Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:20, Did:0, useCase: 3


LZA notiks Cicerona balvas 2014 laureātu godināšana

Redakcija
Redakcija

18. decembrī plkst. 13.00 svinīgā ceremonijā Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) 3. stāva zālē tiks pasniegtas ikgadējās Cicerona balvas. To piešķiršanas galvenais mērķis ir atzīt un veicināt publiskās un profesionālās komunikācijas nozīmi.

Latvijas Universitātes(LU) rektors Mārcis Auziņš tiks apbalvots par ilggadēju radošu un daudzpusīgi izvērstu darbību vadošās Latvijas augstskolas priekšgalā, tostarp jauna Dabaszinātņu centra un citu LU izglītības un zinātnes institūciju attīstīšanā, „zinātnes augstskolas” idejas virzībā.Pasākumā balvu saņems arī Latvijas Organiskās sintēzes institūta direktors Ivars Kalviņš par to, ka pētniekiem viņa vadībā sadarbībā ar Eiropas un ASV partneriem ir izdevies realizēt medikamentu jaunrades jomā strādājošo zinātnieku sapni – veikt unikālu atklājumu, rodot zāles īpaši ļaundabīga audzēja ārstēšanai.Cicerona Goda nosaukumu piešķirs Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājam Guntim Lībekam par Sēlijas identitātes atjaunošanu un izkopšanu, kā arī Latvijas dokumentālā kino zvaigznei – režisoram un operatoram Ivaram Seleckim par nozīmīgu Latvijas vārda nešanu pasaulē. Apbalvojuma saņēmējus sveiksSaeimas vadība, ministri, vēstnieki. Tiks pasludināts arī antibalvas Mērfija titula adresāts.

Cicerona balvu kopš 1999. gada LZA sadarbībā ar vairākām nevalstiskajām organizācijām pasniedz politiķiem, zinātniekiem un publicistikas praktiķiem par veiksmīgu sabiedrības uzrunu un rīcību, realizējot sociālās saliedēšanas idejas lokālā, nacionālā un starptautiskā mērogā. Laureāti ir bijuši gan Zviedrijas ārlietu ministrs Kārlis Bilts, Vācijas kanclere Angela Merkele, ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone u.c., gan spilgti Latvijas kultūras un izglītības jomas pārstāvji, žurnālisti, pašvaldību vadītāji.

Balvas žūrijas priekšsēdētājs Latvijas Zinātņu akadēmijas Senāta priekšsēdētājs Jānis Stradiņš uzsver: „Atcerēsimies, kā Ciceronu ir atestējis Jūlijs Cēzars: “Viņa triumfs un lauri ir cildenāki nekā karavadoņa triumfs un lauri, jo tas, kas paplašinājis Romas garu, ir pārāks par to, kas paplašinājis Romas kundzības teritorijas”. Tas ir ļoti aktuāli arī šodien.”