Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:330, Did:0, useCase: 3


10 baušļi mūžīgai jaunībai

Redakcija
Redakcija

Vai zinājāt, ka ģenētiski cilvēkam paredzēts dzīvot 120 gadus? Diemžēl, mūsu mūžs ir krioetni vien īsāks. Piemēram, japāņi vidēji dzīvo līdz 79 gadu vecumam, austrālieši, grieķi un kanādieši – līdz 78 gadu vecumam, vācieši un amerikāņi sasniedz vidēji 76 gadus, bet krievi un turki vel mazāk – tikai 67 gadus.

Lai ievērojami pagarinātu cilvēka mūžu, un ilgāk saglabātu jaunību, starptautiskā ārstu, psihologu un dietologu grupa ir izstrādājusi „desmit baušļus”, kuriem sekojot, varēsim kopumā savu dzīvi padarīt patīkamāku.

Pirmais bauslis:

Nepārēdieties! Ierasto 2500 kaloriju vietā apēdiet tikai 1500 kalorijas. Tādejādi dosiet atslodzi savām šūnām un veicināsiet to aktivitāti. Šūnas ātrāk atjaunojas, un organisms kļūst mazāk jūtīgs pret slimībām. Jūsu uzturam jābūt sabalansētam: ēdiet ne pārak daudz, bet arī ne pārak maz.

Otrais bauslis:

Jūsu ikdienas kārtībai ir jāatbilst jūsu vecumam. Krunciņas trīsdesmit gadīgām sievietēm rodas vēlāk, ja uzturā lieto aknas un riekstus. Cilvēkiem, kuru vecums ir pāri četrdesmit, veselīgi lietot uzturā burkānus. Cilvēkiem pēc piecdesmit – kalciju un magniju. Vīriešiem, kas vecāki par četrdesmit gadiem – selēns, kuru satur siers. Selēns palīdz samazināt stresu. Pēc piecdesmit, lietojot uzturā zivis, mēs aizsargājam mūsu sirdi un asinsvadus.

Trešais bauslis:

Pacentieties atrast sev atbilstošu darbu! Darbs palīdz uzturēt jaunību, pārliecināti saka francūži. Tas, kurš nestrādā, izskatās par pieciem gadiem vecāks. Dažas profesijas, pēc sociologu domām, palīdz saglabāt jaunību. To skaitā ir tādas profesijas, kā filozofs, mākslinieks.

Ceturtais bauslis:

Atrodiet sev otro pusīti! Mīlestība un maigums ir labākais līdzeklis, kurš palīdz saglabāt jaunību. Divas reizes nedēļā nodarbojoties ar seksu, cilvēks izskatās jaunāks par četrpadsmit gadiem. Dzimumakta laikā, organisms izstrādā endorfīnu, kuru sauc arī par laimes hormonu. Tas palīdz nostiprināt imūnsistēmu.

Piektais bauslis:

Jums ir jābūt savam viedoklim. Cilvēks, kurš apzinās kāpēc dzīvo, retāk ir pakļauts depresijai un sliktam garastāvoklim, atšķirībā no tiem cilvēkiem, kuri peld plūsmas virzienā.

Sestais bauslis:

Kustieties! Pat astoņas sporta minūtes dienā paildzina dzīves procesu. Atrodiet sev mazu ikdienas laiciņu un veltiet to sportam.

Septītais bauslis:

Guliet vēsā istabā! Pierādīts, ka tie, kuri guļ telpā, kur ir 17-18 grādi, ilgāk paliek jauni. Vielmaiņa organismā un vecuma izpausmes ir atkarīgas no apkārtējās vides temperatūras.

Astotais bauslis:

Laiku pa laikam palutiniet sevi! Pat ievērojot veselīgāko dzīvesveidu, neatsaki sev laiku pa laiciņam saldu desertu. Bet, ja jums iepatikusies kāda kleita vai somiņa, nav vērts uzreiz domāt par ekonomiju.

Devītais bauslis:

Nevajag vienmēr dusmas atstāt pie sevis! Tas, kurš pastāvīgi vaino tikai sevi, tā vietā, lai izstāstītu, kas uztrauc vai arī pastrīdēties, mainīties domām ar apkārtējiem, ir vairāk pakļauts dažādiem riskiem saslimt, tai skaitā arī ar audzējiem. Pēc starptautisko pētījumu rezultātiem, 64 % respondentu, kam ir vēzis, vienmēr atstāj dusmas pie sevis.

Desmitais bauslis:

Trenējiet savas smadzenes! Laiku pa laikam miniet krustvārdu mīklas, spēlējiet kolektīvās spēles, māciet jaunas valodas. Rēķiniet galvā, nevis ar kalkulatora palīdzību.