Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:325, Did:0, useCase: 3


LMS galerijā apskatāma vizuālās mākslas izstāde “Ābols. Ripo. Jūra.”

Redakcija
Redakcija

Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerijā, 11. novembra krastmalā 35, Rīgā, ir apskatāma vizuālās mākslas izstāde “Ābols. Ripo. Jūra.”. Izstādē pārstāvēti darbi no LMS muzeja kolekcijas: portreti, ainavas, marīnas un klusās dabas (dažādās glezniecības tehnikās), monumentālie zīmējumi, kā arī “Prezidentu zālē” eksponēti LMS biedres, mākslinieces Dzidras Baumas akvareļi.

Izstādes “Ābols. Ripo. Jūra.” ekspozīcija veidota LMS telpām ierastā, intuitīvā telpas iekārtojuma uzbūves un apguves manierē – gleznām, zīmējumiem, akvareļiem izstādē optiski tiek piešķirta iespēja atrasties un būt fiksētiem kāpjošā, frontālā ritmikā. Izstādes “Ābols. Ripo. Jūra.” uzstādījums ir aplūkot mākslas darbus to suverēnajā vienreizīgumā, neuzspiežot atlases slogu, bet skatītājam tiek sniegta iespēja vērot atšķirīgu autoru dažādu stilistisko un laika posmu sniegumu, iesaistoties darbu un ekspozīcijas analizē. Noteicošā izstādes ekspozīcijas modelējošā svira ir harmoniska, bet tajā pašā laikā telpu deformējoša – darbi (gleznas, zīmējumi, akvareļi) iekārti slīpi ar rāmja vai lapas stūri virzienā pret grīdu, kāpinot uztveres spriedzi. Skatītājs šadā izkārtojuma risinājumā, iespējams, var zaudēt vertikalitātes un ierastās stabilitātes sajūtu, toties tas veicina iedziļināšanos darba kompozicionālā uzbūvē.

Izstādē ir pārstāvēti autori: Dzidra Bauma, Vilis Ozols (1929-2014), Gulnāra Skutele, Raitis Hrolovičs, Ieva Markēviča-Caruka, Maija Bērziņa, Iveta Priedīte, Juris Kaksis, Laine Kainaize, Anete Kalniņa, Jānis Pauļuks (1906-1984), Inese Sudare. Izstādē “Ābols. Ripo. Jūra.” eksponētajiem darbiem šķietami tiek rīkots kompozicionāls stabilitātes tests. Skatītājs ir aicināts vērot mākslinieku atšķirīgās pieejas kompozīcijas risinājumam, kā mākslas darba radīšanas svarīgākajam elementam. Izstādes “Ābols. Ripo. Jūra.” darbos iestrādāto kompozīciju uzbūves izteiksmība nav atkarīga no mākslinieku izvēlētām stilistikām, tematikām, bet no autoru personīgajām sajūtām un redzējuma.

Izstāde LMS galerijā ir apskatāma līdz 2020. gada 8. martam.

Izstādes “Ābols. Ripo. Jūra.” koncepcijas un dizaina autori:
Igors Dobičins, Ansis Dobičins.