Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:124, Did:0, useCase: 0

Nākamā lapa

“Visos sirds nostūros” – jauns Fransuāzas Sagānas romāns 02.12.2021 10:10

Jā, tieši tā – šis ir romāns, kurš rakstnieces dzīves laikā neiznāca. Tas savulaik rakstīts kā filmas scenārijs un mape ar manuskriptu ilgus gadus nogulējusi, neviena nepamanīta. Tad Fransuāzas Sagānas dēls Denī Vesthofs to atšķīris, izlasījis un… “Tā lappusēs es atradu Fransuāzai Sagānai raksturīgo absolūto brīvību, nesavažoto garu, griezīgo humoru un uzdrīkstēšanos, kas robežojas ar aizskaršanu,” raksta Denī Vesthofs romāna priekšvārdā.

Klajā nācis sērijas “Es esmu…” darbs — Jāņa Zālīša monogrāfija “Kam puķe zied...” 30.11.2021 01:00

Klajā nācis sērijas “Es esmu…” darbs — Jāņa Zālīša monogrāfija “Kam puķe zied...” — par latviešu dzejnieku Jāni Ziemeļnieku (1897–1930).

Pārdošanā nonācis Helēnas Oras grāmatas “Panika” tulkojums krievu valodā 30.11.2021 00:56

Visās izdevniecības Zvaigzne ABC grāmatnīcas pārdošanā nonākusi savdabīgās mākslinieces, režisores, bijušās Dailes teātra aktrises Helēnas Oras (Elīnas Maliginas) populārā grāmata “Panika” krievu valodā. Tā ir rakstnieces debija literatūrā. Tekstu no latviešu valodas tulkojusi Inga Liscika, dzeju – Inga Liscika un Ludmila Nukņeviča. Grāmatas brīnišķīgo noformējumu papildina iespaidīgās Helēnas Oras ilustrācijas.

Rīgas namu noslēpumi jaunā fantāzijas romānā 27.11.2021 09:00

Rakstniece Linda Nemiera jau ir labi pazīstama gan lasītājiem, kurus saista fantāzijas žanrs, gan bērniem – desmit gadu laikā, kopš autore uzsāka publicēties, izdoti septiņi romāni un divas bērnu grāmatas. Ceļu literatūrā rakstniece sāka ar klasiskās fantāzijas romānu diloģiju “Vilcenes stāsts” un “Lidojums”, bet īpašu popularitāti lasītāju vidū ieguva ar četru romānu sēriju (“Kaķa lāsts”, “Kaķis maisā”, “Kaķa koncerts” un “Kaķis otrpus ielai”) par jaunu reklāmas darbinieci Leonīdu Fēliksu, kura negadījuma rezultātā iemanto spējas pārtapt par kaķi, kā arī īpatnēju un neparastu talantu, kas ļauj viņai kļūst par mītisko būtņu pasaules detektīvzvaigzni… Turklāt šī mītiskā pasaule ir tepat mums apkārt – Rīgā un mazpilsētās, Latvijas laukos, tuvākās un tālākās Eiropas valstīs – jāprot tikai ieraudzīt.

Krista Betija – ielisks pieteikums pusaudžu literatūrā 24.11.2021 09:14

Iepazīstieties – Krista Betija, nezināma būtne no Latvijas (kā viņa pati sevi dēvē)! Nezināma (pagaidām) tāpēc, ka šī ir jaunās autores pirmā grāmata. Bet noteikti ne pēdējā, jo šī lasāmviela nenoliedzami ir pārsteidzoši talantīgi uzrakstīta – asprātīga, aizraujoša un ļoti labi saprotama katram pusaudzim, kam ir plus/mīnus četrpadsmit un labi pazīstamas visas iespējamās un neiespējamās neveiklās situācijas, ar kādām nākas sastapties šajā sarežģītajā un “ievērojamā” vecumā.

Notiks Regīnai Ezerai veltīta starptautiska zinātniskā konference 22.11.2021 01:19


3. un 4. decembrī LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku organizē vērienīgu virtuālu konferenci “Regīna Ezera un Austrumeiropas literatūra”. Gaidāmi padziļināti un izvērsti ārvalstu viesu priekšlasījumi, paneļdiskusijas ar ievērojamu rakstnieku un teātra mākslinieku piedalīšanos, kā arī vietējo un kaimiņvalstu zinātnieku uzstāšanās ar referātiem. Konference norisināsies tiešsaistē un to varēs vērot gan sociālajā tīklā Facebook, gan vairākās vietnēs internetā. Konferences pirmā diena galvenokārt veltīta rakstniecēm, Regīnas Ezeras laikabiedrēm Baltijā un Austrumeiropā, bet otrajā dienā pētnieki vērsīs uzmanību uz Ezeras literāro mantojumu un tā interpretācijām teātra un kinomākslā.

Izdots leģendārā žurnāla “Avots” vēsturei veltīts Aivara Kļavja atmiņu krājums 10.11.2021 16:06

Tikko iznācis rakstnieka, Baltijas Asamblejas balvas un citu pagodinājumu laureāta Aivara Kļavja atmiņu krājums “Avota laiks”, kas veltīts leģendārā žurnāla “Avots” iznākšanas vēsturei. Autors izvēlējies vienkāršu, dokumentālai prozai tuvu rakstības stilu, apzināti vairoties no perfekta izteiksmes veida. Taču emocionāli, iespējams, šis ir viens no personiskākajiem un spēcīgākajiem prozaiķa darbiem.

“Pagātnes pēdās” – jauns romāns par Džeku Rīčeru 08.11.2021 15:59

Tikko latviešu valodā iznācis jauns Rīčera sērijas romāns “Pagātnes pēdās”. Kad viss ir slikti, gribas, lai atnāk kāds varonis un sadod ļaunajiem. Tieši tāds ir britu rakstnieka Lī Čailda (Lee Child) radītais Džeks Rīčers, atvaļināts ASV militārās policijas majors ar sarežģītu pagātni. Viņš klejo pa ASV kā vientuļš bruņinieks. Džekam Rīčeram nerūp pierādījumi un likumi. Viņš cīnās par taisnību, kad visi citi nolaiduši rokas: izglābj ķīlniekus, aptur slepkavas, noglauda kaķi, atrisina neiespējamas problēmas un dodas tālāk.

Latviski izdota amerikāņa Hovarda Filipsa Lavkrafta šausmu stāstu izlase 08.11.2021 15:51

Izdevniecība “Prometejs” izdevusi amerikāņu šausmu stāstu celmlauža Hovarda Filipsa Lavkrafta stāstu izlasi.
Hovards Filipss Lavkrafts (Howard Phillips Lovecraft; 1890–1937) bija divdesmitā gadsimta sākuma šausmu stāstu un fantastikas žanra klasiķis, kura gotiski piesātinātais rakstīšanas stils un neatkārtojami niansētā mitoloģija iedvesmojusi un turpina iedvesmot neskaitāmu sekotāju pulku. Franču rakstnieks Mišels Velbeks viņam veltījis savu pirmo grāmatu – biogrāfisku eseju –, bet Stīvena Kinga daiļrade, tostarp romāns “Tas”, kā arī režisora Giljermo del Toro filmas nebūtu iedomājamas bez Lavkrafta ietekmes.

Dainai Avotiņai – 95! 05.11.2021 11:39

Vakar, 4. novembrī, 95. dzimšanas dienu svinēja dzejniece, prozaiķe un tulkotāja Daina Avotiņa. Viņa ir viena no tiem latviešu autoriem, kas bijuši klātesoši visos 20. gadsimta otrās puses Latvijas literārajos procesos, un vēl šogad iznāca viņas stāstu krājums “Debesis visur vienādas”. Pēdējos gados iznākušas vairākas jaunas Dainas Avotiņas prozas grāmatas – stāstu krājumi, romāni un atmiņas par ievērojamiem laikabiedriem.

Izdots sērijas "Mākslas pamati" papildinājums – grāmata “Kā saprast mākslu” 02.11.2021 11:16

Jāņa Rozes apgāds rosina atkal pievērsties lieliskajai sērijai “Mākslas pamati”.
Šonedēļ Latvijas grāmatnīcās nonāk tās kārtējais papildinājums – Dženetas
Reboldas Bentonas “Kā saprast mākslu”. Ievērojamā britu izdevniecība
Thames & Hudson, kuras paspārnē top šī sērija, jauno grāmatu piesaka gana
ambiciozi: “Šis ceļvedis mākslas vēsturē rosina jautājumus un diskusijas. Ja
vēlaties saprast mākslu, bet jums ir laiks tikai vienai grāmatai, tad šī būs īstā.”

“Pieaugušo melīgā dzīve” – jauns Elenas Ferrantes romāns 02.11.2021 10:32

Tie, kas lasījuši Neapoles tetraloģiju, jau zina, kā raksta visslavenākā mūsdienu itāļu rakstniece Elena Ferrante. Spilgti, līdz sāpēm atklāti un dziļi – tā, kā iespējams rakstīt vienīgi ar pseidonīmu. Līdz pat šai dienai nav zināms, kurš vai kura raksta ar Elenas Ferrantes vārdu, bet viņas grāmatu metieni pasaulē sasnieguši milzīgus skaitļus. Neapoles tetraloģija, četru romānu cikls, iznākusi arī latviešu valodā: “Brīnišķīgā draudzene”, “Aizbēgt vai palikt”, “Pazudušais bērns” un “Jaunais uzvārds” tiek lasīti un apspriesti vēl joprojām. Tikko latviešu valodā iznācis viņas romāns “Pieaugušo melīgā dzīve”, vēstījums par jaunas meitenes Džovannas atklāsmēm un piedzīvoto.

“Datordullā skola” – līksmam garastāvoklim un gudrām pārdomām 29.10.2021 16:05

Ir grāmatas, kuras trāpa laikā un notikumos kā naglai uz galvas, turklāt dara to priecīgi un ar labu humoru. Igauņu rakstnieka Ilmara Tomuska darbs “Datordullā skola” ir tieši tāds: aktuāls, dzīvespriecīgs un iedrošinošs. Gan lielam, gan mazam lasītājam tas sagādās jautrus brīžus, vienlaikus īsi un kodolīgi iezīmējot galvenās problēmas, kādas rodas, kad skološanās process tiek pārcelts uz virtuālo vidi.

Viedoklis: Vai Ivande Kaija vakcinētos? 24.10.2021 21:23

13. oktobrī apritēja 145 gadi kopš izcilās patriotes, rakstnieces Ivandes Kaijas dzimšanas. Lokauta priekšvakarā Mārupes novada Piņķu bibliotēkā, rakstnieka Jāna Ūdra radošajā vakarā izvērtās dzīva saruna par viņa romānu „Ivande Kaija. Sievietes dzelme” koronvīrusa pandēmijas un vakcinēšanās kontekstā.

Zvaigzne ABC tiešsaistes mācību materiāls “Kл@ссно!” iegūst starptautisku balvu 22.10.2021 11:29

Priecājamies paziņot, ka 2021. gada 20. oktobrī BELMA (Best European Learning Materials Awards jeb Eiropas labāko mācību materiālu balvas) ceremonijā, kas katru gadu notiek Frankfurtes grāmatu izstādes laikā, žūrijas speciālbalvu saņēma Rīgas 93. vidusskolas krievu valodas skolotājas Nonnas Gživačas radītais tiešsaistes mācību materiāls “Kл@ссно!”, kas sagatavots un publicēts apgādā Zvaigzne ABC.

Jauna grāmata paver priekškaru pērkamās mīlas vēsturē 18.10.2021 13:39

Jāņa Rozes apgāds rosina atteikties no stereotipiem un pārvērtēt priekšstatus – Keitas Listeres grāmata „Priekameitas, bārdāmas un naktstauriņi. Pērkamās mīlas vēsture” provocē, mudina ielūkoties pasaules vēstures retāk apspriestajās lappusēs un atmest dažu labu aizspriedumu.

“Pienvedēja Piedzīvojumi” dodas grāmatas “Trīs no Sabiles” atvēršanas koncertos 12.10.2021 20:01

Tieši pirms gada izdevniecība “Dienas grāmata” laida klajā mūzikas žurnālista un mūziķa Jāņa Žildes sarakstīto grāmatu – autorizēto biogrāfiju “Pienvedēja Piedzīvojumi. Trīs no Sabiles”.

Roulingas jaunā grāmata “Ziemassvētku Cūks” iznāk visā pasaulē 12.10.2021 11:54

Mazs zēns kopā ar savu rotaļlietu dodas aizraujošā dēkā, kas mainīs visu...Apgāds Zvaigzne ABC ar prieku paziņo, ka Dž. K. Roulingas jaunās grāmatas bērniem “Ziemassvētku Cūks” latviešu izdevums jau šodien, 12. oktobrī, pieejams visās labākajās Latvijas grāmatnīcās!

Aizraujošs franču rakstnieka trilleris “Bruklinas meitene” 09.10.2021 00:08

Franču rakstnieks Gijoms Miso lasītājiem jau labi pazīstams – latviešu valodā iznākuši viņa romāni “Neatstājot pēdas”, “Centrālparks” un “Rītdiena”. Nu tiem pievienojas romāns “Bruklinas meitene”.

Norisināsies Aleksandra Čaka 120 gadu jubilejai veltīts pasākumu cikls 22.09.2021 12:04

Šoruden, 27. oktobrī, dzejniekam, rakstniekam, vienam no latviešu urbānās dzejas aizsācējiem Aleksandram Čakam apritēs 120. jubileja. Godinot dzejnieku gadadienā un pieminot viņa literāro mantojumu, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība rīko A. Čaka jubilejai veltītu pasākumu ciklu, kas sāksies oktobrī un turpināsies novembrī.

“Japāņu mīļākais” – romāns par mīlestību mūža garumā 22.09.2021 12:00

Pasaulslavenās čīliešu rakstnieces Isabellas Aljendes grāmatas jau agrāk bijušas pieejamas latviešu lasītājiem, latviešu valodā izdoti arī viņas romāni “Fortūnas meita”, “Sēpijas portrets”, “Garu nams” un citi darbi. Nu tiem pievienojies krāšņi eksotiskais, smalki psiholoģiski niansētais un dienvidamerikāniski mistiskais romāns “Japāņu mīļākais”.

Ar bērnu dzejas podkāstu atklāj gadagrāmatu "Garā pupa" 20.09.2021 13:40

Biedrība "Ascendum" izdevusi jau astoto atjaunoto dzejas gadagrāmatu "Garā pupa". To sastādījusi dzejniece Inese Zandere, bet ilustrējis mākslinieks Normunds Ozols. Dzejoļi no grāmatas klausāmi īpašā festivāla “Dzejas dienas” podkāstā, kur tos ierunājis aktieris Ģirts Krūmiņš un tulkotāji.

Nacionālā bibliotēka uzsāk vairāku gadu notikumu ciklu “Latviešu grāmatai 500” 17.09.2021 01:49

2025. gadā tiks sagaidīta latviešu grāmatas piecsimtgade. Atzīmējot rakstītā vārda nozīmi un ietekmi sabiedrībā cauri gadsimtiem, Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) uzsāk vairāku gadu notikumu ciklu “Latviešu grāmatai 500”. Tā programmu atklās jauna LNB izstāde – “Atgriešanās. Senākā dzīvā grāmata latviešu valodā”, iepazīstinot ar senāko saglabājušos latviešu valodā izdoto grāmatu, kā arī jezuītu ordeni un tā darbību. Līdz ar izstādi tiks atvērts arī LNB bibliogrāfu veidots Rīgas jezuītu kolēģijas grāmatu krājuma katalogs.

Izdota Viestura Pirro grāmata “Burleska polārajam dinozauram” 17.09.2021 01:41

Apgādā Zvaigzne ABC izdota Viestura Pirro grāmata “Burleska polārajam dinozauram”. Viesturs Pirro ir mācītājs vairākās draudzēs Kurzemē un varētu domāt, ka mācītāja grāmatā apkopotas kādas kristīgas apceres. Tomēr tā nav. Šis ir atmiņu stāsts divās daļās par dienestu Padomju armijā.

Izdots Ramonas Indriksones romāns “Es biju cita” 07.09.2021 21:28

Iznācis latviešu rakstnieces Ramonas Indriksones romāns “Es biju cita” – intriģējošs un spilgts darbs. Rakstnieces prasmīgi savītās sižeta līnijas ieved lasītāju pasaulē, kura nemanīta mājo tepat līdzās. Pasaulē, kurā cilvēks var būt vienkārši prece vai pat rotaļlieta. Un tikai no līdzcilvēku intereses un vērīguma, vēlmes iesaistīties un palīdzēt atkarīgs, vai kādas jaunas meitenes dzīvesstāstam būs laimīgs turpinājums…

“Pandēmijas detektīvi” – jauna grāmata tīņiem un viņu vecākiem 03.09.2021 22:07

Pie lasītājiem dodas populārās rakstnieces un tulkotājas Dainas Ozoliņas “Pandēmijas detektīvi”, burvīgs garstāsts par neparastiem notikumiem un aizraujošiem piedzīvojumiem uz visiem pazīstamu pandēmijas izraisītu situāciju fona. To izbaudīs gan skolas vecuma jaunieši, gan viņu vecāki un skolotāji – autore lieliski orientējas jauniešu problēmās un attiecību peripetijās, dialogos izmanto dzīvu mūsdienīgu valodu, vienlaikus veikli nobalansējot, lai tā nekļūtu pliekana.

Ar sirsnīgu koncertu atvērta Guntara Rača jaunās dzejoļu grāmatas “365” 3. daļa 30.08.2021 18:13

29. augustā Rīgā skatītāju pārpildītā “Hanzas perona” vasaras koncertzālē aizvadīts grupas “bet bet” 30 gadu jubilejas koncertu koncerts, kura laikā notika arī grupas bundzinieka un dziesmu vārdu autora Guntara Rača jaunās dzejoļu grāmatas “365” 3. daļas svinīgā atvēršana.

Iznākusi latviešu estrādes mūzikas vēstures otrā grāmata 23.08.2021 12:15

Daigas Mazvērsītes vārds noteikti zināms ikvienam, kas klausās Latvijas Radio 2. Tur skanējuši Daigas sagatavotie raidījumi “Dzīves ritmi mūzikā” un “No putekļainā plaukta” – raidījumu cikls, kas veltīts radio mūzikas vēsturei. Daiga Mazvērsīte ir diplomēta muzikoloģe, tāpēc nav brīnums, ka viņas kontā ir arī vairākas grāmatas – par estrādes mūzikas celmlauzi Elgu Igenbergu, dziedātāju Margaritu Vilcāni, komponistu Uldi Stabulnieku, mūziķi Mārtiņu Freimani…

Helēnai Orai iznākusi pirmā grāmata - “Panika” 18.08.2021 08:41

Apgāds Zvaigzne ABC izdevis Helēnas Oras grāmatu “Panika”. Reizē ar grāmatu tapusi arī animācijas īsfilma “Panika”, kas izrādīta gan Kannu kinofestivālā, gan pasaules nozīmīgākajā animācijas filmu festivālā Ansī. Helēna Ora ir aktrises, mākslinieces un radošās personības Elīnas Maliginas pseidonīms.

Latviski izdots Jevgēņijas Ņekrasovas romāns “Katja un Kikimora” 18.08.2021 08:30

Apgādā “PĒTERGAILIS” nācis klajā viens no redzamākajiem mūsdienu krievu autoru darbiem – Jevgēņijas Ņekrasovas romāns “Katja un Kikimora”, kas īsā laikā pamanīts arī citās valstīs.

Divdesmit Latvijas grāmatu izdevēji iepazīstinās ar jaunākajām grāmatām 18.08.2021 08:19

Pielāgojoties valstī esošajai situācijai un meklējot iespējas plašākas auditorijas uzrunāšanai, 20 Latvijas grāmatu izdevēji aicina visa vecuma grāmatu draugus uz brīvdabas Grāmatu tirdziņu Tallinas ielas kvartālā Rīgā, kur 21. augustā prezentēs dažāda žanra jaunākās grāmatas.

Dzīves simulācija – romāns kā prāta mežģis 12.08.2021 11:35

Acīs krītošs vāks - zeltā tonēta sieviete ar čūsku rokās. Uz vāka rakstīts: Baiba Zīle, “Dzīves simulācija”. Tas ir romāns, kurš pēc sešpadsmit gadiem izdots atkārtoti, un šoreiz ar autores īsto vārdu. Romāns, kuru pati autore intervijā raksturojusi kā prāta mežģi, ironisku un dzīvespriecīgu.

“Saules gads. Rudenāji” – rudens tradīcijas latviešu folklorā 09.08.2021 13:46

Apgādā Zvaigzne ABC nākusi klajā sērijas “Saules gads” trešā grāmata “Saules gads. Rudenāji” (vēl autorēm iznākušas grāmatas “Saules gads. Lielā diena” un “Saules gads. Ziemassvētki”). Grāmatas trīs nodaļās pētītas un saistoši izklāstītas Rudenāju cikla ikdienas un svētku tradīcijas. Rudens saulstāvji kā sakrāls notikums izsenis atzīmēts visās pasaules kultūrās. “Saules gads. Rudenāji” palīdzēs izprast, kā Rudenāji sagaidīti Latvijā un ar kādām līdz mūsdienām saglabātām tradīcijām mēs varam lepoties.

“Saliekamā ābece” – latviešu autoru radīta maziem gudriniekiem un viņu vecākiem 03.08.2021 12:15

Koša kastīte ar aizdari un daudzām kartītēm tajā, aprīkota ar magnētisku tāfeli – tāda ir jaunā “Saliekamā ābece”! Latvijas skolotāju radīta, tā aicina kopā ar bērnu iepazīt un apgūt burtus un ciparus. Var sākt pavisam vienkārši – meklējot vārdu pirmos burtiņus, palīgos izmantojot bagātīgo attēlu klāstu. Var sākt ar sava vārda pirmā burtiņa apgūšanu. Var izdomāt citu plānu pirmo burtu apguvei. Viss pašu rokās! Galvenais, ka šī ābece rosina mācīties priecīgi, kā rotaļājoties, izmantojot tikai pozitīvas emocijas, rosinot bērna iztēli un zinātkāri.

“Mēness sargātājas” – sievietēm, kuras vēlas iepazīt savu pirmatnējo “es” 30.07.2021 17:42

Jo haotiskāka pasaule, jo vairāk cilvēkam nepieciešams kaut kas spēcīgs un pastāvīgs. Gribas atrast līdzsvaru cilvēka attiecībās ar dabu. Tikko latviešu valodā iznākusi Stefānijas Lafrankas (Stephanie Lafranque) grāmata “Mēness sargātājas”, kurā autore aicina mācīties atklāt Mēness enerģijas, nolasīt tā fāzes, sajust mēness iziešanu cauri zvaigznājiem, izmantot lunāros arhetipus, no jauna iepazīt senču gudrības par burvju augiem un ieviest savā dzīvē rituālus.

Miks Ozoliņš izdod izaicinošu pašanalītiskas ievirzes grāmatu “1001 guru” 22.07.2021 19:08

ASV dzīvojošais latviešu režisors, scenārists, producents, kursu lektors un nu jau arī rakstnieks Miks Ozoliņš laiž klajā grāmatu “1001 guru”, kurā viņš sevi parāda gan dzīves visproblemātiskākajās situācijās, gan spējā pārvarēt grūtības un virzīties uz priekšu un augšu ne vien ārišķīģā, bet arī garīgā nozīmē.

Maija Migla-Streiča uzrakstījusi grāmatu “Nenopietni nopietnie TV aizkadri” 22.07.2021 18:54

Žurnāliste un rakstniece Maija Migla-Streiča uzrakstījusi jaunu grāmatu “Nenopietni nopietnie TV aizkadri”. Tajā apkopoti stāstiņi par raibiem atgadījumiem un amizantām ķibelēm, kas savulaik risinājušās Latvijas Televīzijā. Darbojošās personas ir gan televīzijas darbinieki, gan daudzi zināmi un mīlēti kultūras cilvēki.

Iznācis jaunās latviešu dzejnieces Elīnas Vendijas Rībenas debijas dzejas krājums “Suursna” 20.07.2021 21:41

Elīna Vendija Rībena ir jaunā latviešu dzejniece, filosofijas žurnāla “Tvērums” literārā redaktore. Kopš Literārās Akadēmijas beigšanas 2017. gadā publicējusies vairākos literārajos medijos - “Kultūrzīmes”, “Ubisunt”, “Punctum”, “Konteksts” un “Satori”. Organizējusi arī dzejas un prozas lasījumus gan Vēstures un Filozofijas fakultātes pasākumu cikla “Atmiņu kartogrāfijas” ietvaros (2019. gada pavasaris), gan UNESCO pasaules filozofijas dienas programmas ietvaros (2019), kā arī “Tiešsaiknes erotiskos lasījumus”.

Izdota grāmata “Rihards Zariņš. 1869–1939. Ko Latvijas meži šalc” 14.07.2021 14:09

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs laidis klajā apjomīgu bilingvālu rakstu krājumu “Rihards Zariņš. 1869–1939. Ko Latvijas meži šalc”, kas no dažādiem aspektiem atspoguļo mākslinieka plašo un ilggadējo daiļradi.

Izndoti kinodramaturga Armīna Lejiņa “Raksti un dzīve” 12.07.2021 15:35

Ar Valsts Kultūrkapitāla atbalstu kinozinātnieks Agris Redovičs apkopojis divos sējumos radošo un epistulāro mantojumu, ko atstājis Latvijas kinovēsturei ļoti nozīmīgais kinodramaturgs, dokumentālists un publicists Armīns Lejiņš (1938-2015). Grāmatas atvēršana nosvinēta LKA Rīgas Kino muzejā, grāmatas izdevējs ir fonds “Sibīrijas Bērni”.

Nākamā lapa