Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:325, Did:0, useCase: 0


“Rīgas mākslas telpā” būs stikla un keramikas dizaina izstāde “Vairāk ir vairāk II”

Redakcija
Redakcija

No šī gada 6. marta līdz 29. martam izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa” Intro zālē tiks eksponēta slovāku stikla un keramikas dizaina trauku kolekcijas izstāde “Vairāk ir vairāk / More is More II”. Izstādes “Vairāk ir vairāk II” galvenais mērķis ir iepazīstināt apmeklētājus ar pēdējo gadu interesantākajiem un ambiciozākajiem stikla un keramikas dizaina paraugiem Slovākijā. Tai atlasīti jaunākās un vidējās paaudzes dizaineru darbi, kā arī Bratislavas Mākslas un dizaina akadēmijas Stikla studijas un Keramikas studijas studentu darbi. Eksponētie dizaina darbi neatbildīs tradicionālajai izpratnei par dizainu kā lietderības rādītāju, bet vienlīdz kā vizuālās, tā simboliskās un emocionālās kvalitātes. Tajā pašā laikā šie dizaina objekti lielākoties radīti kā oriģināli, unikāli priekšmeti vai autoru kolekciju ietvaros.

Autordizains ir salīdzinoši jauna parādība slovāku dizainā. Tas attīstījās kā dabiska reakcija uz izzūdošo keramikas un stikla rūpniecību (porcelāna ražošana Slovākijā faktiski vairs nepastāv, bet valstī darbojas divas stikla ražošanas rūpnīcas). Lielākoties dizaineri strādā savās studijās un darbnīcās, radot ne tikai jaunas autortehnikas un materiālu savienojumus, bet arī atklājot dziļi personiskus stāstus. Izstādē “Vairāk ir vairāk II” tiks parādīta ļoti daudzveidīga mākslinieciskā perspektīva un tehnoloģiskie eksperimenti. Pieeju daudzveidība un oriģinalitāte, iespējams, ir tipiskākā mūsdienu Slovākijas stikla un keramikas dizaina iezīme, kur katrs autors tiecas sekot savam inovāciju ceļam.

Izstāde tapusi sadarbībā ar Slovākijas vēstniecību Rīgā. Tās kurators ir asociētais profesors Patriks Illo, Bratislavas Mākslas un dizaina akadēmijas Stikla studijas vadītājs. Līdz šim izstāde tikusi eksponēta vairākās Lietuvas izstāžu zālēs un galerijās, kā arī nupat Tallinā. Latvijā šī izstāde būs pieejama tikai izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” līdz 29. martam.