Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:442, Did:0, useCase: 0


Jauna grāmata bērniem! Ķēstutis Kasparavičs - "Zemeņu diena"

Redakcija
Redakcija

Izdevniecība “Pētergailis” ir laidusi klajā lietuviešu autora un ilustratora Ķēstuta Kasparaviča jaunāko grāmatu bērniem - “Zemeņu diena”. Noslēpumaini stāsti, 96.lpp (autora ilustrācijas, no lietuviešu valodas tulkojusi Indra Brūvere).

Šī grāmata ir par notikumiem, kas nekad nav notikuši, nenotiek tagad un, visticamāk, nekad arī nenotiks. Taču šie notikumi patiešām ir aprakstīšanas vērti, jo citādi neviens par tiem neuzzinātu, un tie pazustu gadsimtu gaitā uz visiem laikiem, tā arī nekur pienācīgi neparādījušies. Reizēm es pamostos no rīta savā gultā un domāju:„Ar ko šis rīts atšķiras no vakardienas rīta? Vai tiešām pa nakti nav noticis nekas svarīgs? Ar ko sapņi atšķiras no grāmatām, kurās viss parasti ir izdomāts? Vai sapņi var būt neīsti? Kāpēc sapņodami mēs reizēm apmierināti ķiķinām, bet reizēm gauži vaimanājam? Kāpēc sapnī ir tik patīkami lidot kā putnam un tik briesmīgi, kad tev kāds draudīgi dzenas pakaļ? Tiem, kam iepatikušies Ķēstuta Kasparaviča rakstītie un ilustrētie īsie stāsti, būs patīkami ienirt
„Zemeņu dienā”. Tu iepazīsi mākslinieku Lācīti, dziedātāju Sivēntiņu, zemeņmīli Krokodīlīti, kā arī
ceļotāju Āpsi. Uzzināsi, kā norisinās mācības Zaķu skolā, kā izklaidējas zobi saimnieka mutē, kāda ir
dzīve Mjaulandē un kas notiek, ja atver aizliegtās durvis...

Grāmatas papildina autora detalizētie un asprātīgie zīmējumi, kuru klātbūtne veido savdabīgu teksta - ilustrācijas mijiedarbību, uzrunājot pat tos, kuri vēl neprot lasīt.

K.Kasparaviča grāmatu sērijā “Īsi stāstiņi” latviešu valodā ir izdotas grāmatas: “Īsi stāstiņi PAR LIETĀM”,”Īsi stāstiņi PAR DZĪVNIEKIEM”, “Īsi stāstiņi PAR ŠO UN TO”.

Grāmatas izdošanu atbalsta Lietuvas Kultūras Institūts.

Ķēstutis Kasparavičus (Kęstutis Kasparavičius) (1954) ir absolvējis Viļņas Mākslas akadēmiju, un ilgus gadus strādājis par grāmatu ilustratoru, iegūstot plašu starptautisko atzinību, saņemot prestižo Boloņas grāmatu izstādes balvu kā labākais grāmatu ilustrators - “Illustrator of the Year at the Children’s book fair in Bologna 1993”.
Savu pirmo bērnu grāmatu Ķ.Kasparavičus sarakstīja 1984.gadā, kurš uzskatāms par viņa rakstnieka karjeras sākumu.

Šobrīd Ķ.Kasparaviča darbi ir tulkoti vairāk nekā 22 valodās (ķīniešu, angļu, vācu, franču, krievu, u.c) viņa ilustrācijas un grāmatas ir ieguvušas daudzas starptautiskas nominācijas un balvas: Katalonijas reģiona balva 'Atrapallibres' nominācijā labākā Bērnu un jauniešu grāmata, balva “Zelta Pildspalva” Serbijā, Boloņas grāmatu izstādes galvenā balva “Labākais grāmatu ilustrators 1993” u.c.

Autors labprāt tiekas klātienē ar saviem lasītājiem dažādos literatūras pasākumos un ir gaidīts viesis ikgadējā Viļņas grāmatu izstādē, kurā bērnu balsojumā viņš regulāri iegūst populārākā izstādes autora godu.