Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:325, Did:0, useCase: 0


Stāstā par pirmo mīlestību “Piena zobi” uzmirdz spožākās Holivudas zvaigznes

Redakcija
Redakcija

“Malks svaiga gaisa kino pasaulē,” tā pēc pirmizrādes Venēcijas kinofestivālā par austrālietes Šenonas Mērfijas filmu “Piena zobi” atsaucās žurnāls Variety. Atzinību un “Zelta globusu” ar seriālu “Nogalināt Evu” (Killing Eve) guvusī režisore pliekanu mīlas stāstu nogurdinātajiem piedāvā neparastu un ārkārtīgi kolorītu pirmās mīlestības skatījumu. Filma ar “Zvaigžņu karu” aktiera Bena Mendelsona līdzdalību Latvijā skatāma no 7. augusta.

Zvaigznes atkal uz ekrāna

Pirmo mīlestību Mila piedzīvo visnelāgākajos apstākļos. Meitenei ir nedziedējama slimība, un viņas mīļotais ir sīks narkotiku tirgotājs Mozess. Tomēr dārgās meitas dēļ Milas vecāki ir gatavi pārkāpt visas “pareizas” audzināšanas robežas, savukārt filmas varone negrasās pretoties neremdējamām mīlas alkām. Balansējot starp komēdiju un traģēdiju, filmā tiek sagrauti visi noteikumi, iet vaļā emociju vētras, paši skaistākie mirkļi ir ilgāki par dzīvi.

Galvenās varones Milas loma uzticēta jaunajai Holivudas zvaigznei Elīzai Skenlenai, kuras tēlojums bija baudāms Grētas Gērvigas “Mazajās sievietēs” līdz ar balvas “Oskars” laureātēm Merilu Strīpu un Loru Dernu. Aktrisi, kura tikai 21 gada vecumā uzmirdzēja blakus Eimijai Adamsai HBO seriālā “Asi priekšmeti”, daudzi dēvē par vienu no visvairāk pieprasītajiem kinoindustrijas jaunajiem talantiem. Milas tēvu tēlo “Zvaigžņu karos” slavu iemantojušais austrāliešu aktieris Bens Mendelsons. Mātes loma uzticēta Esijai Deivisai, kuru daudzi atceras pēc šausmu filmas “Babaduks” (2014) un pēc seriāla “Troņu spēle”. Mozesa lomas tēlotājs Tobijs Volless Venēcijas kinofestivālā saņēma Marčello Mastrojāni labākā jaunā aktiera balvu. Viņš skatāms arī Netflix seriālā “Sabiedrība”.

Neparasts ģimenes stāsts

Pēc pirmizrādes Venēcijas kinofestivālā filmu uzteica par nebanalizētu ne vien pirmās mīlestības, bet arī ģimenes attiecību atspoguļojumu. Filma veidota pēc lugas motīviem, un tajā daudz uzmanības veltīts Milas vecākiem – psihiatram Henrijam un bijušajai pianistei Annai, kuri nemaz nelīdzinās parastiem vecākiem. Viņi aicina meitas sajūsmas objektu Mozesu dzīvot kopā. “Sliktākus vecākus par mums nevaru ne iedomāties,“ Anna filmā gaužas vīram.

The New York Times ieskatā Milas vecāku tēlotāji Deivisa un Mendelsons lieliski ilustrē “ģimenes dzīvi kopā bēdās un priekos”. Kritiķe Šīla O’Melija rakstījusi: “Filmas autori izvairās no jebkādām klišejām ģimenes atainojumā.” Režisore S. Mērfija un scenārija autore Rita Kalnejais rāda reālas attiecības starp pusaudžiem un pieaugušajiem; filmā ir maz sentimentalitātes, toties ir papilnam absurda un neparastu mīlestības apliecinājumu.

Pirmās mīlas stāsts, reibinošs kā silts vasaras vakars, kinoteātros baudāms no 7. augusta.