Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:325, Did:0, useCase: 3


Rīgas skolas un bibliotēkas dāvinājumā saņems Kristīnes Čilveres grāmatu “Dzīvnieki un cilvēks”

Redakcija
Redakcija

Trešdien, 29. martā, plkst. 12.00 Rīgas Centrālās bibliotēkas telpās Brīvības ielā 49/53 (2. stāvā) Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un Rīgas Centrālā bibliotēka saņems dāvinājumu – Kristīnes Čilveres grāmatu “Dzīvnieki un cilvēks”, kas tiks katrai Rīgas pašvaldības skolai un visām Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēkām.

Grāmatu skolām un bibliotēkām dāvina Kristīnes Čilveres dzīvnieku draugu biedrība. “Vēlamies, lai Kristīnes labestības vēstījumu sadzirdētu pēc iespējas vairāk cilvēku, īpaši bērni un jaunieši, tāpēc esam nolēmuši grāmatas atkārtoto izdevumu dāvināt skolām un bibliotēkām, lai ikviens varētu sadzirdēt šo cilvēcības balsi, un mēs ticam, ka tas palīdzēs padarīt pasauli labāku”, saka Kristīnes Čilveres dzīvnieku draugu biedrības vadītāja Solvita Vība, kura parakstīs arī dāvinājuma aktu. Dāvinājumu skolām saņems Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Guntis Helmanis, savukārt dāvinājumu bibliotēkām pieņems Rīgas Centrālās bibliotēkas direktore Dzidra Šmita.

Kristīne Čilvere, patversmes „Dzīvnieku Draugs” dibinātāja un grāmatas „Dzīvnieki un cilvēks” autore, ir sacījusi: „Dzīvniekiem ir, ko teikt. Tiem nav balss, valodas, kuru mēs, cilvēki, spētu vai gribētu iemācīties. Tomēr tiem ir bezgala daudz sakāmā – ne tikai par sevi, bet arī par visu pasauli, par dzīvo būtņu savstarpējām attiecībām un galu galā – par mums pašiem.”

Pati Kristīne bija pārsteidzoša personība - 1920.gadā dzimusi Londonā latvietes un brita ģimenē, uzaugusi savas mātes dzimtenē Latvijā, 1939.gadā viņa devās uz Parīzi, lai uzsāktu studijas Sorbonas universitātē. Tur viņu pārsteidza Otrais pasaules karš, un turpmāk viņas dzīve ritēja Lielbritānijā. Mūža otrajā pusē Kristīne kļuva par dzīvnieku balsi, izmantojot visu savu enerģisko un nelokāmo raksturu, lai iestātos par tiem, kuri paši nespēj sevi aizsargāt. Kristīnes dzīves ētisko un morālo principu esence ir viņas 1998.gadā sarakstītā grāmata „Dzīvnieki un cilvēks”. Šajos īsajos, vienkāršajos stāstos par dzīvnieku un cilvēku attiecībām satriecoši vienkāršās līdzībās atklāta gan ļaunuma visuresamība, gan vispārcilvēcisko vērtību uzvara, jo „dzīvnieki, vienīgi dzīvnieki un attieksme pret tiem ir cilvēcisko vērtību lakmusa papīrs”. Grāmata ir bilingvāls izdevums, stāsti tajos ir gan latviešu, gan angļu valodā.