Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:86, Did:0, useCase: 0


30. septembrī - Turaidā - Līvu diena skolēniem

Redakcija
Redakcija

Šī gada 30. septembrī no 10.00 līdz 18.00 Turaidas muzejrezervātā notiks Līvud diena skolēniem, kurā tiek gaidīti skolēni kā arī pirmsskolas iestāžu vecāko grupu audzēkņi, lai interaktīvā veidā izzinātu vēsturi par vienu no Latvijas pamattautām – lībiešiem. Lībiešu dienas mērķis ir popularizēt Gaujas lībiešu kultūras mantojumu un iedvesmot skolēnus iepazīt lībiešu tautas vēsturi.

Lībiešu dienas ietvaros ikviens varēs uzzināt – Kas ir Gaujas lībieši? Kur viņi dzīvoja? Ko darīja? Kā runāja? Kā ģērbās? Kā veidoja sadarbību ar citām tautām? Būs ekskursija ekspozīcijā “Gaujas lībieši Latvijas kultūrvēsturē”, līvu dziesmu un rotaļu mācīšanās Dziesmu dārzā, līvu tērpu detaļu izzināšana un aproču darināšana Baznīckalnā, seno mērvienību apguve Dainu kalnā un interaktīvās naudas lādes izpēte Turaidas pils pagalmā.

Šajā dienā bērnus un skolēnus sagaida pusotru stundu gara aizrautīga spēle, meklējot Gaujas lībiešu pēdas, atklājot viņu kultūras mantojumu Turaidas vēsturiskajā centrā. Piecās vietās muzejrezervāta teritorijā būs dažādi uzdevumi, pārsteigumi, kas radīs izziņas prieku un sniegs zināšanas, kas noderēs katram, kas interesējas par vēsturi, gan 9. klases skolēniem, gatavojoties vēstures eksāmenam. Ikvienam tiks balva par dalību un gandarījums par kopīgu vēstures izzināšanu.

Visas dienas garumā būs iespēja doties arī citās tematiskās ekskursijās kopā ar zinošu gidu un iepazīt vairāk nekā 35 citas Turaidas muzejrezervāta ekspozīcijas.

Vairāk informācijas un pieteikšanās Līvu dienas aktivitātēm sev vēlamajā laikā pa tālr. 26572142, vai e-pastu: turaida.muzejs@apollo.lv