Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:20, Did:0, useCase: 3


Iedzīvotājus aicina uz Lieldienu pasākumiem Rīgā

Redakcija
Redakcija

Lieldienās Rīgas iedzīvotāji un pilsētas viesi aicināti apmeklēt koncertus, sarīkojumus ģimenēm ar bērniem, Lieldienu tradicionālos pasākumus ar šūpošanos, folkloru kopu un dejotāju piedalīšanos. Pasākumi notiks dievnamos, kultūras centros, muzejos, parkos un laukumos Rīgas centrā un apkaimēs. Svētku programma sāksies jau no 2. aprīļa ar Lieldienu ieskaņas pasākumiem un risināsies līdz 6. aprīlim, piedāvājot apmeklētājiem svētkus kā garīgās, tā arī tautiskās noskaņās.

Lieldienu pasākumi kristīgā noskaņā sāksies jau 3. aprīlī ar Lielās Piektdienas lūgšanu gājienu – Ekumenisko krusta ceļu ar Svēto Rakstu lasījumiem, meditācijām un aktieru performancēm, tas sāksies pie Sv. Jēkaba katedrāles un noslēgsies Doma laukumā.

Lieldienu garīgo gaisotni galvaspilsētā varēs baudīt vairākos koncertos, kuri notiks Rīgas dievnamos. 3. aprīlī Sv. Jāņa baznīcā Lielās piektdienas koncertā dziedās kamerkoris „Ave Sol” kopā ar solistiem un pūtēju orķestri „Rīga”, diriģentu Andri Veismani. Šajā dienā ar baroka mūzikas skanējumu, K. H. Grauna oratoriju „Jēzus nāve”, notiks koncerts arī Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā. 4. aprīlī Klusās sestdienas dziedājumi skanēs Sv. Jāņa baznīcā, bet 5. aprīlī Sv. Pētera baznīcā būs koncerts „Lieldienu pārdomu stāsts” un Lieldienu koncerts S. Jāņa baznīcā. Torņakalna baznīcā apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt Džakomo Pučīni „Messa Di Gloria”. Klausītāji uz garīgas noskaņas koncertiem gaidīti arī Kultūras centrā „Mazā ģilde”.

Vairākos Lieldienu svētku pasākumos īpaši gaidīti bērni. Lieldienu tradicionālajos rituālos, šūpojoties, krāsojot un ripinot olas, dziedot, līdzdarbojoties dažādās aktivitātēs un vērojot priekšnesumus, varēs iesaistīties Kultūras un atpūtas centrā „Imanta”, Kultūras pils „Ziemeļblāzma” parkā, pie Rīgas Kultūras centra „Iļģuciems”, Mežaparkā, kinoteātrī „Splendid Palace”, Kultūras centrā „Ritums”, kā arī laukumā pie Brīvības pieminekļa, kur darbosies Jautrās Lieldienu šūpoles. Bērnus aicina arī uz Rīgas Porcelāna muzeju, kur notiks pasākums „Lieldienu zaķis, porcelāns un tēja”, tajā darbosies arī izglītojoša radošā darbnīca.

Lieldienu koncerti notiks arī Rīgas Jūgendstila muzejā, VEF Kultūras pilī, Kultūras centrā „Mazā ģilde”. Lieldienu pasākumus atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Plašāka svētku programma, ar informāciju par dalībniekiem, norises laiku un vietu, pieejama interneta vietnē www.kultura.riga.lv.