Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:20, Did:0, useCase: 3


Kultūras notikumi Latgales vēstniecībā GORS 2015. gada janvārī un februārī

Redakcija
Redakcija

JANVĀRIS 2015

Latvijas Nacionālās operas viesizrāde “Nabuko”
Piektdiena, 2. janvāris 16.00, Lielā zāle 5,00–20,00 €

Džuzepes Verdi opera, ar kuru sākās komponista operu slavas ēra. “Nabuko” LNO skatuves varianta idejiski filozofiskais pamats ir laiks. Laika tēma jūtama arī iestudējuma vizuālajā risinājumā – tas ir saules ritums, dzīves loku ritums, debess pušu ritums... Bet pāri visam plešas Augstākā spriedums un vērtējums mūsu rīcībai, domām un darbiem.

Maskavas vīru koris “Pravoslavnije pevčije” (Pareizticīgie dziedoņi)
Piektdiena, 9. janvāris 18.00, Lielā zāle 5,00–10,00 €

Koris izveidots 1992. gadā, apvienojoties labākajiem profesionālajiem dziedoņiem no Maskavas baznīcu koriem. Krievijā tas pelnīti uzskatāms par labāko kori, kas turpina jau kopš 16. gadsimta Krievzemē pastāvošo dziedošo diakonu koru tradīcijas. Kora repertuārā ir krievu garīgā kormūzika kopš tās pirmsākumiem līdz pat 20. gadsimtam.

Rēzeknes Zaļo pakalnu koris
Piektdiena, 16. janvāris 19.00, Lielā zāle

Sestdiena, 17. janvāris 15.00, Lielā zāle 5,00–10,00 €
2013. gadā speciāli televīzijas šovam “Koru kari” dibinātā Normunda Zuša un Rēzeknes Zaļo pakalnu kora jaunā albuma prezentācijas koncerttūres noslēguma koncerti dzimtajā pusē. Koncerta laikā tiks izpildīti R. Paula, Z. Liepiņa, M. Brauna, J. Logina, J. Aišpura, N. Zuša skaņdarbi, tautasdziesmu apdares u.c. dziesmas.

Reja Kūnija komēdija “Nr. 13” Sanktpēterburgas Mazais komēdijas teātris
Svētdiena, 18. janvāris 18.00, Lielā zāle 10,00–20,00 €

Komēdija „Nr. 13” ir skatītāju mīlēta, aizraujoša un uzjautrinoša, kurā nekad nevar zināt, kādu pārsteigumu tās varoņiem sagādājis liktenis. Grūti iedomāties kā vienmēr tik atturīgie, mākoņos tītās Albionas iedzīvotāji var tā smieties paši par sevi. Šai lugai tika piešķirta Lorensa Olivjē prēmija kā labākajai 1991. gada angļu komēdijai.

Izstādes “Naudas dizains. PIN kods” radošā tikšanās ar mākslinieku Henrihu Vorkalu
Trešdiena, 21. janvāris 12.00, Mazā zāle Ieeja bez maksas

Latgales vēstniecībā GORS skatāmās Latvijas naudas dizaina izstādes pasākums. H. Vorkals dzimis Rēzeknes novada Bērzgalē un darinājis četru lata jubilejas un piemiņas monētu, vienas 1 lata apgrozības monētas ("Čiekurs"), kā arī pirmās Latvijas Bankas emitētās 2 eiro piemiņas monētas ("Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014") grafisko dizainu.

Latvijas Nacionālā teātra viesizrāde “Latgola.lv”
Svētdiena, 25. janvāris 17.00, Lielā zāle 7,00–15,00 €

Latgalē populāro baltinavietes Danskovītes lugu “Ontans i Anne” iestudējums Latvijas Nacionālajā teātrī. Latgaliešu vitalitāte, kolorīti tipāži, komiskas sadzīves situācijas, mīlestības peripetijas par spīti pensijas gadiem – tas viss liks saprast, kur atrodama latviešu izdzīvošanas recepte.

Dokumentālā filma jauniešiem “Pazust Latgalē”
Sestdiena, 31. janvāris 17.00, Mazā zāle 3,00 €

12 dienas, 4 sporta veidi, 8 puikas un 1 neaizmirstams ceļojums pa Latgali 2014. gada vasarā pārtapis aizraujošā dokumentālā filmā.

Roka un blūza mūziķis Jevgēnijs Marguliss (Mašina Vremeņi, Voskreseņije)
Sestdiena, 31. janvāris 18.00, Lielā zāle 15,00–25,00 €

Roka un blūza mūziķa, grupu “Mašina Vremeņi” un “Voskreseņije” dalībnieka Jevgēnija Margulisa un viņa grupas koncerts. J. Marguliss tiek saukts par Maskavas rokenrola guru un vienu no labākajiem Krievijas blūza ģitāristiem.

FEBRUĀRIS 2015

Pasaku opera ģimenēm ar skolas vecuma bērniem “Kartupeļu opera”
Ceturtdiena, 5. februāris 18.00, Lielā zāle 5,00–15,00 €

Unikāls, krāsains un daudzveidīgs jaundarbs bērniem, kurā mūzikā atveidots vēstures faktos balstītā Ineses Zanderes pasaka par kartupeļu ceļojumu. Muzikālo stāstu izpildīs īpaši šim koncertuzvedumam aicināta komanda – solisti Evita Zālīte, Juris Vizbulis, Annija Putniņa, Ivars Cinkuss, Jānis Strazdiņš un citi, Rīgas Doma meiteņu koris “Tiara” un operas orķestris.

Grupas “Eolika” 35 gadu jubilejas koncerts
Sestdiena, 7. februāris 19.00, Lielā zāle 10,00–20,00 €

Kvartets “Eolika” savā 35 gadu jubilejā aicina savus draugus un fanus uz kopīgu atkalsatikšanos ar leģendārā kvarteta dalībniekiem - Olgu Rajecku, Ilonu Stepanovu, Daini Dobelnieku un Viktoru Zemgalu. Koncertā skanēs populārākie kvarteta hiti, bet koncerta pirmajā dāļā - Viktora Zemgala soloprogramma.

Tikšanās ar izstādes “Naudas dizains. PIN kods” veidotājiem Ramonu Umbliju un Holgeru Eleru
Trešdiena, 11. februāris 12.00, Mazā zāle Ieeja bez maksas

Latgales vēstniecībā GORS skatāmās Latvijas naudas dizaina izstādes pasākums. Multimediālisms un interaktivitāte – svešvārdi vai realitāte un nepieciešamība? Par izstādes koncepciju, dizainu un daudziem citiem izstādes veidošanas aspektiem pieredzē dalīsies ekspozīcijas koncepcijas autore Ramona Umblija un ekspozīcijas dizaina autors Holgers Elers.

Etnodžeza dīva no Argentīnas Sofia Rei
Sestdiena, 21. februāris 18.00, Lielā zāle 12,00–20,00 €

Argentīniešu etno džeza dziedātāja un komponiste Sofijas Rei (Sofia Rei) un dziesmas, kas atspoguļo plašu Dienvidamerikas folkloras sajaukumu ar modernā džeza skaņu un dziedātājas spēcīgo balsi priekšplānā. Dziedot spāniski, Sofija vēsta dažādus stāstus – par gaiļu cīņām Kartagenā, nakts murgiem Buenosairesā, mīlas vēstuli no Ņujorkas, spoku Andu kalnos...

Latgaliešu kultūras gada balva “Boņuks 2014”
Svētdiena, 22. februāris 16.00, Lielā zāle 3,00 €

Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks 2014” pasniegšanas ceremonija, kurā katru gadu atzīmē svarīgāko, kas padarīts latgaliešu kultūrā iepriekšējā gadā. Pasākuma pirmajā daļā uzveduma “Francis” izrāde, otrajā – apbalvošanas ceremonija un mūziķu priekšnesumi.

Muzikāla pasaka “Trīs sivēntiņi un cūkmens”
Otrdiena, 24. februāris 13.00, Lielā zāle 3,50–5,50 €

“Jaunā teātra” versijā trīs sivēntiņi ir par rukšiem pārvērsti zēni, kuri atbraukuši ar klasi ekskursijā uz mežu un, neklausot skolotājas brīdinājumus, mežā izmētā dažādus atkritumus. Cūkmens zēnus pārvērš par sivēniem un nu viņiem sākas dramatiski un aizraujoši piedzīvojumi, kuru laikā viņi iepazīstas ar meža zvēriem.

Rēzija Kalniņa un Kaspars Zemītis /dia-logos/ “Brīdis pēc vakariņām”
Ceturtdiena, 26. februāris 19.00, Mazā zāle 7,00–15,00 €

Dzejas un mūzikas cikla “Brīdis pēc vakariņām” notikums. Rēzijas Kalniņas dzejas lasījumi, Kaspara Zemīša ģitāras virtuozitāte dialogā starp divām intimitātes formām – mūziku un dzeju.

Kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” un vijolnieks Koļa Blahers (Kolja Blacher)
Sestdiena, 28. februāris 18.00, Lielā zāle 7,00–15,00 €

Kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” un izcilais vācu mūziķis, ilgus gadus Berlīnes Filharmoniķu pirmā vijole, Klaudio Abado dibinātā Lucernas festivāla orķestra koncertmeistars Koļa Blahers programmā ar Bēthovena, Brāmsa un Bartoka skaņdarbiem orķestrim un vijolei.

Programmā iespējamas izmaiņas, precizējumi un papildinājumi!
Vairāk: www.latgalesgors.lv

Biļetes: Latgales vēstniecības GORS, „Biļešu paradīzes” un “Biļešu Serviss” kasēs; www.bilesuparadize.lv
Saziņai: Latgales vēstniecība GORS Rēzekne, Pils iela 4. Tālr.: +371 64633303 (biļešu kase); +371 22020206 (ekskursijas)