Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:325, Did:0, useCase: 0


Svētkos aicina bez maksas noskatīties Epnera un Ziedoņa dokumentālo filmu “Es esmu latvietis”

Redakcija
Redakcija

Svētkos aicina bez maksas noskatīties Epnera un Ziedoņa dokumentālo filmu “Es esmu latvietis”
Toreiz vēl mazpazīstamā dainu pētniece Vaira Vīķe Freiberga


Zīmols LAIMA svētku laikā dāvā iespēju bez maksas noskatīties režisora Anša Epnera dokumentālo filmu “Es esmu latvietis” (1990). Epnera kadri. Ziedoņa vārdi. Brauna mūzika. Tolaik tā bija liela drosme – Atmoda vēl tikai sākas, bet kinorežisors Ansis Epners brauc pasaulē, lai vismaz filmā satiktos Latvijas un trimdas latvieši, visi kopā apliecinot: “Es esmu latvietis!”

Filmā piedalās daudzi šobrīd labi pazīstami trimdas darbinieki, daudzi no viņiem vēlāk atgriezās Latvijā vai vismaz ar darbiem palīdz savai dzimtenei – filmas varoņi ir toreiz vēl mazpazīstamā dainu pētniece Vaira Vīķe Freiberga, arhitekts Gunārs Birkerts, uzņēmējs Bruno Rubess un viņa ģimene, politiķis Gunārs Meierovics, Venecuēlas dēkainis Aleksandrs Laime, dzejniece Velta Toma, mākslinieks Valdis Kupris, flamenko ģitārists Andris Kārkliņš, mācītāja Vaira Bitēna, lidotājs Gunārs Tannis, Streipu ģimene un daudzi citi.

Filmas operators Kalvis Zalcmanis savulaik teicis – filma “Es esmu latvietis” ir jārāda pēc iespējas bieži, lai celtu un uzturētu latviešu pašlepnumu, lai atkal un atkal pierādītu, cik stipri mēs esam un cik daudz varam.

Filmu varat noskatīties ŠEIT

Sajūti Atmodas spēku!