Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:20, Did:0, useCase: 3


Jau šosvētdien pulcēsimies uz Lielās dienas svinībām Rīgā

Redakcija
Redakcija

Pavasara atnākšanu tautas tradīcijās iezīmē vairākas svinamās dienas – Ģertrūdes, Benedikta, Lielā un Māras diena. Sagaidot Pavasara saulgriežus, folkloras kopas gaida iedzīvotājus uz Lielās dienas svinībām svētdien, 22. martā, Arkādijas parkā un Līvu laukumā, aicinot iepazīt un līdzdarboties tradicionālajos pavasara atnākšanas rituālos – saullēkta sagaidīšanā, kopīgā dziesmu dziedāšanā, šūpoļu pušķošanā, olu krāsošanā un ripināšanā, kā arī spēlēs un rotaļās.

Lielās dienas svinības sāksies agri no rīta plkst. 6.00, kad Arkādijas parkā ikviens interesents tiek gaidīts uz Saules sveikšanas rituālu. Līdz pat plkst. 8.00 folkloras kopu pavadībā pasākuma dalībnieki varēs iepazīt un piedalīties tradicionālajos, tautas folklorā balstītos auglības, veselības un skaistuma veicināšanas rituālos.

Savukārt no plkst. 12.00 līdz pat plkst. 16.00 pēcpusdienā iedzīvotāji gaidīti Līvu laukumā, kur Lielās dienas svinēšana notiks gan ar šūpoļu pušķošanu, šūpošanos, olu krāsošanu un ripināšanu, gan ar Lieldienu dziesmu dziedāšanu, kopīgām rotaļām un sadancošanos. Lielās dienas sagaidīšanu un svinēšanu vadīs Rīgas folkloras kopas – „Grodi”, „Garataka”, „Vilcenes”, „Dandari”, „Berendejka” un Rīgas Danču klubs, kā arī Mālpils „Mālis” un Katlakalna „Rāmupe”.

Lielās dienas svinību rīkotāji aicina pasākuma dalībniekus svētku noskaņas radīšanai paņemt līdzi pūpolus un izplaukušus bērzu zarus, kārklu šautriņas, vilnas dzīparus, dzērvenes, kā arī krāsainas dzijas pīnītes šūpoļu rotāšanai un, protams, krāsotas olas, lai varētu piedalīties Lieldienām raksturīgās spēlēs, rotaļās un olu kaujās.

Lielās dienas pasākumus atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD), tos rīko Latvijas Folkloras biedrība.

Video intervija ar pasākuma organizatoriem pieejama šeit.