Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:325, Did:0, useCase: 3


Video: Izveidots raidieraksts par barikādēm un vēsturi

Redakcija
Redakcija
Filmu studija „Mistrus Media” sadarbībā ar Konrāda Adenauera fondu Latvijā, sākot darbu pie Viestura Kairiša spēlfilmas “Janvāris” un domājot par 1991. gada janvāra notikumiem Latvijā un Baltijā, sākusi darbu pie audiovizuālu sarunu sērijas “Pagrieziena punkts” – par to, kā veidojas mūsu atmiņas par salīdzinoši neseniem vēstures notikumiem, kas norisinājās pirms 30 gadiem. Ir tapis pirmais šīs sērijas raidieraksts “30 gadi pēc 1991. gada janvāra barikādēm. Vēstures rekonstrukcija”.

2021. gadā aprit 30 gadi kopš 1991. gada janvāra barikāžu notikumiem Latvijā un Lietuvā, tieši šajā laikā režisors Viesturs Kairišs sācis filmēšanas periodu savai jaunajai spēlfilmai Janvāris – par to, kā šie notikumi ietekmēja tā laika jauniešu pieaugšanu. Filmas centrā ir jauns students Jazis un mīlasstāsts uz vēsturisku notikumu fona, bet vienlaikus 1991. gada janvāra notikumi Rīgā un Viļņā ir arī varoņa dzīves pavērsiena punkts.

Raidierakstu iespējams noskatīties arī ar angļu subtitriem. Videostāsta veidošanā izmantoti Zigurda Vidiņa privātie arhīvi, pie raidieraksta izveides strādāja Žaklīna Zābere-Gāga, Rūdolfs Henčelis, Toms Krauklis, Gints Grūbe, tā tapšanu atbalsta Konrāda Adenauera fonds Latvijā.