Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:11, Did:0, useCase: 3


Daži noderīgi padomi ideāla ziemas apģērba izvēlē

Redakcija
Redakcija

Ziema ir skaists gadalaiks. Īpaši, ja ir sasnigušas mīkstas sniega kupenas, kurās iegrimt, dauzoties ar bērniem vai četrkājainajiem draugiem. Ikvienam no mums reizi pa reizei patīk padraiskoties ar sniega pikām, uzvelt sniegavīru, vai uzbūvēt sniega cietoksni. Pastaigas sniegotā mežā ir sava veida ārstniecība un relaksācija. Galvenais uzdevums ziemas prieku baudīšanai ir atbilstoša apģērba un apavu izvēle. Ja ķermenim un kājām būs silti, arī prāts un sirds ļausies baudai!

Kā izvēlēties virsdrēbes ziemai?

Dūnu jaka būs viena no labākajām virsdrēbju alternatīvām. Šīm jakām ir vairākas priekšrocības. Ražotāji piedāvā milzīgu klāstu dažāda garuma, dizaina, krāsu un funkciju jakas, tādēļ katra dāma var izvēlēties sev kārotāko. Dūnu jakas sievietēm ir ne tikai ērtas un kombinējamas ar sportiska stila apaviem, bet arī ļoti elegantas, sievišķīgas un brīnišķīgi izskatīsies kopā ar augstpapēžu zābakiem.

Jakas, kas pildītas ar dūnām, lieliski spēj uzturēt ķermeņa siltumu, tādēļ sargās no aukstuma gan ikdienas gaitās, gan pārgājienos un braucienos no kalniņa. Šīs jakas vislabāk ir piemērotas aukstā un sausā laikā, jo, ja jaka samirkst, dūnas vairs nepilda savas siltuma uzturēšanas un gaisa notveršanas funkcijas. Samirkšanas gadījumā dūnu jakai ir nepieciešama steidzama žāvēšana.

Izvēloties sev nepieciešamajiem apstākļiem dūnu jaku, pievērsiet uzmanību preces aprakstam. Apskatiet cik procentu dūnu jaka satur. Jo vairāk dūnu – jo siltāka jaka. Kvalitatīvu dūnu jakām sastāvā ir ne mazāk kā 70% dūnu. Ja jaka ir nepieciešama īpaši lielam salam vai ilgstošai laika pavadīšanai ārā, tad labāk izvēlēties modeli, kam sastāvā ir 80% vai pat 90% dūnu.

Pārējo sastāvu sastāda spalvas vai sintētiskais materiāls. Jārēķinās ar to, ka kvalitatīva dūnu jaka nebūs lēta, taču, ieguldot lielākas finanses, nebūs jānožēlo izvēle. Šīs jakas ir ne tikai skaistas un siltas, bet arī ļoti vieglas un tajās var brīvi kustēties. Tās kompakti varēs ielikt arī ceļojuma somā, jo ir viegli salokāmas un aizņem ļoti maz vietas.

Piemērotu apavu izvēle

“Galvenais, lai kājas būtu siltas”, tā teica Lennebergas Emīls. Viņam nevar nepiekrist, jo ideālām ziemas ikdienas gaitām ir nepieciešami ideāli zābaki. Ziemas zābaku izvēle ir ļoti plaša, tādēļ pirms iegādes mēs vispirms izvērtējam stilu. Vai tie būs puszābaki, garie, augstpapēžu vai pārgājienu zābaki.

Jāatzīst, ka mēs dzīvojam ļoti pateicīgā laikmetā, jo ražotāju piedāvājums ir tik liels, ka varam izvēlēties gan zābakus pēc sev vēlamā zoles materiāla, gan materiāla ārpusē un iekšpusē.

Jebkuriem ziemas apaviem ļoti svarīgs ir zoles novērtējums, jo ziemas periodā ir jārēķinās, ka ceļi un ietves ir ļoti slideni. Galvenais, lai zole būtu bieza, ideālā variantā reljefa. Jo biezāka zole, jo siltāk kājām un reljefa zole pasargā no paslīdēšanas. Svarīgi, lai zole būtu mīksta un nenogurdinātu kājas. Ja nevarat savu ikdienu iztēloties bez augstpapēžu zābakiem, tad izvēlieties zābaku ar biezāku papēdi, kas nodrošinās stabilitāti ziemas apstākļos.
Lai nenožēlotu savu izvēli, ir ieteicams iegādāties augstas kvalitātes ziemas zābakus. Tiem noteikti ir jābūt siltiem, viegliem, un mazliet brīviem, lai, vajadzības gadījumā, varētu ievilkt arī biezāku zeķi.

Lai apavus ziemā pasargātu pret mitrumu, ir iespējams iegādāties īpašu impregnēšanas līdzekli, kas mitrumu atgrūdīs. Svarīga ir bieza zole un pēc iespējas mazāks šuvju skaits apavu virspusē. Taču, lai rastu optimālu risinājumu, ieteicams izmantot vairākus ziemas apavu pārus, kurus var mainīt attiecīgi laikapstākļiem. Tas ļaus Jums justies gan kā ekspedīcijas vadītājai, gan kā dīvai.

Atcerieties, ka kvalitatīvas jakas, mēteļi vai zābaki Jums kalpos ne vienu vien ziemu. Lai ziemas apģērba un apavu mūžu paildzinātu un nezaudētu to kvalitāti, vienmēr iepazīstieties ar ražotāja ieteikumiem kā kopt apģērbu un apavus, izmantojot dotos padomus un pareizus kopšanas līdzekļus.

Savu ziemas tērpu un zābakus ikviena no mums sev vai citiem ģimenes locekļiem var izvēlēties interneta veikalā 220.lv. Izvēlieties sev vēlama dizaina, krāsas un ražotāja veidotu preci mierīgā gaisotnē pie tējas tases. Daži klikšķi un Jūsu ziemas ietērps var tikt nogādāts Jums vēlamā laikā un vietā!