Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:2, Did:0, useCase: 3


Kas ir čakras

Uzzini, kas hindusima un jogas psiholoģijā ir čakras. Kā arī, izmēģini meditāciju, lai sasniegtu svētlaimes sajūtu.

Tradicionāli čakras tiek uztvertas kā parapsihiskās enerģijas lokalizācijas, kas slēptā formā piemīt visiem cilvēkiem. Saskaņā ar hinduisma un jogas psiholoģiju pirmais centrs ir novietots mugurkaula pamatnē, otrais- zem nabas, trešais- nabas rajonā, ceturtais- sirds rajonā, piektais- rīkles apvidū, sestais- starp uzacīm un septītais- galvas augšdaļā.

Šie apraksti parāda ideālu būtnes attīstību un kāpnes uz pilnīgo īstenošanu.

-Muladharas čakra (pirmā čakra)
Vairumam cilvēku visa enerģija atrodas pirmajās trijās čakrās, kas sāk darboties jau piedzimšanas brīdī. Pirmā cākra ir saistīta ar indivīda kā atsevišķas būtnes izdzīvošanu. Cilvēku, kura uzmanība koncentrēta šajā punktā, visprecīzāk būtu saukt par Darvina tipu.

-Svadhistaras čakra
Otrā čakra saistās ar baudas un vairošanās principiem. Tas ir seksa centrs, kura uzdevums ir vēlmju apmierināšana. Tas novietots starp abiem pārējiem zemākajiem centriem kā fokusa punkts tiem tipiem, kuri paliek pirmo triju centru līmenī. Tas ir Freida tips.

-Manipuras čakra
Trešā čakra ir saistīta ar varas iegūšanu un kontroli pār savu identitāti. Tas ir Ādlera psiholoģiskais tips.

-Anahatas čakra
Ceturtā ir sirds čakra, kurā dzimst mīlestība un līdzcietība. Tā ir tilts uz augstākajiem līmeņiem. Šeit sākas mūsu patiesās realitātes atnošanās un intuitīvā stāvokļa apziņa. Šis ir junga tips, kuram ir saskarsme ar mītiskajiem arhetipiem. Tomēr Junga psiholoģija nevirzās tālāk par šo stadiju.

-Višudhas čakra
Piektā čakra ir pavērsiena punkts uz kosmisku skatījumu. Šeit parādās gaismas un enerģijas sfēras un esamības vispārējs redzējums tiešā pieredzē.

-Adžnas čakra
Sestā čakra atrodas gudrības valstībā. Tā ir tīro ideju valstība, kur vair snepastāv identifikācija ar ķermeni vai egoistisko personību.

-Sahasraras čakra (virs galvas)
Septītā čakra ir pēdējais samadhi- pilnīgās attīstības un saplūsmes ar esamību centrs. Tā ir ārkārtējs apskaidrības stāvoklis, kad indivīds izzūd kā persona un kļūst par klātbūtni.

Nākamais vingrinājums ļaus jums tieši izjust šos enerģijas centrus, viešot lielāku skaidrību.

Meditācija

Apsēdies lotosa pozā, aizver acis un iztēlojies, kā tava pirmā čakra izstaro gaismu! Sajūti, kā stari izplatās uz dzimuma centru! Tu sajutīsi, ka tur rodas siltums. Tā ir lieliska zīme, ka tava iztēle ir ierosinājusi šo enerģiju. Kad šis centrs pats kļūst par gaismas centru, koncentrējies uz nabu, sirdi, kaklu, vietu starp acīm un galvas augšdaļu. Ja enerģija pēdējās trīs čakrās ir intensīva, tu sajutīsi lielu karstumu galvā. Iespējams, ka pirmo reizi tev noreibs galva, bet tas pāries. Ļauj, lai gaisma uzkrājas galvas augšdaļā, un tad raidi to augšup debesīs.

Ja turpināsi šo meditāciju regulāri ilgākā periodā, tevi pārņems ekstātiska svētlaimes un atklāsmes sajūta, iespējams, tu ieslīgsi miegam līdzīgā stāvoklī, ko sauc par joga-tantra. Šī ir ļoti spēcīga meditācija. Ja to veic, tad pārliecinies, ka dari to bez pārtraukumiem, un pievērs uzmanību, lai vienmēr izietu šajā secībā cauri visiem centriem.