Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:124, Did:0, useCase: 0


Grāmatu sestdiena ar “Liels un mazs” un Lūcijas diena Kalnciema kvartāla Ziemassvētku tirgū

Redakcija
Redakcija

14. decembrī Kalnciema kvartāla Ziemassvētku tirgū aicinām uz bērnu grāmatu sestdienu kopā ar izdevniecību “Liels un mazs”. Iepriecināsim mazos radiniekus ar lasāmām dāvanām un kopā ar grāmatu mākslinieci uzbursim “Mazo nakts ēnu teātri”. Savukārt svētdien, 15. decembrī, sagaidīsim svētkus ar Lūcijas dienas koncertu. Ziemassvētku tirgus mostas plkst. 10.00, dalība pasākumos bez maksas.

Gan sestdien, gan svētdien visas dienas garumā varēsiet nesteidzīgi meklēt dāvanas tuvajiem, iepazīt jaunos latviešu zīmolus un pusdienot mūsu ziemīgajā ābeļdārzā. Abās nedēļas tirgus būs bagāts ar keramiku – elegantas porcelāna bļodas, krūzes un vāzes no “Laima ceramics”, baltā māla mežģīnu trauki no “IK Makery” un tradicionālā melnā, svēpētā māla keramika no “Saules ceplis”, “Black folk pottery” un Kristīnes Zemļickas, smalki apgleznoti darbi no “Ciparnīca”, “Piece of touch”, “Wintersunceramics”, Elitas Taubes un Leonīda Kupča. Īpaši uz Ziemassvētku tirgu esam uzaicinājuši lietuviešu keramiķi no “Valdas studio”, pie kura atradīsiet kvalitatīvas dažādu krāsu bļodas. Būs arī “Emerald Rabbit” dzīvās sūnu bumbas un augu gleznas, “Smu Beige Gold” salmu sūkļi, “Orange is the new black” oriģinālas rotas no rūpnieciskiem atlikumiem un Alīnas Pūpolas somas no audumu atgriezumiem. Iesakām pievērst uzmanību “PLŪKT” tējām no Latvijā iegūtiem savvaļas augiem izsmalcinātos un ilgtspējīgos iepakojumos. Un tirgus ir īstā vieta, kur sarūpēt alternatīvu svētku ēdienkarti – bio apelsīnus no Sicīlijas pie “Incampagna” ģimenes, veselīgus svaigēdāju saldumus pie “Sēklu muss”, dzirkstošās bērzu sulas no “Birzī”, priežu čiekuru sīrupus un čiekurus sīrupā no “Mr.Cone”, “Glutenfrī” svaigi ceptas bezglutēna vafeles, nēģus no Pāvilostas Jemberga zvejnieku saimniecības. Mūsu zilajā verandā nedēļas nogalēs saimnieko “Crepes cafe” komanda, kas uzceps jums siltu pankūku ar ābolu ievārījumu un kanēli un pacienās ar karstvīnu.
Šogad Kalnciema kvartāls piedāvā savu īpašo dāvanu servisu – iespēju iepriecināt tuvos ar ceļojumu pie Latvijas zemniekiem un amata meistariem, kā arī pieteikties bezmaksas tūrei kvartālā un tirgū svētdienās.

Decembrī Kalnciema kvartāla galerijā dāvanas piedāvā vairāk nekā 15 Latvijas zīmoli, pie kuriem varat atgriezties atgriezties darbadienās, jo pop-up veikals darbojas katru dienu, izņemot pirmdienas, līdz 29. decembrim.
14. decembrī plkst. 12.00-14.00 “Mazajā nakts ēnu teātrī” varēs izgatavot ēnu teātra tēlus, iedvesmojoties no Kitijas Krauzeres grāmatas “Mazie nakts stāsti” varoņu pasakainajiem ceļojumiem nomodā un sapņos. Darbnīcu vadīs grāmatu māksliniece un dizainere Ūna Laukmane.

15. decembrī plkst. 12.00-12.45 apmeklētājus priecēs Lūcijas dienai veltīts koncerts, kurā Latvijas Kultūras akadēmijas apakšprogrammas “Starpkultūru sakari” Latvija–Ziemeļvalstis studenti uzstāsies ar muzikālu priekšnesumu zviedru un latviešu valodās. Pēc koncerta interesentiem būs iespēja izveidot savu tradicionālo Lūcijas dienas vainadziņu studentu vadītajā darbnīcā.