Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:124, Did:0, useCase: 3


“Svaigs ūdens puķēm” – jauns franču romāns

Redakcija
Redakcija

Var ticēt vai neticēt, tomēr franču literatūrai piemīt savdabība un īpašs šarms, lai vai par ko tajā stāstītu. Tikko iznākušais Valērijas Perēnas romāns “Svaigs ūdens puķēm” tam ir lielisks apliecinājums! Violeta Tusēna, romāna galvenā varone, ir... kapsētas uzraudze. Viņas mazajā namiņā laipni gaidīti ir gan kaprači un mācītāji, gan sērojošie tuvinieki, gan draugi, paziņas un pat kapsētas iemītnieku mājas mīluļi. Te, sakot pēdējās ardievas, saplūst daudzi un dažādi cilvēkstāsti par dzīvi, mīlestību, draudzību, nodevību, skumjām un sāpēm, tie veido nedzēšamus rakstus lasītāja prātā un vienlaikus modina atmiņas.

Kādu dienu Violetas vienkāršo ikdienu izjauc policijas komisāra Žiljēna Sola ierašanās. Viņš vēlas izkaisīt savas mātes pelnus uz pilnīgi sveša cilvēka kapavietas. Diezgan ātri kļūst skaidrs, ka Žiljēna neizprotamajai vēlmei ir kaut kāda saistība arī ar Violetas pašas sarežģīto pagātni... Kas notiks tālāk? Vai šeit sākas detektīvs vai mīlasstāsts? Kā jau pie frančiem – viss ir saistīts, paši ļaunākie neģēļi tomēr pelna arī drusciņu mīlestības, bet nejaušība ir dzīves karaliene.

Violeta ir kā labirinta centrs, kuram apkārt mutuļo dzīve, gādājot, lai viņai ne mirkli nav jājūtas vienai un vientuļai. Šis ir romāns, kurā nemanāmi savijas mīlasstāsti un kriminālintrigas, brīnišķīgi brīži mijas ar smagu sāpju piepildītām ainām, bērni cenšas izzināt vecāku dzīves, bet vecāki – iztēloties, par ko sapņojuši bērni. Brīnišķīgs dzīves kaleidoskops, kurš, pielikts pie acīm, ļauj izbaudīt visdažādāko krāsu un toņu rakstus, ne reizi neatkārtojoties. Skumjas, ko romāns “Svaigs ūdens puķēm” uzvēdī, ir liegas un gaistošas, tās aizpūš prieka un aizrautības vēji, izzinot dažādu dzīvju noslēpumus.

“Romāna sižets viļņojas starp galējībām ar stilīgu eleganci. Melanholisks un tomēr dzirkstošs... Kas pirmajā brīdī šķietami ir drūms, Perēnas rokās kļūst par pievilcīgu ļaušanos dabai, ēdieniem un dzērieniem, un, protams, draudzības saitēm,” raksta britu izdevums “The Guardian”.

Valērija Perēna, franču rakstniece, dāvā lasītājiem ļoti aizkustinošu un sirsnīgu romānu par sievieti, kura par spīti visam ietiepīgi tic laimes iespējamībai. Romāns “Svaigs ūdens puķēm” ir izdots vairāk nekā piecpadsmit valstīs, daudzviet ierindojoties lasītāko grāmatu saraksta pirmajās vietās.

Pieejama arī e-grāmata.
No franču valodas tulkojusi Ilze Fogele.