Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:121, Did:0, useCase: 3


Kā rūpēties par savu fizisko formu un labsajūtu pašizolācijas laikā?

Redakcija
Redakcija

Šis periods daudziem no mums nav viegls, jo lipīgā koronavīrusa dēļ daudz laika nākas pavadīt mājās. Taču centīsimies uz šo situāciju skatīties no pozitīvās puses – tagad arī Jums ir iespēja veltīt laiku sev – lasīt, apgūt ko jaunu, beidzot noskatīties filmu, kuru sen vēlējāties redzēt vai veikt pavasara ģenerāltīrīšanu. Taču ne vienam vien cilvēkam atrašanās mājās saistās ar grūtībām atturēties no biežas ledusskapja virināšanas, kas var beigties ar pāris liekajiem kilogramiem. Tieši tāpēc šajā rakstā esam apkopojuši vērtīgus ieteikumus, kas palīdzēs saglabāt fizisko formu un uzlabot Jūsu pašsajūtu pašizolācija laikā.

Veidojiet dienas grafiku
Kad no rīta pieceļaties, pierakstiet visus uzdevumus, kurus šodien plānojat paveikt. Tas ne tikai palīdzēs saglabāt motivāciju, bet arī samazinās risku aizmirst, kas bija jāpadara. Ja nepieciešams, pievienojiet arī aptuveno laiku pie katra no uzdevumiem.

Padariet fiziskās aktivitātes par neatņemamu daļu no dienas plāna
Atrodoties mājās ilgāku laiku, Jums ir iespēja izveidot savu fizisko aktivitāšu plānu, kas atbilst tieši Jūsu vajadzībām un spējām. Ja jau kādu laiku esat vēlējušies zaudēt svaru vai paaugstināt izturību, tad šis ir īstais brīdis, kad sākt darboties, lai savu mērķi sasniegtu.

Neskumstiet tādēļ, ka nav iespējams doties uz sporta zāli, jo to varat izveidot savās mājās, iegādājoties nepieciešamos trenažierus un fitnesa inventāru, tai skaitā hanteles interneta veikalā 220.lv, kas piegādās sūtījumus līdz pat Jūsu mājas durvīm. Šeit pieejami gan velotrenažieri (var iegādāties šeit), gan skrejceliņi un citi trenažieri, kā arī svaru stieņi, sporta batuti, steperi, roku un kāju atsvari un daudzi citi piederumi.

Izmantojiet internetā pieejamās video un teksta pamācības vai aplikācijas, kas palīdzēs atrast atbilstošākos treniņu plānus, kā arī ieteikumus maltīšu plānošanai.

Baudiet veselīgas brokastis
Noteikti esat dzirdējuši to, ka brokastis ir vissvarīgākā dienas ēdienreize. Tā patiešām ir, un tāpēc šai maltītei vajadzētu pievērst īpašu uzmanību, pārliecinoties, ka uzņemat visas nepieciešamās uzturvielas.

Populārākie produkti, kurus iekļaut brokastīs, ir: augļi, dārzeņi, auzu pārslas, brokastu pārslas, olas, jogurts un citi, taču Jūs, protams, varat izvēlēties tos, kas Jums vislabāk garšo, neaizmirstot arī par to, lai ēdiens būtu veselīgs un sabalansēts. Tāpat pārdomājiet, ko baudāt pusdienās un vakariņās – atvieglojiet savu ikdienu, plānojot maltītes uz priekšu vismaz pāris dienām, lai nebūtu jāgatavo ēst katru dienu.

Iekārtojiet darba zonu
Ja Jūs, tāpat kā daudzi citi cilvēki, šajā periodā strādājat no mājām, jāpadomā par to, kā nodrošināt produktīvu strādāšanu, netraucējot citus un netiekot traucētam. Šim nolūkam ieteicams iekārtot darba zonu, ja iespējams, atsevišķā telpā, kur varat netraucēti pievērsties saviem pienākumiem.

Darba zonā vajadzētu novietot ergonomisku galdu un datorkrēslu, kā arī, ja nepieciešams, plauktu vai skapi dokumentiem un citiem piederumiem. Nav ieteicams veikt darba pienākumus, sēžot gultā vai mīkstā dīvānā, jo tas ne tikai novērsīs Jūsu domas no strādāšanas, bet arī negatīvi ietekmēs stāju.

Ieplānojiet īsas pauzes
Mūsu organismam nepieciešams atjaunot spēkus, tādēļ neaizmirstiet ik pēc stundas piecelties, pastaigāt pa mājokli, izstaipīties un pavingrot. Atcerieties arī uzņemt pietiekami daudz šķidruma, un tas nozīmē, nevis tikai kafijas, tējas vai sulu veidā, bet arī, dzerot tīru ūdeni.

Veltiet miegam pietiekami daudz stundu
Atrašanās mājās var mudināt cilvēkus vakaros ilgāk palikt nomodā, taču neaizmirstiet, ka nākamajā dienā jāceļas agri, lai sāktu strādāt, tāpēc ieplānojiet savu dienu tā, lai atvēlētu miegam vismaz astoņas stundas.

Ceram, ka Jums šie padomi noderēs, un atcerieties, ka interneta veikalā 220.lv varat iegādāties visu nepieciešamo ne tikai sporta aktivitātēm mājās un ārpus tām, bet arī preces mājai, dārzam, tūrismam, automašīnai un ne tikai!