Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:442, Did:0, useCase: 1

Nākamā lapa

Pasniegta Starptautiskā Jāņa Baltvilka balva bērnu literatūrā un grāmatu mākslā 25.07.2022 09:43

Jāņa Baltvilka balvai pilngadība! Svinot rakstnieka dzimšanas dienu, 24. jūlijā īpašā ceremonijā Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā jau 18. reizi pasniegta Starptautiskā Jāņa Baltvilka balva, suminot izcilākos bērnu literatūras autorus un māksliniekus.

Burvīgs vasaras brīvlaika stāsts – “Raibi labā nometne” 21.07.2022 16:10

Ir pieaugušo rakstnieki, kam brīnišķīgi padodas arī bērnu grāmatas, – un Dzintars Tilaks ir viens no viņiem. Tilaks tik labi saprot puiku un meiteņu blēņas un nopietnību, ka katra viņa grāmata kļūst par notikumu lasošo bērnu un pusaudžu auditorijā.

Aivars Neibarts. Ņukucītis un Nē! Pasakas par Ņukucīti 19.07.2022 14:35

Grāmatā “Ņukucītis un Nē! Pasakas par Ņukucīti” apkopotas Aivara Neibarta līdz šim grāmatās nepublicētās pasakas par Ņukucīti īsļaužiem, kā dzejnieks dēvēja bērnus. Aivars Neibarts aizgāja mūžībā, atstājot mantojumā dzeju un pasaciņas par Ņukucīti, darbus, kuros atklājas dzejnieka neierobežotā fantāzija un paradoksos balstītā domāšana, gaišs, harmonisks un labsirdīgs pasaules tēlojums.

“Apzinātības spēļu kartītes” – attīstošas spēles visai ģimenei 15.06.2022 11:23

Jēdzienu “apzinātība” ir dzirdējis gandrīz ikviens, bet visbiežāk asociē ar nopietniem, pacietīgiem uzmanības noturēšanas treniņiem, sēžot meditācijas pozā. Izrādās, apzinātību var praktizēt arī citādāk – ar vieglumu, caur spēli. Turklāt tādu spēli, ko var ar prieku spēlēt visa ģimene – gan bērni un vecāki, gan arī vecvecāki.

Labas ziņas zinātkārajiem un darbīgajiem! 13.04.2022 10:14

Apgāds “Zvaigzne ABC” sāk izdot grāmatu sēriju “Profesore Jacino”, kas iepazīstina bērnus ar visiem labi pazīstamu pārtikas produktu ražošanu. Iznākušas pirmās trīs grāmatas: “Kur rodas piens?”, “Kur rodas cīsiņi un desas?” un “Kur rodas rudzu maize?”.

Iznācis latviešu autores garstāsts bērniem 17.02.2022 14:51

Bērnu un pusaudžu literatūrā nozīmīga vieta ir tā sauktajam bērnu detektīvromānam: aizraujošam stāstījumam par piedzīvojumiem, kuros mazie varoņi uzņemas atrisināt mīklas, nereti izrādoties asprātīgāki un drosmīgāki par pieaugušajiem. Šim žanram pieder arī tikko izdotais latviešu autores Žanetes Lazdovskas debijas darbs “Neatskaties”, kas vēstī par patiesu draudzību, bīstamiem atklājumiem un nervus kutinošām dēkām.

Roulingas jaunā grāmata “Ziemassvētku Cūks” iznāk visā pasaulē 12.10.2021 11:54

Mazs zēns kopā ar savu rotaļlietu dodas aizraujošā dēkā, kas mainīs visu...Apgāds Zvaigzne ABC ar prieku paziņo, ka Dž. K. Roulingas jaunās grāmatas bērniem “Ziemassvētku Cūks” latviešu izdevums jau šodien, 12. oktobrī, pieejams visās labākajās Latvijas grāmatnīcās!

Latviski izdota igauņu grāmata bērniem "Uz mājām" 03.05.2021 09:50

Igauņu rakstnieks Indreks Kofs un māksliniece Marja Līsa Platsa parāda, kāds būtu piecgadīga zēna ceļš no bērnudārza uz mājām, ja viņš drīkstētu iet viens. Grāmatā „Uz mājām” asprātīgi un saistoši atainota katra bērna kvēlākā vēlēšanās – ātrāk izaugt un kļūt patstāvīgam. Madis gan sevi uzskata par lielu puiku, jo prot sakārtot savas rotaļlietas, braukt ar divriteni, tīrīt zobus, aizpogāties, zina dažus burtus un mamma viņam ir mācījusi, kā uzvesties uz ielas. Vecākiem, kopā ar bērniem lasot par Mada piedzīvojumiem pilno ceļojumu uz mājām, rodas lieliska iespēja apspriest dažādas situācijas, kā uzvesties, ja līdzās nav pieaugušā.

Iznākusi Kārļa Ķezbera pasaka bērniem un pieaugušajiem “Rūķu pasaules ceļojums” 30.12.2020 20:34

Laikā, kad tikai rūķi var atļauties droši ceļot, Latvijā atgriežas rakstnieka Kārļa Ķezbera (dzimis 1914. gadā Vecmokās – miris 2006. gadā Čikāgā) pasaka “Rūķu pasaules ceļojums”, kas tagad grāmatplauktā nostājas līdzās lasītāju jau iepazītajiem varoņiem – “Brencītim” un “Takšelim Makšelim”. Spilgtu un pasakainu iecentrējumu ar savām ilustrācijām pasakai dāvā jaunā un talantīgā māksliniece Elīna Skrapce. Grāmatu izdod apgāds “Mansards”.

"Izglītotā" - Taras Vestoveras iedvesmojošais stāsts 15.12.2020 10:47

Tikko arī latviešu valodā iznākusi Taras Vestoveras (Tara Westover) atmiņu grāmata “Izglītotā”, kas kļuvusi par bestselleru daudzās valstīs. Šis savādais, satriecošais un arī atbrīvojošais stāsts risinās mūsdienās – tā galvenā varone Tara Vestovera dzimusi pirms trīsdesmit četriem gadiem Aidaho štatā ASV. Taras tēvs, būdams nelokāmi pārliecināts par tuvo pasaules galu un valdības sazvērestībām, cik spēdams norobežoja savu ģimeni no sabiedrības.

"Žagata entropijas valstībā" - vienkārši par sarežģīto fizikā 15.12.2020 10:43

Apgāds “Pētergailis” ar prieku informēt, ka, neskatoties uz tumšo laiku (gan dabā, gan sadzīvē), no tipogrāfijas ir saņemta jaunākā izdevniecības grāmata – čehu autores,kas vienlaikus ir grāmatas ilustratore Markētas Baņkovas “Žagata entropijas valstībā” jeb “Fizikālas fabulas no dzīves”, kuru tulkojusi bijusī LU Fizikas un matemātikas fakultātes pasniedzēja Halina Lapiņa. Grāmatas mērķis ir rotaļīgā veidā radīt lasītājos interesi par klasisko un mūsdienu fiziku.

"Dienas Grāmata" jaunums - Andra Manfelde "PASAKA PAR SNIEGA KURMI" 09.12.2020 10:28

Sniega Kurmis tumšā gadalaikā klīst svešā pilsētā. Meklējot interesantu nodarbošanos, viņš maldās kā labirintā. Kļūst aizvien skumjāk un vientulīgāk, bet piepeši sāk snigt un uzrodas “kaut kas”, kurš gan pirmajā mirklī nešķiet visai draudzīgs. Ja arī tu reizēm sajūties vientulīgi — palūkojies apkārt vērīgāk! Lai Sniega Kurmis rāda ceļu pelēkā, pelēkā pilsētā!

Izdota grāmata bērniem "Pija Prjaņika un bandīti" 23.11.2020 21:38

Igauņu bērnu rakstnieces Kairi Lookas (Kairi Look) jaunākā grāmata “Pija Prjaņika un bandīti” stāsta par māju Papeļu alejā 5, kurā dzīvo mazā Pija un viņas ģimene – mamma, tētis Pauls Prjaņiks, brālīši trīnīši un kaķis Vīkšķis. Pie viņiem bieži ciemojas vecmāmiņa un vectētiņš, kurš domā, ka Lieldienas var svinēt, kad tikai iegribas. Citā dzīvoklī apmeties dīvains politiķis Sīms Susi ar savu onkuli – kādreizējo cirka meistaru, kuram klausa bars zaķu. Vēl citā – Mirjama ar draugu Džeku no Kanādas, kurš prot sarunāties ar lāčiem. Grāmatas sākumā šķiet, ka šajā mājā notiek visdīvainākās lietas, kas dažkārt ļūst bīstami, līdz pakāpeniski viss noskaidrojas, gūstot loģisku izskaidrojumu. Ak, un kur tad vēl Pijas draugs Villems, skolotāja Katrīna, Noslēpumainā kaste, cepumi, zagļi un policisti, večiņas un kūkas?
Dažkārt Pijai jāatrisina neiedomājami daudz piņķerīgu lietu, bet tētis ir pārmocījies ar trīnīšiem. Bet ie arī citādi brīži.

Klajā nācis nīderlandiešu mākslinieces un rakstnieces Anetes Shāpas romāns jaunajiem lasītājiem "Lampiņa" 14.05.2020 13:37

Jāņa Rozes apgādā klajā nācis nīderlandiešu mākslinieces un rakstnieces Anetes Shāpas romāns jaunajiem lasītājiem "Lampiņa". Šis ir stāsts par jūru. Par noslēpumainām radībām un mežonīgiem jūras laupītājiem. Par admirāļa Melno namu, kurā, kā ļaudis runā, dzīvojot briesmonis. Par pelēku bāku uz mazas saliņas jūrā un par Lampiņu – klibā bākas uzrauga meitu, kas katru vakaru kāpj augšā bākas tornī, lai iedegtu gaismu. Par kādu vētrainu nakti, kad ir izbeigušies sērkociņi un viss noiet greizi. Taču galvenokārt par drosmi un pašaizliedzību, par milzīgu iekšējo spēku un spēju izdarīt vairāk, nekā no sevis jebkad esi gaidījis.

Jaunums! Bērnu dzejas krājums "Es picas brālēnu cepu" 27.02.2019 09:08

Dzejas krājums atklāj visai pašpārliecināta Rīgas puikas Alberta un viņa ģimenes dzīvi, kuru lasītājs var vērot caur zēna īpašo skatījumu un secinājumiem. Tas, cik trāpīgi ir bērnu vērojumi, autore pamanījusi gan sarunās ar Albertu, kurš patiesībā ir daudz kautrāks nekā atklāj dzejoļi, gan Niku, kurš ir zinātkārs prātvēders (no viņa mutes: es šodien redzēju ko satraucošu – skudras apēda kāpuru; viņš arī taupās un neēd vecvecāku paredzēto “īsto ēdienu”, lai paliktu vieta saldējumam), gan ar dvīņiem Bruno un Edgaru, kuri šoruden aizgājuši uz skolu.

Lieliska dāvana zem Ziemassvētku eglītes 12.12.2018 11:57

Katru gadu, tuvojoties Ziemassvētkiem, atkal no jauna kļūst populārs viss, kas saistās ar šo svētku gaidīšanu. Mēs izrotājam māju un dedzinām sveces Adventes vainagā, sākam uzmeklēt piparkūku mīklas receptes, bet bērni arvien aktīvāk sāk interesēties par Ziemassvētku dāvanām.

Izdevniecība “Pētrgailis” ir laidusi klajā norvēģu autora Hokona Ēvreosa grāmatu bērniem “Melne” 28.11.2018 10:54

Izdevniecība “Pētrgailis” ir laidusi klajā norvēģu autora Hokona Ēvreosa (Håkon Øvreås) grāmatu bērniem “Melne” ar Eivinna Tūrsētera (Øyvind Torseter) ilustrācijām.

Sāk izdot pasaulslavenu bērnu grāmatu sēriju 16.10.2018 15:01

Daudzi rakstnieki atzīst, ka tieši bērnu auditorijai rakstīt ir īpaši grūti, jo bērns vienmēr būs godīgs un nesaudzīgs kritiķis, kurš no laba prāta nelasīs sev netīkamu grāmatu, lai vai cik sirsnīgi to ieteiktu pieaugušie. Taču šāds liktenis nedraud britu rakstnieka sera Terija Pračeta (Terry Pratchett) darbiem. Autors, kura sarakstīto grāmatu skaits mērāms vairākos desmitos, bet pārdoto eksemplāru skaits – miljonos, droši vien sava bagātā mūža (1948-2015) laikā zinājis kādu īpašu noslēpumu, kā rakstīt tā, lai viņa darbus ar aizrautību varētu lasīt visas paaudzes, turklāt rakstīt ne tikai gudri, bet arī nepārspējami komiski. Pračeta unikālo talantu augstu novērtējuši ne tikai lasītāju miljardi, bet arī Anglijas karaliene Elizabete II, kura par Terija Pračeta literāro veikumu 2009. gadā iecēla rakstnieku bruņinieku kārtā.

Izdota asprātīga grāmata bērniem par gāzēm vēderā "TO dara visi" 04.10.2018 14:13

Gāzes ir katrā no mums! Kat-rā! Te nepavisam nav jākaunas. Māksliniece Alla Belova ir izveidojusi un uzzīmējusi asprātīgu un ļoti izzinošu grāmatu par to, kas ar gāzēm notiek katra cilvēka iekšienē. Kā Homērs un Šekspīrs rakstījuši par “PUK!” un kas ir meteoristi. Kā zvēri, zivis un kukaiņi ar gāzu palīdzību savstarpēji sazinās, un daudz ko citu atklāj ar lielisku humora izjūtu apveltītā autore.

Sestās klases dēku stāsts 07.08.2018 14:15

Autori, kas savus darbus rada pusaudžu auditorijai, vienmēr atrodas sava veida riska zonā, jo padsmitgadnieki, iespējams, ir pati prasīgākā auditorija no visām. Vienmēr pastāv iespēja, ka rakstnieks, pat runādams par šim vecumposmam aktuālajām tēmām, nebūs spējis “uzķert” vajadzīgo intonāciju, nepārzinās jaunāko tīņu sarunvalodu, nebūs varējis izsekot tūkstoš sīkumiem, kas vienudien kļūst svarīgi, bet jau nākamajā atkal zaudē nozīmi, “iziet no modes”...

Grāmata aizrautīgam vasaras brīvlaikam 26.07.2018 10:38

Skolēnu brīvlaiks, aiz loga – saulaina, tveicīga vasara. Šķiet, ka grāmatu lasīšana kura katra pusaudža prioritāšu sarakstā šobrīd noslīdējusi uz vienu no zemākajām vietām. Tomēr tā spriest būtu pāragri – par pretējo liecina gan bērnu un jauniešu ļoti aktīvā dalība Apgāda Zvaigzne ABC izsludinātajā Vasaras Lasīšanas stafetē, gan fakts, ka jau tiek saņemtas atsauksmes par pavisam svaigiem latviešu autoru darbiem, kuri paredzēti tieši pusaudžiem un tieši brīvdienu lasīšanai.

Jaunos lasītājus gaida neprātīgs piedzīvojums kosmosā! 03.07.2018 15:27

Nezināmais cilvēkus vilina jau kopš senseniem laikiem. Vispirms viņi veica pavisam nelielus attālumus pa sauszemi, tad devās jau tālāk un šķērsoja upes, kalnus, jūras un okeānus. Taču mūsdienās skatiens sniedzas vēl tālāk – plašajā Visumā. Saules sistēmā dzīvība ir tikai uz mūsu planētas, taču NASA zinātnieki ir atklājuši zvaigznes Kepler sistēmu, uz kuras planētām ir dzīvībai piemēroti apstākļi. Lai tās sasniegtu, būtu jāveic 1200 gaismas gadu liels attālums.

Latviski pieejams jauns stāsts no Somijā populāras bērnu grāmatu sērijas par māšelēm Salmenīti un Čībiņu 12.06.2018 12:47

Izdevniecība “Pētergailis” ir laidusi klajā somu rakstnieču – māsu Sinikas un Tīnas Nopolu stāstu grāmatu bērniem „Salmenīte, Čībiņa un Plikpauris Pēcis”. To no somu valodas tulkojusi Maima Grīnberga, ilustrējusi Salla Savolainena.

Izdots otrs Aivara Kļavja vēsturiskais romāns jauniešiem 12.06.2018 11:43

Rakstnieks un žurnālists Aivars Kļavis (1953), kura trāpīgā, asredzīgā proza lasītāju atsaucību gūst jau vairākus gadu desmitus, pirms nepilna pusgada pārsteidza ar debiju gluži jaunā ampluā – ar romānu “Melnais akmens” aizsākot vēsturisku romānu triloģiju jauniešiem, kurai dots nosaukums “Ceļš uz nezināmo zemi”. Triloģijas pirmā daļa “Melnais akmens” nāca klajā šī gada februārī un guva plašu ievērību – to augstu novērtēja gan tiešā mērķauditorija, jaunieši, gan vecāki, skolotāji un visu vecumu vēstures interesenti. Grāmata kopš iznākšanas turējās pirktāko grāmatu saraksta augšgalā un kļuva par visvairāk pirkto grāmatu jauniešiem.

Apgāds “Mansards” izdod “Lielo ūdeņu grāmatu” 07.06.2018 15:36

Pēc “Lielās sīkbūtņu grāmatas” panākumiem pasaulē un Latvijā sērijas turpinājumā iznākusi “Lielā ūdeņu grāmata”. Līdzās faktiem, kas jāzina jaunajam pētniekam, Juvala Zommera ilustrācijas atdzīvina dzīles ar slīdīgiem, spīdīgiem, spēcīgiem un pārsteidzošiem ūdeņu iemītniekiem no visas plašās pasaules. Grāmatas ūdeņu eksperte Barbara Teilore, no angļu valodas tulkojusi Laura Romanovska.

Izdota grāmata bērniem "Pasaules atlants" 04.06.2018 19:33

Izdevniecība “Pētergailis” ir laidusi klajā čehu autora Tomaša Tuma (Tomáš Tůma) grāmatu “Pasaules atlants“ bērniem. Autora ilustrācijas, no angļu valodas tulkojusi Evita Kāle.

Izdots “Dzīvnieku atlants“ bērniem 04.06.2018 19:30

Izdevniecība “Pētergailis” ir laidusi klajā čehu autora Tomaša Tuma (Tomáš Tůma) “Dzīvnieku atlantu“ bērniem. Autora ilustrācijas, no angļu valodas tulkojusi Evita Kāle.

100 mākslinieki Latvijai un visiem mums 14.05.2018 20:47

Tikko Apgādā Zvaigzne ABC iznācis Latvijas simtgadei veltīts unikāls izdevums – grāmata, kurā apkopotās 100 latviešu tautas pasakas ilustrējuši 100 dažādu tautību Latvijas mākslinieki. Pasaku krājumā “Latviešu tautas pasakas. 100 pasakas, 100 mākslinieki” esam devuši iespēju sevi parādīt gan pieredzējušajiem, gan jaunajiem, gan topošajiem māksliniekiem, un katrs grāmatas atvērums ir kā ceļojums pasakas pasaulē, kādu to redzējis mākslinieks.

Stopiņu novadā atzīmēs Pētera Brūvera dzimšanas dienu 24.04.2018 21:37

25.aprīlī dzejnieka un atdzejotāja Pētera Brūvera dzimtajās mājās “Kalēji” atzīmēs dzejnieka dzimšanas dienu.

Pasākums sāksies ar bibliotekāru talku 2018 no plkst.10.00 - 14.00, kuras laikā sakārtos dzejas dienu norises vietu. Paredzēta gan lapu grābšana un zaru savākšana, gan dārza veidošana un zaļumošana, kā arī zupas vārīšana.

Jauna grāmata bērniem! Ķēstutis Kasparavičs - "Zemeņu diena" 22.02.2018 14:27

Izdevniecība “Pētergailis” ir laidusi klajā lietuviešu autora un ilustratora Ķēstuta Kasparaviča jaunāko grāmatu bērniem - “Zemeņu diena”. Noslēpumaini stāsti, 96.lpp (autora ilustrācijas, no lietuviešu valodas tulkojusi Indra Brūvere).

Izcils piedzīvojumu romāns jauniešiem par senbaltu vēsturi (+VIDEO) 22.02.2018 14:17

Par vēsturi var rakstīt dažādi – var sīki ievērot zinātnisko precizitāti un stāstīt tikai par to, kas ticis neapgāžami pierādīts, bet var arī ļaut iztēlei vaļu un reālā pagātnes laikposmā iedzīvināt nekad neeksistējušus varoņus un pat notikumus. Visgrūtāk laikam ir ievērot “zelta vidusceļu” starp šīm divām galējībām un saistoši izstāstīt par laiku, ko nav pieredzējis nedz autors, nedz lasītājs, vienlaikus saglabājot stāsta ticamību, taču neliekot šķēršļus arī iztēles lidojumam. Latviešu rakstnieki pēdējā laikā lasītāju lutina ar vēsturiskiem romāniem, ielūkojoties nesenajā mūsu valsts pagātnē, taču jau labu laiku neviens autors nav ķēries pie senu un vissenāko laiku portretējuma.

Izdevniecība “Pētergailis” izdevusi čehu autora Miloša Kratohvīla trešo grāmatu bērniem “Burvestībnieki” 22.02.2018 14:13

Izdevniecība “Pētergailis” ir laidusi klajā čehu autora Miloša Kratohvīla (Miloš Kratochvíl) trešo grāmatu bērniem “Burvestībnieki” ar Milana Starija (Milan Starý) ilustrācijām.

“Burvestībnieki”- stāsts par divu nešķiramu draugu Mihala un Filipa piedzīvojumiem, kurus puiši bija iecerējuši kā labāk, taču sanāca kā vienmēr, nezaudējot labestību, vēlmi palīdzēt un līdzjušanu.

Radīta krāsojamā grāmata „Izkrāso Latviju” 21.12.2017 13:16

Grāmatā atainotie temati saturiski atklāj seno vērtību un mūsdienu mijiedarbību - dzīvnieki, dabas norises, un cilvēks. Zīmējumus papildina latviešu tautasdziesmas. Ziemas garie vakari ir laiks, lai apstātos un iedziļinātos sevī, saprastu savas lielākās vērtības, atmestu visu lieko un nākamo gadu sāktu ar jaunu vērienu. Krāsošanas prakse var palīdzēt atslābināties, koncentrēties vienai lietai un iegrimt procesā. Par grāmatas vizuālo pusi gādājušas mākslinieces Kristīne Zemīte, Marta Grantiņa un Sanda Undzēna.

Grāmata bērniem: "Okeāns un tuksnesis" 19.12.2017 21:59

Grāmata “Okeāns un tuksnesis” aizvedīs lasītājus uz Čīli, ar kuras neparasto dabu un ģeogrāfiju iepazīstinās stāsta galvenie varoņi – smaidīgā lama Atakama un pingvīnēns Humbolts Humbolts.

“Tu kļūsti pieaudzis”– izdzīvošanas ceļvedis, lai pārciestu pusaudža gadus 19.12.2017 21:43

Lai pusaudzis sadzirdētu vecāku sacīto, bieži vien parasta saruna nederēs. Īpaši jau tad, ja sarunas tēma skar jautājumus, kas pašiem vecākiem šķiet kutelīgi – ir grūti notrāpīt īsto toņkārtu, lai labi domātus padomus bērns neuztvertu kā nelūgtu morāles lasīšanu vai apnicīgas pamācības...

Izdota Andras Manfeldes bērnu grāmata "Kurš no mums lidos?" 19.12.2017 11:47

Karostas nomalē pie jūras dzīvo trīs bērni - Fēliksa, Dodō un Ķī. Kādā pavasara rītā uzrodas tik bieza migla, ka pat pirkstu gali nav ieraugāmi.

Grāmata “Vaboļu karaliene” - aizraujošs, baiss un fantastisks stāsta turpinājums starptautiskajam bestselleram “Vaboļpuika” 07.12.2017 19:51

Izdevniecība Pētergailis ir laidusi klajā britu rakstnieces Mejas Gabrielas Leonardas stāstu pusaudžiem “Vaboļu karaliene”, Karla Džeimsa Mauntforda ilustrācijas.

Ķeltu mīti atdzīvojas jaunā latviešu fantāzijas romānā 07.12.2017 19:08

Nav daudz autoru, kuri, vēl nesasnieguši trīsdesmit gadu vecumu, varētu lepoties ar jau teju desmit izdotām grāmatām, taču latviešu autore Laura Dreiže literatūrā ienāca strauji, agri un ļoti veiksmīgi. Jau pirmais Lauras romāns “Pūķa dziesma” – tapis, kad autorei vēl bija tikai 17 gadu –, ieguva atzinību Apgāda Zvaigzne ABC organizētajā bērnu un jauniešu oriģinālliteratūras konkursā “Zvaigznes grāmata” un iekaroja lasītāju atzinību kā pirmais latviešu oriģināldarbs, kas tapis ārvalstīs tik populārajā, bet Latvijā tobrīd vēl minimāli pārstāvētajā fantāzijas žanrā.

Izdevniecība “Pētergailis” izdod grāmatu bērniem “Kā vecmamma vislaik samazinājās” 06.12.2017 17:55

Izdevniecība “Pētergailis” ir laidusi klajā flāmu rakstnieka Mihaela de Koka grāmatu bērniem “Kā vecmamma vislaik samazinājās”. No nīderlandiešu valodas tulkojusi Inese Paklone.

Mūžīgās “Tēvu un dēlu” problēmas šķetinājums čehu autora Emīla Hakla romānā “par Vecākiem un Bērniem” 05.12.2017 20:16

Izdevniecība “Pētrgailis” ir laidusi klajā čehu rakstnieka Emīla Hakla romānu “Par Vecākiem un Bērniem”. No čehu valodas tulkojusi Halina Lapiņa.

Nākamā lapa