Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:325, Did:0, useCase: 3


Rīgas Kultūras centrs “Iļģuciems” aicina iepazīt Amatu namu un aplūkot

Redakcija
Redakcija

Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” Amatu nams no 2020. gada 10. decembra līdz 2021. gada 17. janvārim aicina uz septiņu tautas lietišķās mākslas studiju un tautas glezniecības studijas izstādi “Meistara garais gads”.

Turpinot tradīciju un noslēdzot 2020. gadu kā noteiktu radošās darbības posmu, arī šogad tiek veidota Amatu nama studiju kopīga izstāde, kurā vienuviet tiks eksponēti visu studiju dalībnieku un vadītāju 2020. gada darbi. Šis gads ir bijis emocijām un nebijušiem izaicinājumiem bagāts. Šis ir arī garais gads jeb gads ar 366, nevis 365 diennaktīm. Tādēļ šogad izstādes tēma ir “Meistara garais gads”. Izstādes kopējo kompozīciju veidos dažādās tehnikās izgatavotie lietišķās mākslas darbi – metālkalumi, keramika, austas tekstīlijas, pinumi, adījumi, tamborējumi un gleznas. Izstādi iekārtos māksliniece Baiba Vaivare.

Izstādi Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” 2. stāva vestibilā katru darba dienu būs iespējams aplūkot no 2020. gada 10. decembra līdz 2021. gada 17. janvārim bez maksas.

Pielāgojoties jaunajam tehnoloģiju laikmetam un vēloties uzrunāt to sabiedrības daļu, kas ikdienā aktīvi izmanto internetu un sociālos tīklus, izstādes projekta ietvaros tika radīta paliekoša laikmeta liecība – video sižeti par visām Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” studijām: TLMS “Austra”, TLMS “Ataudze”, TLMS “Irbi”, TLMS “Ceplis”, TLMS “Zīle”, TLMS “Puduris”, TLMS “Rītausma”, TGS “Grīva”. Video ir atspoguļotas studiju darbnīcas, radīšanas process, senču amatu prasmes, to pielietojamība mūsdienās. Video skatāmi Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Youtube kontā. Video filmēšana, montāža un skaņa – Oskars Kupics.

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” Amatu namā darbojas septiņas tautas lietišķās mākslas studijas un tautas glezniecības studija, pārstāvot tādas amatu prasmes kā – aušana, adīšana, tamborēšana, pīšana, metālkalšana, keramika un gleznošana. Amatu nama mērķis ir saglabāt tautas amatus un popularizēt latviešu lietišķās un tradicionālās mākslas kultūru, sniegt iespēju Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” apmeklētājiem apskatīt Amatu nama studiju veikumu dažādās izstādēs un pasākumos, kā arī piedāvāt jebkuram interesentam kļūt par kādas studijas dalībnieku.