Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:325, Did:0, useCase: 0


Šona Grenana lugu triumfālais gājiens Latvijā turpinās

Redakcija
Redakcija

Mūzikas un drāmas telpā OratoriO šobrīd tiek gatavots amerikāņu autora Šona Grenana (Sean Grennan) lugas ''TAGAD UN TAD'' iestudējums. Tā režisore ir Rēzija Kalniņa, pirmizrāde gaidāma 30. oktobrī, plkst. 19.00.

Teātra cienītājiem jau ir bijis prieks izbaudīt divu šī paša autora lugu, ''Liec Dievam pasmieties'' un ''Alvas sieviete'', iestudējumus Rēzijas Kalniņas režijā, kas ilgstoši bijušas Dailes teātra izpārdotāko izrāžu sarakstā.

Šona Grenana luga ''TAGAD UN TAD'' ir neticams stāsts par cilvēka gribu, izvēlēm un mīlestību cauri gadiem, kas apcer jautājumu par to, kurš galu galā ir tas, kas nosaka mūsu likteni.

''Tev tuvojas 30, 40, 50, 60… Kas ir tas, ko Tu gribētu sev pateikt, kad Tev bija 15, 20, 30, 40? Kas ir tas, kas vada mūsu vēlmes, izvēles un gribu? Un vai līdz galam mēs varam noteikti savu likteni? Vai kaut kas jau ir ierakstīts hologrammā un mēs esam tikai izpildītāji? Kas ir krustceles un kurā brīdī? Vai mēs spējam izvēlēties? Vai izvēle jau ir notikusi?” - Rēzija Kalniņa, iestudējuma režisore.

Lomās Esmeralda Ermale, Jana Herbsta vai Ilze Trukšāne, Raimonds Celms vai Maksims Busels, Jānis Skanis vai Juris Kalniņš. Tērpi un scenogrāfija - OratoriO radošā grupa. Lugu no angļu valodas tulkojis Voldemārs Rode.

Rēzija Kalniņa absolvējusi Latvijas Valsts Konservatorijas Teātra un kino aktieru fakultāti, vēlāk izglītību turpinājusi Režijas nodaļā. Saņēmusi dažādus apbalvojumus (Lielais Kristaps kā Labākā otrā plāna aktrise un Labākā kino aktrise, Spēlmaņu nakts balva Labākā jaunā aktrise un vairākas nominācijas kategorijā Labākā aktrise) par piedalīšanos izrādēs Dailes teātrī, filmās un TV iestudējumos. Veidojusi izrādes un koncertus Dzintaru koncertzālē (Tur kur gars ar garu jūtās satiekas, 2015), M.Čehova Krievu teātrī (Dzīves DārgAkmentiņi), Latvijas Nacionālajā teātrī (Cilvēks, kas smejas, 2015), Novosibirskas akadēmiskajā Operas un baleta teātrī (Traviata, Kara rekviēms, Žanna d’Arka uz sārta 2014, Mesa, 2013, Jubilejas koncerti 2012-2014), Dailes teātrī un Latvijas Leļļu teātrī. 2014. gadā par Bernstaina Mesu nominēta Zelta Maskas balvai.

OratoriO ir jauna mākslas platforma jeb mūzikas un drāmas telpa, kuru kopīgi radījuši aktrise un režisore Rēzija Kalniņa un diriģents Ainārs Rubiķis. OratoriO atrodas mākslas un tehnoloģiju kvartālā Sporta 2.

Biļetes uz pirmizrādi un novembra izrādēm pieejamas AULA - Aula — biļešu tirdzniecība koncertiem, sporta...