Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:86, Did:0, useCase: 0


Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā norisināsies radošo nodarbību kurss bērniem “TIKAI UZ PRIEKŠU!”

Redakcija
Redakcija

Šī gada jūlijā Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā norisināsies radošo nodarbību kurss bērniem “TIKAI UZ PRIEKŠU!”

Norises laiks: 18.07.-21.07. un 25.07.-28.07. 4 dienas nedēļā, no 9:00 līdz 15:00.

..............................................................................................................................................................................................................

Norises vieta: Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā ar vairākiem izbraukumiem uz citiem tematiskiem muzejiem un vietām

Mērķgrupa: bērni, no 9 līdz 12 gadiem

Mērķis: brīvā, radošā atmosfērā iepazīstināt cikla dalībniekus ar mūsdienu transporta pasauli, tās veidošanās procesiem un tehnisko pusi, uzzināt, kā tad mūsu pasaule “kustās uz priekšu”. Bērns varēs attīstīt un pilnveidot savas zināšanās tādās sfērās kā vēsturē, zinātnē, tehnikā un drošībā.

Plānota cena no viena dalībnieka: 85 eiro

Cilvēku skaits grupā: 10

1. diena ( 18.07. un 25.07 ) Viss sākās ar “riteni”. Tematiskā nodarbībā bērni varēs iepazīties ar transporta veidošanās procesa pašiem pirmsākumiem, kā arī ar velosipēdu attīstības vēsturi. Šeit pat, Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā, grupas dalībniekus sagaida aizraujošs izbrauciens ar rokas drezīnu! Vēlāk sekos izbraukums ar vilcienu līdz Saulkrastu velosipēdu muzejam, kur bērni iepazīsies jau konkrēti ar Latvijas velo industrijas vēsturi, kultūru un rūpniecību. Dienas noslēgumā grupas dalībniekus sagaida neliels brīvdabas pikniks daiļajos Saulkrastos un atgriešanās atpakaļ uz Dzelzceļa muzeju.

2. diena ( 19.07. un 26.07 ) Tvaika un dzirksts varā. Tematiskā nodarbība un ekskursija, kas norisināsies Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā, cikla dalībniekiem piedāvās iespēju uzzināt par dzelzceļa transporta attīstības vēsturi. Dienas otrajā pusē būs pat iespēja izbraukt ar īstu šaursliežu vilcienu Baložu kūdras muzejdzelzceļā, kā arī apskatīt muzejdzelzceļa rīcībā esošo tehniku, noklausīties īsu stāstījumu par tās pielietojumu, uzzināt ko vairāk par dzelzceļa funkcionēšanu un mijiedarbību ar citiem transporta veidiem un iegūt ieskatu ritošā sastāva remonta un restaurācijas procesā.

3. diena ( 20.07. un 27.07 ) Lai motori rūc! Jau no paša rīta dalībniekus sagaida aizraujoša ekskursija Motormuzejā, kur bērniem būs iespēja iepazīties ar rūcošo spēkratu vēsturi Latvijas teritorijā, kas pasniegta caur dažādām multimediju aktivitātēm. Dienas turpinājumā bērni varēs piedalīties nodarbībā, kas veltīta automodelismam, tajā tiks dota iespēja apgūt dažādas praktiskas iemaņas gan metālapstrādē, gan elektromehānikā. Pēc vajadzīgo iemaņu apguves katrs dalībnieks izgatavos pats savu auto modeli un varēs izjust sacensību azartu.

4. diena ( 21.07. un 28.07 ) Ar kājām gaisā. Šajā dienā cikla dalībniekus sagaida ekskursija uz Rīgas lidostu, kur bērniem būs iespēja iepazīties ar lidostas vēsturi, tās attīstību, aviosabiedrībām, maršrutiem un citu ar lidojumiem saistītu informāciju. Vēlāk sekos Aviācijas muzeja apmeklējums kur bērni varēs tuvumā aplūkot vēsturisko aviācijas tehniku. Dienas noslēgumā sekos grupas atgriešanās Dzelzceļa muzejā un noslēguma svinības ar kliņģera baudīšanu.

Pieteikties dalībai var rakstot e-pastu uz darja.kovalova@ldz.lv vai zvanot pa tālruni 67232511

Pieteikties var līdz 17.07. !