Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:325, Did:0, useCase: 0


Notiks tiešraides koncerts “Krakova.Oslo.Bāzele.Trieste”

Redakcija
Redakcija

28. novembrī, plkst. 18.00 video tiešraidē no Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zāles būs redzama koncertprogramma “Krakova. Oslo. Bāzele. Trieste”, kurā dzirdēsim piecu jaunās paaudzes latviešu komponistu mūziku.

Koncertprogramma ir izveidota kā nelieli portreti piecām komponistēm, kuras studējušas kompozīciju Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, bet vēlāk devušās studiju un darba gaitās uz ārzemēm – Renāte Stivriņa uz Krakovu, Sabīne Ķezbere uz Oslo, Anita Mieze un Anastasija Kadiša-Teodoridu uz Bāzeli, Ieva Klingenberga uz Triesti.

Video tiešraidē redzēsim koncertu no Latviešu Biedrības nama Zelta zāles, kuras laikā paredzētas arī Dāvja Eņģeļa moderētas muzikologu sarunas par mūziķu un komponistu emigrācijas tēmu dažādos laikos un intervijas ar pašām komponistēm. Vēlamies ne tikai ieklausīties viņu mūzikā, bet arī paskatīties dziļāk uz to, kā dzīve un studijas ārzemēs ir ietekmējušas viņu daiļrades attīstību, kā notiek atgriezeniskā saite ar Latvijas mūzikas vidi un citiem jautājumiem, kas saistīti ar šo procesu. Vēl jo vairāk tādēļ, ka ikviena no komponistēm ir gājusi specifiskā attīstības virzienā – sevišķi Anastasija Kadiša-Teodoridu, kas savā daiļradē sintezē dažādas mākslas formas un Ieva Klingenberga, kuras pamatnodarbošanās ir Triestes mūzikas augstskolas maģistrantūrā apgūtā audiovizuālā kompozīcija.

Koncertā piedalās: Ilona Meija (flauta) Renāte Lodziņa (oboja), Andrejs Reinis Zitmanis (klarnete) Zane Ozola (fagots), Ilmārs Bērziņš (mežrags), Guntars Freibergs (marimba), Anta Puķīte, Edgars Zvagulis (akordeons), Arvīds Zvagulis, Ivars Brīnums (vijole), Pēteris Trasuns (alts), Kārlis Klotiņš (čells), Viktors Stankevičs (kontrabass) un diriģents Kaspars Ādamsons.

Video tiešraide bez maksas būs redzama Latvijas Komponistu savienības Facebook lapā:
https://www.facebook.com/komponisti

Koncerta saite https://www.facebook.com/events/418...

Koncertu organizē Latvijas Komponistu savienība sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrību un Rīgas Latviešu biedrības Mūzikas komisiju un finansiālu Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.