Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:243, Did:0, useCase: 3


Kāda ir gudra sieviete. Vīriešu skatījums

Redakcija
Redakcija

"Gudra sieviete – tas ir retums, visdrīzāk fantoms, kurš vienkārši neeksistē. Kaut vai tāpēc, ka tikai gudra sieviete spēs pieņemt vīrieti tādu, kāds viņš ir, ar visām viņa problēmām un kreņķiem. Tikai gudra sieviete varēs sākt dienu ar smaidu un gardām brokastīm, bet nenogurdināt ar jautājumiem un tincināt, kur esmu vazājies līdz pieciem no rīta. Tikai gudra sieviete man atnesīs vēl vienu pudeli alus, kad notiks pasaules čempionāts kādā no sporta spēlēm ar mīļāko komandu un nepārslēgs kanālus un nelūgs iziet pastaigāties ar suni. Tikai gudra sieviete piedāvās atpūsties pēc tikšanās ar draugiem, bet neapvainos alkoholismā un draudēs aiziet pie mammas, paņemot līdzi bērnus. Starp citu, par bērniem. Gudra sieva nepārmetīs, ka bērni pazīst tēvu tikai pateicoties fotogrāfijām, tālredzīgi izvietotām visās vietās. Tikai gudra sieviete nelūgs palīdzēt viņai mājas darbos, jo lieliski saprot, cik ļoti nogurstu darbā".

Šis ir viena mana drauga sapnis, kurš padalījās ar mani, kad runa bija par to, kādu sievieti var nosaukt par gudru. Nevaru pateikt, ka es pilnībā pieņemu šo viedokli, bet esmu gatavs atzīt, ka viņai ir tiesības uz eksistenci. Jo manu draugu vidū ir daudz tādu, kas patiesībā ieliek jēdzienā „gudrība” tieši tādu jēgu. Laikam jau, kādam, īpaši cilvēces skaistā dzimuma pārstāvēm, tāda pieeja izskatās kā nepieciešamība. Šeit gudrības jēdziens tiek samainīts ar milzum daudz citiem vārdiem. Sieva parādās kā māte, kalpone, mājsaimniece, klusējoša būtne, kurai nav balss tiesību un iespējas izteikt savu viedokli. Kādam var būt ir interesanti dzīvot ar tādu sievieti, bet man nē.

Gudrība - tas ir...

Pasaules filozofi devuši tūkstošiem skaidrojumu, kas tā tāda gudrība ir un kas ir gudrs cilvēks. Man atmiņā palicis viens. Šos vārdus teicis Tomass Sass. «Dumjie nekad nepiedod un neaizmirst; naivie piedod un aizmirst; gudrie piedod, bet neaizmirst». Pamatojoties uz to, var pieņemt, ka gudra sieviete patiešām piedos visus sava vīra nodarījumus. Viņa pacietīs visu, lai ko viņš arī darītu. Pat, ja tiks pazemota, grauta viņas pašcieņa, viņa piedos viņam un darīs visu, lai saglabātu māju un ģimeni.

"Viņš bija veiksmīgs un plaukstošs biznesmenis. Lietas gāja uz augšu, un tuvākajiem draugiem, paziņām un kolēģiem vienmēr bija skaistas un greznas dāmas. Viņš mīlēja vienu, savu sievu, bet tas nenozīmēja, ka viņam neradās seksuālas vēlmes attiecībā pret citām sievietēm. Viņa sieva zināja par viņa trūkumiem un piedeva visas viņa pārmērības un vienmēr pieņēma atpakaļ. Gadiem ejot viņš saprata, ka tuvāka un dārgāka par dzīvesbiedri viņam nav un nekad nebūs. Iespējams, viņš vienkārši ir noguris no daudzajām sievietēm un sagribēja stabilitāti".

Nu, kā nesalīdzināt gudru un ideālu sievu. Par tādu var tikai sapņot, bet vēsture ir patiesa. Viņai pietika gudrības, pacietības un takta, lai piedotu viņam katru reizi. Viņa saglabāja ģimeni un neizpostīja to. Tā arī ir pati īstākā gudrība. Kaut gan atkal, kā vīrietis, es neatbalstu viņa uzvedību un noliecu galvu sievietes priekšā. Jo tikai tā varēja rīkoties spēcīga un gudra sieviete.

Gudrība vai sadarbība?

Ģimenes dzīve prasa no abiem pacietību un prasmi iziet cienīgi no dažādām situācijām. Kāds senais gudrinieks ir teicis, ka vīrietis pats par sevi – tas vēl nav cilvēks, tāpat kā sieviete pati par sevi, arī nav cilvēks. Tikai, kad divi satiekas un izveido ģimeni, tad viņi rada vienotu veselumu, vienotu organismu, kuru tad var nosaukt par cilvēku. Ja abi domās, rīkosies un dzīvos unisonā, tad arī ģimene nodzīvos ilgi.

Tieši no sievietes ir atkarīgs, kāda būs ģimene. Protams, vīrieša loma arī ir svarīga, un mēs to neapstrīdēsim. Bet gadsimtu laikā, tieši sievietei piedēvēta ģimenes pavarda sargātājas loma. Sieva – tas ir radīšanas spēks, kas ievieš dzīvīgumu visā, kas ir mājās. Gudra sieviete spēs izdarīt tā, lai mājās būtu patīkami, silti un mierīgi. Lai pēc darba vīru nevajadzētu dzīt ar pātagu uz mājām, bet viņš pats gribētu tur atgriezties, turklāt vēl atprasītos agrāk, lai nopirktu ziedu pušķi. Gudra sieviete visiem spēkiem centīsies saglabāt un dubultot visu, kas ir ģimenē.

Viņa lieliski saprot, ka ģimenes dzīve – tas ir kā biznesa sadarbība, kur vajag mācēt iziet uz kompromisiem, uz kaut ko pievērt acis, kaut kur izrādīt aktivitāti, bet kaut kur pilnīgi pretēji, dot iespēju izdarīt ko citam. Gudrība atnāk ar gadiem, un nevajag gaidīt no 18 gadīgas meitenes to, ka viņa uzreiz kļūs „gudra sieviete”. Kā likums, būs nepieciešama izturība, viņai arī būs vajadzīgs daudz laika, lai kļūtu tāda. Iespējams, izejot cauri savām pieļautajām kļūdām.

Jaunības maksimālisms un kategoriskums mainās ar mierīgumu un dziļdomīgumu, ar kuru atnāks tā pati slepenā gudrība. Tikai problēma ir tur, ka kādam veicas, un tas notiek ātri. Bet citam pat ar visu dzīvi ir par maz. Tāpēc gudra sieviete – tas ir zelts, par kuru sapņo visi, taču ne visiem to izdodas atrast. Iespējams patiešām atrast sievieti, kura kļūs par gudru sievu, ir ļoti grūti. Laikam nedrīkst būt pārāk kategoriskam, jo mēs visi neesam ideāli. Turklāt grūti būt gudram un nevainojamam septiņas dienas nedēļā. Grūti mīlēt ideālu tāpēc, ka blakus viņam sāc justies nepilnīgs. Gudra sieviete izdarīs tā, ka blakus viņai vīrietis jutīsies kā bruņinieks starojošs panākumos, sargājošs un iekarojošs savu sievu katru dienu. Viņai viņš būs Dievs, bet viņa viņam Dieviete. Un kad pat kaisles uguns dzisīs, paliks cieņa, godbijība un uzticēšanās.

Mana pusīte...

Viņa ir inteliģenta, citādāk būt gudrai vienkārši nesanāktu. Lai būtu gudra, nepieciešams daudz zināt un smalki just. Pieredze, kura viņai bija pirms manis, palīdzēja viņai izdarīt secinājumus, iemācīties pacietību, noturību un sapratni. Viņa mani saprot no pusvārda, bet dažreiz uzmin manas vēlēšanās. Es varu ar viņu apspriest jebkuru jautājumu un vienmēr saņemt padomu. Viņa nepieprasīs, vienkārši izteiks savu viedokli un dos mājienu, ka tas ir tikai viņas viedoklis, bet man ir tiesības rīkoties tā, kā uzskatu par pareizu un vajadzīgu. Nu, kā pēc kaut kā tāda var viņu ignorēt? Viņa ir brīnišķīgs atbalsts visām jaunām lietām. Pat, ja viņai kaut kas nepatīk, viņa atbalstīs mani un nepametīs. Es zinu, ka viņa vienmēr būs blakus, ja viņai kaut kas nepatiks manās darbībās. Viņu mīl un klausa bērni, turklāt viņa nekad nepaceļ balsi. Viņai viss padodas un pašas sarežģītākās situācijas viņa atrisina viegli un vienkārši. Viņa ir lieliska mamma un zina, kā mīlēt bērnus, lai viņi to sajustu. Viņa zina, kā sodīt, ja izdarījuši pārkāpumu, lai nekas tamlīdzīgs neatkārtotos turpmāk. Ar viņu viegli atrisināt jebkuru jautājumu, pat pašu sarežģītāko. Ne vienu reizi vien viņa man ir palīdzējusi sarežģītās situācijās. Viņas zināšanas un intuīcija palīdzējuši rast nestandarta izeju no daudzveidīgākajām situācijām. Dažreiz, kad vairs nav spēka, viņa sniedz palīdzību, turklāt neko neprasot atlīdzībā. Viņa zina visas manas vājības, bet nekad nenorādīs uz tām un nepārmetīs. Viņa mīl neuzbāzīgi, bet stipri un kaislīgi. Iespējams, viņa tomēr kaut kur ir... Man saka , ka viņa neeksistē, bet es ticu, ka viņa ir...

Ieskaties! Noderīgi!

Viņpus Marsa un Veneras. Par atšķirībām starp vīrieti un sievieti

"Vīrieši un sievietes ir pretpoli. Tieši starp viņiem pasaule iegūst krāsu daudzveidību, kļūst skaista.
Vīrietis un sieviete ir viena veseluma divas daļas. Tāpēc tā vietā, lai veltīgi šķiestu laiku strīdos, mēģiniet saprast viens otru. Mēģiniet iedomāties sevi otra vietā. Mēģiniet skatīties, kā skatās vīrietis. Mēģiniet skatīties, kā skatās sieviete. Un četras acis vienmēr ir labāk nekā divas. Tad jūs redzat pilnu ainu." OSHO

Grāmata izdota Apgādā Zvaigzne ABC. No angļu valodas tulkojusi Inese Leitāne.