Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:121, Did:0, useCase: 3


Kā motivēt sevi sportot?

Redakcija
Redakcija

Kā motivēt sevi sportot?
Foto: Shutterstock.com


Viens no pašiem lielākajiem izaicinājumiem savas ideālās formas iegūšanai ir spēja turēties pie stingra treniņu grafika. Nereti cilvēki iegādājas sporta kluba abonementu, uzsāk Jaunā gada apņemšanos, taču, pēc pāris treniņiem sporta zālē vairs neatgriežas. Par laimi ir vairākas efektīvas metodes, kā motivēt sevi regulārām sportiskām nodarbēm un šajā rakstā aplūkosim dažas no tām!

Atrodi treniņpartneri!

Dažreiz Tu nevēlies virzīties uz mērķi vienatnē. Ja jūti motivācijas trūkumu treniņam, atrodi kādu ar ko sportot kopā! Tu un Tavs partneris varat motivēt viens otru sasniegt labāku rezultātu ar katru treniņu, turklāt, ļoti iespējams, ka starp jums izveidosies veselīga konkurence, kura ļaus sasniegt labākus rezultātus kā trenējoties vienatnē. Ja kādu atrast ir grūtāk vai partneris lielāko daļu kopīgo treniņu neapmeklē, apsver iespēju trenēties personīgā trenera vadībā!

Iegādājies speciālu aprīkojumu un uzturu!

Lai arī taisnība ir tiem, kuri saka, ka aprīkojuma trūkums nav šķērslis treniņiem, jauna sporta tērpa, apavu un speciāla uztura iegāde var motivēt doties uz treniņiem biežāk. Svaigi iegādātais aprīkojums taču nevar tā vienkārši krāt putekļus, tas ir jālieto! Tam nav jābūt nekam pārāk dārgam, ja Tavs budžet ir ierobežots, bet apsver iespēju iegādāties, piemēram:

● jaunu sporta tērpu;
● labus sporta apavus;
● grīdas paklājiņu;
● kādu trenažieri.

Iespējams jauns, speciāli piemērots ekipējums raisīs vēlmi to izmēģināt un lietot, savukārt sporta uzturs var palīdzēt vēlamo rezultātu sasniegt ātrāk. Meklē, kur ir tuvākais sporta preču un sporta uztura veikals, vai iegādājies internetā visu, kas nepieciešams, un kas būs kā papildu motivācija doties uz sporta zāli!

Foto: Shutterstock.com

Uzliec pareizo mūziku!

Mūzikai piemīt spēja cilvēkos raisīt dažādas emocijas kā arī ietekmēt noskaņojumu un prāta stāvokli. Tas ir lielisks veids kā veicināt vēlmi kustēties un uzmundrināt prātu. Izveido dziesmu sarakstu ar mūziku, kura Tevi sapurina un liek nepadoties brīžos, kad parādās vēlme apstāties! Tāpat mūzika var palīdzēt koncentrēties slāpējot apkārtējos fona trokšņus, kuri mēdz novērst uzmanību no treniņa.

Uzstādi konkrētus mērķus!

Ja Tu vēlies sasniegt lielisku formu, taču nenospraud sev konkrētus mērķus, ir daudz vieglāk aizmirst par apņemšanos un izlaist kārtējo treniņu. Šī iemesla dēļ ir svarīgi sekot līdzi savam progresam un uzstādīt mazākus mērķus, kurus vēlies sasniegt noteiktā laika sprīdī un kad tie ir sasniegti – uzstādīt nākamos! Lai treniņi nekļūtu vienmuļi, laiku pa laikam izmēģini jaunus vingrinājumus, kuriem iedvesmu vari smelties internetā.

Izveido treniņu grafiku!

Konkrēta treniņa plāna izstrāde ir vēl viens lielisks veids kā paaugstināt motivāciju sportot regulāri. Vai tas būtu treniņš no rīta vai vakarā, dari visu iespējamo, lai tos neizlaistu! Tas palēnām pārvērtīsies par ieradumu un kā mēs zinām – ieradumam ir liels spēks! Treniņa plāna ierakstīšana savā kalendārā vai plānotājā tāpat liks tam pakārtot citas lietas un atbrīvot laiku sportošanai, kurai citkārt Tev laiks, visticamāk, neatrastos. Iesākumā nogurums iestāsies ātri, taču, ja turēsies pie plāna, drīz pieradīsi pie jaunā režīma un jutīsies stiprāks un izturīgāks!

Iegādājies sporta uzturu internetā!

Kad būsi atradis motivāciju regulāriem treniņiem, apsver speciāla sporta uztura iegādi un iekļaušanu savā diētā, lai sasniegtu vēl augstākus rezultātus! Sporta uztura veikals ar plašu izvēli atrodams internetveikala Lielākais interneta veikals Latvijā - www.1a.lv mājaslapā. Ienāc un izvēlies sev piemērotāko uzturu un citas fitnesa preces papildu motivācijai sasniegt augstākos rezultātus!