Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:325, Did:0, useCase: 0


Biedrība “Debesmanna” turpina savu piecgades izstādi “Estepatās” un dodas uz Liepāju

Redakcija
Redakcija

2018. gada 10.oktobrī tika atklāta neparasta foto izstāde “Estepatās”, kuras mērķis ir runāt par jauno vecāku emocionālo veselību. Talantīgā fotogrāfa Matīsa Markovska fotogrāfijās ir redzami vairāku sabiedrībā zināmu vecāku stāsti par to, ka bērna ienākšana ģimenē var ienest ne tikai daudz prieka un laimes mirkļus, bet arī var nozīmēt izaicinājumus, grūtības, vientulības un nespēka sajūtu, vai pat likt saskarties ar pēcdzemdību depresiju un piedzīvot savas dzīves tumšākos mirkļus. Šodien izstāde tiek izstādīta Liepājas Olimpiskajā centrā, kas ir jau 8.pilsēta, kur ir skatāma un klausāma foto izstāde “Estepatās”.

Biedrības “Debesmanna” mērķis ir atbalstīt Latvijas sievietes un vīriešus, kuri saskārušies ar pēcdzemdību depresiju. Piecos gados paveikts daudz – organizētas vasaras nometnes ģimenēm, bezmaksas atbalsta grupas jaunajām māmiņām, sniegtas bezmaksas psiholoģiska un juridiska satura konsultācijas. Izveidota veiksmīga sadarbība ar vadošajiem speciālistiem Latvijā, rīkotas kampaņas un bezmaksas semināri, tapusi dziesma ‘’Kopā’’, ko izpilda biedrības labi draugi – Normunds Pauniņš no grupas Otra Puse un Antra Stafecka, kā arī organizēts labdarības koncerts ar tādu pašu nosaukumu. Šogad Biedrība “Debesmanna” svinēs jau savu septīto jubileju!
Informatīvās kampaņas un izstādes “Estepatās” patronese ir zīmola “ŠONAKT” autore un tautā iesauktā “jaunais Ziedonis” jeb Ieva Cipruse. “..Par "bēdīgi" un "grūti" vajag runāt arī tad, kad tas jau ir garām. Gribas un vajag citiem, kuri nu ir turpat, pateikt, ka te, ārpus, ir arī citi tādi. Ka arī citi tur ir bijuši, ka es arī to esmu jutusi. Ka skumjas un grūtums ir bijis klātesošs, bet no skumjuma bedres VAR un vajag izkāpt!..”

Bez Ievas foto izstādē piedalās arī biedrības “Debesmanna” dibinātāja Iveta Parravani, 2 bērnu mamma, bloga Viensplusviens.lv autore Laura Grēviņa, žurnāliste, blogere un fotogrāfe Aiga Zviedre, aktrise Madara Melne-Tomsone, divu puiku tētis un bērnu tiesību eksperts Lauris Bokišs, rakstniece Laura Vinogradova un daudz strādājošs projektu vadītājs, mīl braukt ar motociklu - Edgards Andersons.

2020.gadā izstāde jau pabijusi Valmierā, Tukumā, bet pēcāk – Kuldīgā un Ventspilī. No 3.marta līdz pat 31.martam izstāde “Estepatās” būs skatāma un klausāma Liepājas olimpiskajā centrā (Brīvības iela 39). Milzīgs paldies Liepājas bērnu un jaunatnes centram par tehnisko nodrošinājumu.

Iveta Parravani, biedrības “Debesmanna” vadītāja: “..Mums bija svarīgi uzsvērt, ka no malas ne vienmēr var redzēt tās patiesās cīņas, ko vecāki izcīna ikdienā. Izstādes mērķis ir iedrošināt vecākus runāt ne tikai par priecīgo, kas saistās ar bērna ienākšanu ģimenē, bet būt arī atklātiem, ja saskarās ar grūtībām un meklēt profesionālu palīdzību, ja ir piemeklējušas grūtības. Daudzi no mums nēsā tās maskas, ko sabiedrība no mums sagaida, un neuzdrošinās atklāt, ka ne vienmēr viss ir tik labi kā gribētos. Ar šīm emocionālajām fotogrāfijām un mūsu pašu stāstiem mēs cenšamies jaunajiem vecākiem pateikt, ka tādu, kuri saskarās ar emocionālām grūtībām, nav mazums. Mūsu ir daudz un mēs esam tepat līdzās. Neticas, ka Debesmannai aiz muguras jau pieci gadi. It kā maz, bet tai pat laikā tik daudz. Ir labi pastrādāts, bet mums priekšā vēl daudz darāmā..’’.

Vairāk info par biedrību “Debesmanna”: Debesmanna | Par pēcdzemdību depresiju nav...

Informatīvā kampaņa un fotoizstāde ir tapusi pateicoties tās dalībnieku brīvprātīgajam darbam un ziedojumiem, tādēļ biedrība “Debesmanna” īpašu pateicību velta fotogrāfam Matīsam Markovskim, stila māksliniecei Lolitai Graudiņai, Žaņa Lipkes Memoriālam, Communication ART, galerijai “M Art Gallery” un visiem pārējiem atbalstītājiem. Izstāde “Estepatās” 2019.gadā tika izstādīta Rīgā, Skrundā, Sabilē un Jēkabpilī.