Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:20, Did:0, useCase: 3


Izstādē „Balttour 2015” ar aizraujošiem brīvdienu galamērķiem iepazīstinās arī Igaunija

Redakcija
Redakcija

22. starptautiskajā tūrisma izstādē-gadatirgū "Balttour 2015", kas no 6. līdz 8. februārim norisināsies Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, ar aizraujošākajiem tūrisma galamērķiem iepazīstinās arī Igaunija. Izstādē tiks reprezentēti seši dažādi Igaunijas reģioni un 2014. gadā atklātais grandiozais tematiskais parks ģimenēm „Lotes zeme”.

Neraugoties uz Igaunijas nelielo teritoriju, atšķirīgi valsts reģioni tūristus vilina ar savu kultūras un tradīciju dažādību, ko iespējams vērot, ceļojot Igaunijā. Tāpēc arī izstādē Igauniju pārstāv vairāki Igaunijas reģioni un pilsētas. Viens no izstādē pārstāvētajiem reģioniem ir Dienvidigaunija, kā arī atsevišķi šeit sastopami būs Tartu pilsētas pārstāvji. Dienvidigaunija ir Latvijas pierobežas reģions un tieši tāpēc arī viens no biežāk apmeklētajiem. Ziemas sezonā Dienvidigaunija piedāvā plašas iespējas nodoties dažādām sportiskām aktivitātēm, turklāt šajā reģionā atrodas arī Igaunijas ziemas galvaspilsēta – Otepē. Taču ne mazāk aizraujoši šeit ir viesoties arī visu pārējo gadu. Lielākajā Dienvidigaunijas pilsētā Tartu pieejamas daudzveidīgas atpūtas iespējas. Šeit viesus sagaida pasakaina daba, vēsturiski apskates objekti un daudzpusīgas aktīvās atpūtas un relaksēšanās iespējas. Turklāt, viesojoties Tartu, noteikti apmeklējams ir zinātnes centrs „Ahhaa”, kas ar savu ekspozīciju pārsteigs itin visu paaudžu apmeklētājus.

Par pērnā gada centrālo notikumu Igaunijas tūrismā viennozīmīgi uzskatāma ilgi gaidītā tematiskā ģimenes parka „Lotes zeme” atklāšana. Kopš atvēršanas brīža „Lotes zeme” guva lielu ievērību arī Latvijas tūristu vidū, tāpēc izstādē „Balttour” ar atsevišķu stendu ieradīsies arī ģimenes parks. Ņemot vērā parka lielo popularitāti Latvijā, „Lotes zemē” šajā vasarā būs sastopami arī latviešu valodā runājoši Lotes zemes iemītnieki. Par šo un citām parka aktualitātēm būs iespējams uzzināt īpaši šim notikumam izveidotā stendā - Lotes mājā, kurā jaunākie izstādes apmeklētāji varēs spēlēties un fotografēties ar Loti. "Lotes zemes" stendā būs iespēja uzzināt arī par jaunumiem Pērnavas apgabalā. Viens no šī apgabala vilinājumiem Latvijas tūristiem ir daudzveidīgais SPA kūrortu piedāvājums. Šajā gadā pēc rekonstrukcijas tiks atvērts Igaunijas medicīnas SPA, un jaunu spārnu atvērs arī viens no lielākajiem pilsētas SPA kompleksiem SPA viesnīcā „Viiking”. Tāpat būs iespēja iegūt informāciju par tuvojošos Igaunijas restorānu akciju „Pērnavas restorānu nedēļa”.

Izstādē „Balttour” būs iespējams uzzināt arī par kultūras, relaksējošām un aktīvām tūrisma iespējam Ziemeļigaunijā, - par tām pastāstīs Narvas un Ida-Virumā pārstāvji. Reprezentējot Narvas pilsētas vēsturisko mantojumu, par tūrisma iespējām šeit stāstīs dāmas 17. gadsimta tērpos kopā ar Narvas pils amatniekiem.
Viens no saistošākajiem tūrisma galamērķiem Latvijas tūristiem vasarā ir Rietumigaunija, kur atrodas Igaunijas salas, kā arī skaistā piekrastes pilsēta Hāpsala. Šeit atrodas daudzi no iecienītākajiem SPA kūrortiem, turklāt, jau sākot no aprīļa, šeit norisinās dažādi kultūras un izklaides pasākumi visdažādākajām gaumēm, piemēram, Sāremā Operas dienas, Silverston Sāremā Rallijs un lielākais Baltijas autošovs „American Beauty Car Show”. Noderīgu informāciju Igaunijas stendos varēs iegūt gan profesionāļi, gan arī individuālie ceļotāji, kuri meklē idejas lieliskam ceļojumam uz mūsu kaimiņvalsti.