Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:2, Did:0, useCase: 0


Kādas tējas lasāmas šobrīd?

Siltais laiks ir pienācis. Kad saulīte sāk sildīt, ne tikai cilvēki atdzīvojas. Visa daba mostas pavasarim. Puķītes sāk ziedēt piemājas dārziņos, zālīte izdīgst zaļā paklājā ceļmalās, bet kokiem sāk parādīties pirmie pumpuri. Šis ir tas laiks, kad var sākt vākt tējiņas. Karstais laiks izziedina un noziedina visus augus, tādēļ tiklīdz parādās pirmās lapas, ir jāsāk darboties. Vien pāris dienās drīz uzziedēs liepas, vīgriezes, ugunspuķes un deviņvīru spēka ziedi.

Tējas, kas savāktas tieši no dabas, ne vien paredzētas organisma attīrīšanai, bet arī imunitātes stiprināšanai. Tās var dzert svaigas, tikko uzlietas, un tās var sakaltēt, lai pietiek arī vēlēkam laikam.

Vīgriežu tēja ir garšīga un aromātiska. Tā darbojas sviedrējoši, diurētiski un arī kā pretiekaisuma līdzeklis. Tēja pazemina temperatūru, ārstē saaukstēšanos un sāpes krūtīs. To lieto arī pret uzbudinājumu un bezmiegu. Tai ir saldena garša, tādēļ tā garšos gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Pret saaukstēšanos pati populārākā šķiet ir liepziedu tēja. To var dzert tāpat vai kā piedevu citai tējai, piemetot kādu ziediņu vitamīnu tējai. Liepziedu tēja ir labs pretklepus līdzeklis, tā sviedrē, palīdz cīnīties pret saaukstēšanos, nomierina. Liepziedi satur ēteriskās eļļas, miecvielas un gļotvielas. Tā jāuzglabā slēgtā traukā, lai tēja nepiesūktos ar citām smaržām un neizgarotu ēteriskās eļļas.

Meža aveņu tējai ir patīkama garša. Tā satur citronskābi un ābolskābi, kā arī C un B grupas vitamīnus, karotīnu un ēterisko eļļu. Tējai der viss - lapiņas, dzinumi un pašas ogas. Aveņu tēja atvieglo nepatīkamās sajūtas klepojot. Aveņu tēja ir ļoti noderīga saaukstēšanās slimību un gripas gadījumā. Vislabāk ir novārīt aveņu zariņus, vārot tos aptuveni 7 - 10 minūtes.

Nepļautajās pļavās gatavojas ķimenes. Tās satur ēteriskās eļļas, kas piešķir tējai spēcīgu un patīkamu smaržu un garšu. Tēja var līdzēt gremošanas traucējumu gadījumā, veicināt ēstgribu. To iesaka dzert jaunajām māmiņām, lai mazuļiem būtu vairāk piena. Ķimenes ir arī populāra garšviela, kuru izmanto konservēšanā, pie gaļas ēdieniem.

     [+] [-]

, 2011-05-11 23:56, pirms 10 gadiem
Gaidu vēl