Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:325, Did:0, useCase: 3


Reiņa Kalviņa spēlfilma “Maiņa” piedalās Sofijas kinofestivāla konkursā

Redakcija
Redakcija

Režisora Reiņa Kalviņa spēlfilma „Maiņa”, kas saņēma Nacionālo kino balvu „Lielais Kristaps” kā labākā debija un uzņemta studijā „Mistrus Media” sadarbībā ar “Picture House”, atlasīta starptautiskā konkursa programmai Sofijas starptautiskajā kinofestivālā (SIFF), kas šogad jau 25. reizi notiek Bulgārijas galvaspilsētā.

Sofijas starptautiskais kinofestivāls ir lielākais filmu festivāls Bulgārijā, tas ik gadu piesaista vairāk nekā 85 000 skatītāju. Festivāla mērķis ir iepazīstināt Eiropas auditoriju ar jaunākajiem notikumiem Bulgārijas, Balkānu un Eiropas kino nozarē, veicināt vietējo un starptautisko filmu veidotāju sadarbību. Kopš 2003. gada festivāls ir klasificēts kā starptautisks konkurss un iekļauts FIPRESCI kalendārā, žurnāls Variety to atzinis kā vienu no Top 50 kinofestivāliem Eiropā. Šogad filmu festivāls norisinās no 11. līdz 31. martam gan tiešsaistes platformā, gan klātienē, filma Maiņa (https://siff.bg/en/movies/international-competition/the-shift) skatāma starptautiskā konkursa programmā tiešsaistes platformā https://online.siff.bg/ (Latvijā filma pieejama straumēšanas platformā Shortcut.lv ŠEIT).

Spēlfilma Maiņa ir krimināldrāma, kas vēsta par vienas nakts notikumiem jauna vīrieša Mareka (Edgars Ozoliņš) dzīvē. Mareks naktīs strādā par taksometra vadītāju, lai uzturētu savu dēlu. No viņa mašīnas tiek nozagta nauda, kuru Mareks ir parādā savam priekšniekam par sasisto mašīnu. Viņam pēc iespējas ātrāk jāatpelna nozaudētais, tāpēc, cerot atrast ienesīgus klientus, viņš dodas uz lidostu un apbraukā Rīgas viesnīcas. Mareks ignorē nerakstītos taksistu pasaules likumus, kas izjauc trauslo līdzsvaru starp konkurējošām taksometru firmām. Tuvojoties rītam, nozagtā nauda vairs ne tuvu nav viņa lielākā problēma.

Reiņa Kalviņa filma Maiņa 2020. gadā ieguva Nacionālo kino balvu Lielais Kristaps kā labākā debijas filma un tika nominēta par labāko operatora darbu filmā, labāko aktiera darbu un labāko kostīmu mākslinieka darbu.
Filmas operators ir rumānis Džordžs Čipers Lillemarks, filmas scenāriju rakstījuši Reinis Kalviņš un Aldis Bukšs, filmas radošajā komandā ir arī montāžas režisors Armands Začs, skaņu režisors Artis Dukaļskis, mākslinieks Jānis Bijubens, grima māksliniece Maija Gundare, kostīmu māksliniece Liene Dobrāja, filmas izpildproducente Ilze Krūmiņliepa, aktieru atlases režisore Māra Liniņa, filmas producents Gints Grūbe.

Filmas veidota ar VKKF mērķprogrammas un Radošā Eiropa Media atbalstu, filmas uzņemšanu atbalstīja ArkoGints, SDG Lightning, Tet, LTV.