Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:20, Did:0, useCase: 3


Rīga sagaida vingrošanas zvaigznes no 14 valstīm – klāt sacensības „Baltijas aplis”

Redakcija
Redakcija

Nedēļas nogalē, 14. un 15. martā rīdzinieki un pilsētas viesi gaidīti Olimpiskajā sporta centrā (Grostonas iela 6b) mākslas vingrošanas starptautiskajās sacensībās „Baltijas aplis 2015”, kurās šogad par medaļām cīnīsies 14 valstu pārstāves, tajā skaitā pasaules un Eiropas čempionātu medaļnieces.

Šogad sacensību apmeklētājiem dalībnieču vidū būs iespēja redzēt izcilas vingrotājas - pasaules un Eiropas čempionātu medaļnieci Melitinu Staniotu no Baltkrievijas, Jaunatnes Olimpisko čempioni un trīskārtējo Eiropas junioru čempioni, kā arī Pasaules junioru kausa ieguvēju Irinu Aņenkovu no Krievijas un citas augsta līmeņa sportistes no Azerbaidžānas, Uzbekistānas un Ukrainas. Latviju sacensībās pārstāvēs sešas meistarīgākās vingrotājas, viņu vidū arī vairākkārtēja Latvijas čempione Jeļizaveta Gamaļejeva.

Par godu šo sacensību aizsācējai un ilggadējai direktorei, divkārtējai pasaules čempionei grupu vingrojumos Ludmilai Kačkaldai jau otro gadu pēc kārtas norisināsies „Ludmilas Kačkaldas piemiņas kausa” izcīņa grupu vingrojumos. Tajā par kausu cīnīsies 10 komandas no 8 valstīm.

„Baltijas aplis” nav iedomājams bez Latvijas izcilajiem māksliniekiem – Jāņa Anmaņa, Andreja Rozenberga, Marijas Brodeles, stikla mākslinieces Ilzes Dūdiņas, Jura Ģērmaņa, Artura Ņikitina, Aleksandra Stepanjana, Ludmilas Kolomenskas, Ilzes Brodeles, Ievas Bondares, Baibas Ābelītes, Kaspara Bērziņa, fotomākslinieces Nataļjas Horoševas un dzejnieka Romena Umana. Mūžam azartiskā komanda atkal ir gatava cīnīties par savām simpātijām, dāvājot dalībniecēm savus mākslas darbus. Galvenā nominācija „Miss Elegance” šogad ir mākslinieces Marijas Brodeles pārziņā, bet „Miss Skatītāju simpātija”, ko izvēlēsies skatītāji, saņems mākslinieka Jāņa Anmaņa darbu.

Pasākuma organizatori ir parūpējušies arī par oriģināliem un neierastiem priekšnesumiem. Sacensības atklās Latvijas Nacionālā baleta vadošie solisti, pasākuma abās dienās būs iespēja dzirdēt pazīstamus estrādes dziedātājus, vērot profesionālus dejotājus un sporta vingrotāju priekšnesumus.

Sestdien, 14. martā no plkst. 10.00 līdz plkst. 14.00 sacensības iespējams vērot bez maksas. Pasākuma svinīgajā atklāšanā, kā arī sacensībās sestdienas vakarā un svētdien ieeja ar biļetēm, kuras nopērkamas jau no piektdienas, 13. marta Olimpiskajā sporta centrā.

Sacensības atbalsta Rīgas dome, tās organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) sadarbībā ar Latvijas Vingrošanas federāciju.

Papildinformāciju par sacensību norisi var saņemt pa tālruni 67012669 – Diāna Voļņaga, RD IKSD Sporta nodaļas galvenā speciāliste, kā arī interneta vietnē www.baltijasaplis.lv.