Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:20, Did:0, useCase: 3


Iepazīsti sērfotāju un dzintara meklētāju paradīzi izstādē „Balttour 2015”

Redakcija
Redakcija

Nav jābrauc tālu prom uz ārzemēm, lai ieraudzītu ko jaunu un pārsteidzošu, jo mūsu skaistajā Latvijā ir vēl daudz neatklātu vietu. Vai zini, ka mums pašiem ir sava sērfotāju un dzintara meklētāju paradīze? Dodies uz tūrisma izstādi-gadatirgu „Balttour 2015” un atklāj Pāvilostas novada tūrisma bagātības!

Izbaudi svētkus Pāvilostas novadā!
Izstādes „Balttour 2015” apmeklētājiem būs iespēja tikt pie jaunā Pāvilostas novada bukleta. Tas ceļotājiem būs labs brīvdienu plānošanas palīgs, jo ietver informāciju par Pāvilostas novada atpūtas vietām, ceļojumu maršrutiem, svētkiem un dažādiem pasākumiem – Zvejnieku svētkiem, mūzikas un mākslas festivālu „Zaļais stars”, pilsētas un pagasta svētkiem, kā arī daudz citiem izklaidējošiem pasākumiem. Turklāt izstādes apmeklētāji varēs uzzināt par veikparka piedāvājumu un laivošanas maršrutiem Durbes, Tebras un Rīvas upē.

Sērfotāju un dzintara meklētāju paradīze
Baltijas jūras viļņu apskaloto Pāvilostas novadu pazīst ikviens klusuma, miera un dabas baudītājs Latvijā. Šis novads vilina ar neskarto dabu un jūras šalkoņu, kas kļuvusi par sērfotāju un dzintara meklētāju paradīzi. Vēl bez miera un klusuma baudīšanas Pāvilostas novadā noteikti vajag izbaudīt arī aktīvo atpūtu – jāizbrauc ar Pāvilostā būvētajām koka laivām pa Sakas upi vai jūru, jāuzkāpj Akmeņraga bākā, jānoķer vējš, sērfojot jūrā, kā arī jānogaršo vietējo meistaru kūpinātās zivis un īsta lauku rudzu maize! Jau daļiņu no Pāvilostas novada burvības sajūti „Balttour 2015”!

Pastaigas dabas mīļotājiem
Interesenti izstādē varēs uzzināt par iespējām Pāvilostā kopā ar draugiem vai ģimeni zinošu gidu pavadībā doties pastaigās un iepazīt novada bagāto un skaisto dabu – vērtīgus dabas liegumus, stāvkrastus, retus un aizsargājamus augus, tajā skaitā arī zilpodzi, kas grezno Pāvilostas novada ģerboni. Tāpat gan grupām, gan individuālajiem tūristiem ir iespēja iepazīt dabu, baudot pļavas un meža delikateses, kā arī veidojot smilšu mandalas.

Atklāj vēsturi izzinošās ekskursijās!
Kultūras un vēstures mīļotājus Pāvilostas novada stendā aizraus stāsti par izzinošajām ekskursijām Vērgales muižas kompleksā. Viena no kompleksa ēkām ir Vērgales pagasta muzejs, kurā saglabājies viens no lielākajiem manteļskursteņiem Kurzemē, savukārt Pāvilostas novadpētniecības muzejs ir bagāts ar savu iespaidīgo muzeja krājumu. Šeit ikviens ir aicināts apmeklēt plašās muzeja ekspozīcijas un laivu māju, uzzināt ko jaunu par dzintaru smelšanu un pat sagaidīt pārsteigumu! Vēl Pāvilostas novadā atrodas piekrastei raksturīgas mazas un šarmantas baznīcas, kuras glabā gadsimtiem senus stāstus. Lai saglabātu liecības par Kurzemes zvejnieku darbu un sadzīvi, Vērgales pagasta Saraiķos ir izveidota ekspozīcija „Kurzemes zvejnieka sēta”. Te var aplūkot gan zvejas rīkus un sadzīves priekšmetus, gan arī nogaršot kaut ko no zvejas vīru galda. Var arī doties aizraujošā lidojumā ar gaisa balonu, gūstot neaizmirstamas emocijas Kurzemes debesīs.

Visus ūdens priekus var izbaudīt Pāvilostā!
Pāvilostā viesiem tiek piedāvāts doties jūrā ar īstu zvejas kuģīti vai mierīgos izbraucienos ar Pāvilostā gatavotām koka laivām. Varēs uzzināt, cik plašas ir aktīvās atpūtas cienītāju izvēles iespējas – var burāt ar ātrajiem katamarāniem „TOPCAT” vai arī doties izbraucienos ar kanoe laivām, jūras kajakiem un kuteriem. Pāvilostas stendā izstādē varēs noskaidrot, kur zinošu instruktoru pavadībā var apgūt prasmes sērfošanā uz „SUP” dēļa, kā un kad darbojas jauniešu sērfklubs, kā arī par citām aktivitātēm, kas ir pieejamas vasarā.

Viss tavai labsajūtai!
Vietējie novadnieki lieliski prot parūpēties par atpūtnieku labsajūtu un garšas kārpiņām – ar svaigi kūpinātām zivīm, pašceptu maizi, medu, pašu vāktām tējām un smaržīgām slotiņām silti izkurinātā pirtiņā. Pāvilostas novadā gaidīts būs ikviens!

Sagatavojies ceļojumam uz Pāvilostu izstādē „Balttour 2015”!

Izstādes norises laiks un vieta:
no 6. līdz 8. februārim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā