Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:86, Did:0, useCase: 0


Jau rīt pēdējā šī gada operetes izrāde „Paukojam un šmaukojam”

Redakcija
Redakcija

Jau rīt, 11.decembrī plkst.18.00 Rīgas Kongresu namā notiks šogad pēdējā operete bērniem „Paukojam un Šmaukojam”. Zaķēnu Pauka un Šmauka draiskulības, brīnišķīgās Arvīda Žilinska bērnu dziesmas mūsdienīgās, asprātīgās aranžijās, krāšņi tērpi un dzirkstošas dejas - tas viss priecēs gan pirmskolas un jaunāko klašu bērnus, gan viņu vecākus, un ikvienu, kam patīk atgriezties bērnības mīļajās un draiskulību pilnajās atmiņās.

Izrādes režisors - Valdis Lūriņš, horeogrāfs - Alberts Kivlenieks, kostīmu māksliniece - Jurate Jurjāne-Silakaktiņa, scenogrāfs - Oskars Dreģis. Izrāde veidota pēc Enīdas Blaitonas populārās pasakas Pauks un Šmauks motīviem un 2015.gada Latvijas Operetes fonda sezonā tā jau būs trešā izrāde, lai gan pirmizrādi piedzīvoja tikai 18.jūlijā fonda rīkotajā Operetes festivālā Ikšķilē. Kopumā izrādi jau noskatījušies līdz 2000 bērnu un pieaugušo.

Paukojam un Šmaukojam ir nebēdnīgi-muzikāla izrāde Brodveja stilā, dziesmuspēle bērniem, kurā trakulīgo ideju ģenerators Pauks un viņa draugs, gudrinieks Šmauks, kas dzīvo Ozolaines mežā, labu gribot, nemitīgi pastrādā kādas blēņas. Zaķēniem dzīve mežā ir jautra, dulluma un pārsteigumu pilna, un, lai arī kādam nedarbam seko bāriens, - viss galu galā beidzas labi un viņiem tiek piedots! Tajā skanēs Arvīda Žilinska bērniem veltītie dziesmu hiti - Rīta rosme, Dziesmiņa par mīļo māmiņu, Kaķīts mans, Dziesma par slinko Jānīti, Pulkstens deviņus jau zvana un vēl citas asprātīgās džeza pianista Madara Kalniņa un viņa grupas aranžijās.

Sirsnīgās komponista Arvīda Žilinska dziesmas, ar kurām kopā uzaugušas māmiņas un vecmāmiņas, arī šodien ir tik aktuālās! Galvenās lomas atveido jaunās, talantīgās un atraktīvās solistes Valērija Koļago (Pauks) un Laura Purena (Šmauks). Pārējie Ozolaines meža iemītnieki: Mārcis Manjakovs, Emīls Kivlenieks un Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti Sabīne Krilova, ko pazīstam no LTV šova "Radīti mūzikai", Emīls Klaužs, Anastasija Vorobjova, Laima Krīgere, Tatjana Kopača, Artūrs Zvirbulis, Vjačeslavs Aleksejevs, džeza pianista Madara Kalniņa un viņa grupas pavadījumā. Tāpat šajā izrādē pirmo reizi Krustēva Robja lomā spēlēs Kārlis Rūtentāls, kurš iepriekš ir spēlējis Latvijas Operetes fonda veidotajās izrādēs Cirka princese un Klīvija.

Biļetes uz visām Latvijas Operetes fonda veidotajām izrādēm pieejamas Biļešu paradīzes kasēs. Atlaides kolektīviem, daudzbērnu ģimenēm uzrādot "3+ ģimenes karti", pensionāriem, invalīdiem. Papildus informācija par biļešu rezervāciju pa Latvijas operetes fonda informācijas tālruni 25123145.