Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:325, Did:0, useCase: 0


Aicina uz Martas Ģibietes personālizstādi

Redakcija
Redakcija

“Labrīt!” – šādu nosaukumu savai trešajai personālizstādei galerijā Istaba devusi stikla māksliniece Marta Ģibiete. Izstāde tiks atklāta 8. septembra rītā, galerijai atsākot regulāri mainīgo izstāžu darbību. Izstāde, kas tiks izrādīta pusgadu vēlāk kā bija plānots, tapusi brīdi pirms negaidītās pandēmijas. Tajā būs skatāmi mākslinieces jaunākie darbi stiklā, kuriem tā būs pirmā publiskā izrādīšana.

“Labrīt! – tā ir uzruna, kas ietver apsolījumu un cerību, jaunas dienas sākumu. Skan skaisti. Kaut reizēm jaunumi var būt arī maldinoši, cerības var novest pie vilšanās un “labrīt” bieži var būt arī formāls vai īgns. Diena sākas ar Labrīt!, puķe pirms ziedēšanas ir pumpurā, pilna cerību. Ne jau visas dienas ir labas, ne visi ziedi uzplaukst. Daži savīst jau pumpurā, tiem var pielavīties kaitēklis vai puve. Vai ziediņš neaizkaltīs, vai nenosals. Vai tas būs auglīgs, vai tik tāds vēja zieds vien. Ir bauda vērot kā jaunais pumpurs veidojas, kā tas iekrāsojas, kad var sākt minēt cik košs būs zieds. Tie jau tikai pumpuriņi. Šī nav koķetērija ar liktens spēlītēm vai mērķtiecības tests. Es dzīvoju, mēs dzīvojam un pildām katru dienu ar cerībām un bailēm vienlaikus. Rozā brilles ir kritušas, un nekas vairs nav saskatāms bez realitātes grafiskā režģa. Dažkārt gribās izvairīties no īstenības, bet tas nav iespējams bez saldi rūgto melu klātbūtnes. Daži pumpuriņi nokalst neuzplaukuši, citi bagātīgi kuplo, bet jau nākamie spraucas. Kādi tie būs, vai gana skaisti, vai smaržos labi?,” – tā Marta apraksta savas izstādes tēmu.

Stikla māksliniece Marta Ģibiete absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju, iegūstot maģistra grādu. Marta strādā dažādās tehnikās, taču atpazīstamību un ievērību guvusi ar neparastā veidā radītiem telpiskiem stikla darbiem dažādos mērogos. Martas radītās stikla skulptūras ir ģeometriskas, bet vienlaikus arī poētiskas, tās radītas asprātīgi apejot stikla tehnoloģiju sarežģīto dabu. Viņa atklāja šo unikālo paņēmienu jau studiju laikā, guva starptautisku atpazīstamību saņemot divas nozīmīgas balvas, un kopš tā laika regulāri piedalās izstādēs, simpozijos un konferencēs pasaulē. Marta Ģibiete savā daiļradē izmanto arī citas stikla tehnikas – viņai patīk veidot stikla instalācijas vidē, izmantot spoguli, spēlēties ar tā daudzpusīgo raksturu. Mākslinieces darbi ir stikla un dizaina muzeju kolekcijās Eiropā un Japānā.

Izstāde būs skatāma līdz 2.oktobrim. Tās tapšanu atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds un AS Capital.