Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:121, Did:0, useCase: 0


Ventspilī notiks ikgadējais ielu sporta un kultūras fesivāls GGFEST

Redakcija
Redakcija

28.jūlijā Ventspilī tiks atklāts lielākais jauniešu ielu sporta un kultūras festivāls Eiropā “Ghetto Games”, dēvēts arī par “GGFEST”, kurā piedalīsies 1300 sportisti no 20 pasaules valstīm, pārstāvot 13 dažādus sporta veidus, informē portāls balticevents.info. Festivāls norisināsies līdz 30.jūlijam, un pirmo reizi tā ietvaros tiks rīkots arī Latvijas Čempionāts SUP jeb “stand up” airēšanā.

Festivāls tiek rīkots jau sesto gadu, un šogad “GGFEST” dalībnieki pārstāvēs ne tikai dažādas valstis, bet arī vairākus kontinentus – dalībnieku vidū ir sportisti no Eiropas, Austrālijas, ASV un Argentīnas. Festivāls tiks atklāts piektdien, 28.jūlijā Ventspils Piedzīvojumu Parkā ar Baltijas čempionātu veikbordā un starptautiskajām “BMX Dirt” sacensībām, kurās piedalīsies izcili sportisti no Eiropas, kā arī īpašie viesi no ASV.

Sestdien, 29.jūlijā Ventspils pilsētas centrā notiks BMX, “inline” un skeitborda sacensības ar pašmāju un pasaules vadošo ekstrēmo sporta veidu pārstāvju piedalīšanos. Šajā dienā norisināsies arī iespaidīgas ielu motociklu frīstaila sacensības – Ziemeļeiropas čempionāts strītbaik frīstailā „Kurland Stunt 2017”. Svētdien, 30.jūlijā festivāls noslēgsies ar komandu sporta veidiem – sacensības tiks rīkotas futbolā, florbolā, basketbolā un ielu dejās. Visu nedēļas nogali Ventspilī dažādās bezmaksas aktivitātēs varēs piedalīties arī festivāla apmeklētāji.

“Pasaule, kurā mēs dzīvojam, ir nemitīgi jāveido arvien labāka. Alternatīvo sporta veidu un ielu kultūras pārstāvji ir ļoti radoša mūsu sabiedrības daļa, un tā ir mana pārliecība, ka tieši šīs jomas izcilnieku spēkos ir veikt šo uzdevumu - veidot mūsu pasauli skaistāku,” pārliecināts ir kustības “Ghetto Games” aizsācējs Raimonds Elbakjans.

Starptautiskas BMX “frīstaila” sacensības Ventspilī

Festivāla ietvaros Ventspilī gaidāms viens no vasaras iespaidīgākajiem pasākumiem BMX “frīstailā”. Sacensībās piedalīsies ne vien godalgoti Eiropas sportisti, bet arī pasaules līmeņa sportisti no ASV, Kanādas un citām valstīm. Skatītāji varēs kļūt par lieciniekiem vēl līdz šim neredzētu triku īstenošanai Ventspils skeitparkā un “Dirt” trasē. Turpinot 2016.gadā aizsākto tradīciju, tiks organizētas arī BMX “street” un “flatland” sacensības. Arī šajās disciplīnās līdzās pašmāju labākajiem talantiem savu meistarību pierādīs pasaules vadošie BMX “frīstaila” profesionāļi.

“Inline” skrituļslidošanas sacensības Ventspils skeitparkā

Arī šogad ar “Ghetto Games” patrona Nila Jansona gādību tiks organizētas “inline” skrituļslidošanas sacensības, kurās pulcēsies profesionāļu elite no visas pasaules. Tieši Ventspils skeitparkā rīkotās sacensības būs viens no šī gada ievērojamākajiem “inline” notikumiem pasaulē. Papildu šim grandiozajam notikumam paredzēts arī galvu reibinošs “vert” šovs uz Ventspils lielās rampas.

Latvijas SUP čempionāts

“GGFEST” laikā pirmo reizi tiks rīkots arī Latvijas SUP čempionāts. SUP jeb “stand up” airēšana ir ne tikai lieliska atpūta un izklaide, bet tā kļūst arī par populāru sporta veidu ar olimpisko potenciālu. Latvijā šo sporta veidu palīdz attīstīt pasaules līmeņa inventāra ražotāji “PrestolBoats”. Sestdien, 29.jūlijā Ventspils jahtu kluba teritorijā Latvijas SUP čempionāts norisināsies 18-20 km distancē. To, vai sacensības noritēs jūrā vai uz Ventas, diktēs laika apstākļi. Savukārt svētdien, 30.jūlijā notiks sacensības 3-5km distancē jūrā, kā arī 200m sprinta sacensības. Uzvarētājs iegūs tiesības piedalīties Pasaules čempionātā Dānijā, kas norisināsies no 3.līdz 10. septembrim un kuru organizē SUP federācija.

Festivāla apmeklētāji kopā ar ģimeni un draugiem varēs arī bez maksas izbraukt ar piepūšamajiem dēļiem, izmēģinot “stand up” airēšanos ar ''PrestolBoats" SUP dēļiem.

“Ghetto Games” ir lielākā ielu sporta un ielu kultūras kustība Austrumeiropā, kas savos pasākumos un aktivitātēs ik gadu pulcē ap 12 000 unikālo dalībnieku un vairāk nekā 200 000 skatītāju. Tā ir platforma savu spēju pilnveidošanai neatkarīgi no izcelsmes, sociālās grupas, tautības, rases un politiskās pārliecības. Jauniešu veidotais saturs “Ghetto TV” sasniedz miljoniem skatītāju internetā un pasaules mediju vidē. Kustības pamatvērtības ir mīlestība, draudzība un līdzcietība.

Pasākumu programma un plašāka informācija ir pieejama oficiālā festivāla mājaslapā www.ggfest.com.