Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:325, Did:0, useCase: 3


“Rīgas mākslas telpā” notiks “Saruna par šķēpiem, perpetuum mobile un iekaisumu”

Redakcija
Redakcija

Jau rīt, 24. novembrī, plkst. 13.00 notiks “Saruna par šķēpiem, perpetuum mobile un iekaisumu”. Sarunā piedalīsies izstādes “Pret traģisko sienu / Against the Tragic Wall” mākslinieki Artūrs Virtmanis un Daniela Vētra, mūziķis Linards Kalniņš un kultūras žurnāliste Paula Lūse. Sarunu vadīs mūzikas žurnālists Orests Silabriedis. Sarunu būs iespējams vērot Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības un izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa” Facebook lapās.

Kā vēstīts iepriekš, šī gada 23. oktobrī “Rīgas mākslas telpa” lielajā zālē notika mākslinieku Artūra Virtmaņa un Danielas Vētras performance “Pret traģisko sienu / Against the Tragic Wall”. Tās rezultātā ir tapusi iespaidīga, grafiska instalācija, ko varēs apmeklēt līdz 2021. gada 17. janvārim izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa”, Kungu ielā 3.

Abu mākslinieku performanci klātienē varēja vērot vien ierobežots cilvēku skaits, tāpēc notikums bija pieejams arī tiešraidē, “Rīgas mākslas telpas” Facebook lapā. Performances laikā mākslinieks radīja iespaidīgu “I have a dream” uzrakstu, kamēr Daniela Vētra viņa virzienā raidīja 150 šķēpus. Ņemot vērā procesa intensitāti un iespējamos riskus, pie izstāžu zāles durvīm tika norīkota mediķu brigāde, kuras palīdzība, par laimi, netika izmantota. Tapušajā izstādē “Pret traģisko sienu” varēs aplūkot gan šķēpu sienas instalāciju, gan vairākus video materiālus no pašas performances un tās sagatavošanās procesa.

Performance “Pret traģisko sienu / Against the Tragic Wall” vēstīja par šķietami pretējiem impulsiem, kas veido radīšanas un destrukcijas ciklus gan indivīda dziļi personīgā, eksistenciālā līmenī, gan ārējās mijiedarbībās ar sabiedrību kopumā. Iedvesmojoties no Mārtina Lutera Kinga leģendārās runas, kas teikta verdzības atcelšanas simtagades gadskārtā 1963. gadā, šīs performances un izstādes centrālais motīvs ir tās citāts “I have a dream”, kas no vizuāli iespaidīga, dinamiska performances procesa pārtapa par grafisku, entropisku instalāciju. Performanci veidoja gan šova un farsa cienīgi elementi ar labu devu ironijas, gan neprognozējama un fiziski smaga atkārtojoša darbība, kurā dzimuma lomas bija mainītas un objekts ar darbību kļuva par sabiedrības spoguli. Performanci veidoja instalāciju mākslinieks Artūrs Virtmanis, Daniela Vētra, mūziķis Linards Kalniņš, kā arī DJ Monsta un Rīgas Doma kora skolas audzēknis Olivers Veldre.

Izstādes kuratore: Luīze Lismane. Organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa”, projekta īstenošanu atbalsta Rīgas dome.