Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:85, Did:0, useCase: 3


Vairāk kā 100 būtiskas atšķirības starp sievieti un vīrieti. Ko grib un kā domā vieni un otri

Redakcija
Redakcija

Ikviens cilvēks ir unikāls un neatkārtojams. Tāpat kā neatrast divus vienādus akmeņus, neatrast arī divus pilnīgi vienādus cilvēkus. Taču visā šajā daudzveidībā ir atšķirības, kuras redzamas no pirmā skata - atšķirības starp vīrieti un sievieti. Tas attiecas ne tikai uz ārējām, dzimumam raksturīgām pazīmēm. Vieni un tie paši iekšējie orgāni vīrietim un sievietei darbojas mazliet atšķirīgi, atšķirīga ir vielmaiņas intensitāte, elpošanas ritms, sirdsdarbība, asins sastāvs utt. Pastāv zināmas uztveres, loģikas, intuīcijas, temperamenta, nervu sistēmas, vērīguma, piemērošanās, savstarpējo attiecību, interešu, vērtējumu, fizisko parametru īpatnības, ar ko vīrietis būtiski atšķiras no sievietes.

Īpašības, kas vairāk attīstītas vīriešiem:

- loģika,
- vispārināšana,
- lietu uztveršana kopumā,
- tieksme uz abstrakcijām,
- romantisms,
- orientēšanās laikā un telpā,
- tehniskā ievirze,
- panākumu gūšanas motīvi,
- centieni būt līderiem,
- tieksme uz novatorismu,
- vēlme būt sievietes pirmajam vīrietim.

Īpašības, kas vairāk attīstītas sievietēm:

- intuīcija,
- analīze,
- iedziļināšanās detaļās,
- konkrētība,
- prakticisms,
- roku veiklība un jūtīgums,
- humanitāra ievirze,
- savstarpējo attiecību motīvi,
- prasme pakļauties,
- noteikumu ievērošana,
- vēlme būt vienīgajai un neatkārtojamajai.

Salīdzinājumā ar sievieti vīrietis ir:

- racionālāks,
- noteiktāks,
- atturīgāks,
- bargāks,
- izlēmīgāks, ar tieksmi riskēt,
- pārliecinātāks par sevi,
- agresīvāks,
- uzņēmīgāks,
- aktīvāks,
- lielāks individuālists,
- noslēgtāks,
- vārdos skopāks.

Salīdzinājumā ar vīrieti sieviete ir:

- jūtīgāka,
- elastīgāka,
- emocionālāka,
- atsaucīgāka,
- piesardzīgāka,
- viegli satraucama,
- līdzjūtīgāka,
- izpildīgāka,
- centīgāka,
- kolektīviskāka, sabiedriskāka,
- runīgāka.

Uztveres īpatnības

Vīrieša uztverē galvenā loma ir tam, ko viņš redz. Sievietei savukārt lielākā daļa iespaidu ir saistīta ar runātā vārda uztveri. Teiciens, ka vīrietis mīl ar acīm, bet sieviete - ar ausīm, nebūt nav tik nejauša asprātība.
Sievietei ir lielāks uztveres ātrums. Sieviete lasa ātrāk un labāk, detalizētāk var atstāstīt izlasīto. Viņa arī skaita ātrāk un var lepoties ar labākām iegaumēšanas spējām.

Intuīcija

Vīrietis jebkuru situāciju uztver un novērtē kopumā, sievietes uzmanība fiksējas pie detaļām un sīkumiem. Tieši šī īpašība veido sievietes īpašo intuīciju, Ja viņa saka - es jūtu, ka viņam ir cita, tad 90% gadījumu tā būs taisnība, lai sievietes rīcībā nebūs nekādu nopietnu argumentu vai pierādījumu. Viņa jūt un viss. Sievietes minējums ir precīzāks nekā vīrieša ciešā pārliecība.
Nopietni testi ir pierādījuši, ka sievietes intuīcijā trāpa mērķī tikpat bieži cik vīrieša skrupulozā loģiskā analīze. Bet laika ziņā iegūt milzīgas priekšrocības.

Vērīgums

Sieviete ir ļoti vērīga parastās dzīves situācijās. Sastopoties ar stresu un briesmām, viņa ātrāk zaudē galvu un līdz ar to arī vērīgumu. Vīrietim turpretī tieši bīstamās situācijās vērīgums kļūst daudz asāks.
Sievietei piemīt spēja ātrāk un vieglāk izprast cilvēku, redzot tā mīmiku, žestus, skatienu. To paveic asi attīstītā intuīcija. Vīrietim ir ļoti grūti apmānīt sievieti. Sievietei apmānīt vīrieti izdodas daudz vieglāk. Būs vien jāsarūgtina tie stiprā dzimuma pārstāvji, kas uzskata, ka ir apmānījuši savu "otro pusīti". Ja viņa neko nesaka par savām aizdomām, tas nebūt nenozīmē, ka viņai tādu nav. Ļoti bieži sieviete klusē, jo nevēlas saasināt attiecības.

Temperaments

Psihologu novērojumi liecina, ka vīriešiem biežāk raksturīgas holēriskas rakstura īpašības. Viņi mīl izpaust savu gribu, ir uzstājīgi, enerģiski un nepacietīgi. Vīrieši ir ārēji agresīvāki, neatlaidīgāki, spēj pretoties rupjam spēka spiedienam.

Sievietes dabai vairāk atbilst sangvinistiskais un melanholiskais temperaments. Sieviete ir kustīgāka, strauji izrāda savas jūtas, viņai bieži mainās garastāvoklis. Agresīva sieviete kļūst tikai tad, kas ir ļoti nelaimīga.
Vīrieša izlēmību un tieksmi riskēt papildina sievietes piesardzīgums, vīrieša skarbumu - sievietes maigums, nevērību pret sadzīves detaļām - sievietes estētiskās prasības. Vīriešiem patīk situācijas, kurās viņi var parādīt gribasspēku, izturību, spēku un tamlīdzīgas īpašības, kā arī savu intelektu, sievietēm tuvākas ir humanitārās jomas un viss, kas attiecas uz cilvēku un viņa iekšējo pasauli.

Emocionalitāte

Sievietes parasti ir emocionālākas. Vīriešiem ir pieņemts emocijas neizrādīt, bet prasīt kaut ko tādu no sievietes ie veltīgi. Viņas garastāvokļa maiņas var būt biežas un krasas. Ja mīloša sieviete var būt kā uz zemes nolaidies eņģelis, tad salīdzinājumā ar negantu sievu pats nelabais šķitīs kā nevainīgs bērns. Sievietes asāk reaģē uz uzslavām un nopēlumu, slimīgi uztver nepatikšanas un konfliktus gan darbā, gan mājās. Sieviete smejas, kad var, un raud, kad grib. Pret notikumiem sievietei ir personiskāka attieksme nekā vīrietim, jo viņai attīstīta iztēle un fantāzija, kas rada vīrietim pilnīgi neizprotamu domu gājumu un pieņēmumus.
Sievietei bieži mainās sejas izteiksme un pauž jūtu gammu. Īpaši kustīgi un nodevīgi ir lūpu kaktiņi. Vīrieša sejā parasti var lasīt tikai divas emocijas- vienaldzību un riebumu.

Nervu sistēma un spēja piemēroties

Sievietes nervu sistēma ir nestabilāka, viņa var ātri pāriet no viena emocionālā stāvokļa citā un psihiski pārveidoties. Šī īpašība ļauj sievietei vieglāk un labāk piemēroties apstākļu maiņai.

Attieksme pret mīlestību

Kā sieviete tā vīrietis viens otrā mīl sevi. Viņa - tādēļ, ka tiek mīlēta, viņš - tādēļ, ka saņem seksuālu baudu.
Pirms pavadīt nakti kopā ar vīrieti, sievietei ir jābūt skaidrībā, vai viņa to mīl. Toties vīrietis spēj saprast, vai viņš mīl, tikai pēc kopā pavadītas nakts.

Tā notiek tādēļ, ka sievietes mērķis ir mīlestība, bet sekss - tikai līdzeklis. Vīrietim - gluži pretēji - mērķis sekss, bet mīlestība - līdzeklis.

Sieviete vēlas ļoti daudz - bet no viena vīrieša. Vīrietis vēlas vienu - bet no daudzām sievietēm. Sievietei ir vieglāk iemīlēties, nekā atzīties mīlestībā, vīrietim - vieglāk runāt maigus vārdus, nekā iemīlēties.
Vīrieši parasti mīl tās sievietes, kuras ciena, sievietes ciena tikai tos vīriešus, kurus mīl.

Citas fiziskās atšķirības

Sievietes ir veiklākas, viņām ir ātrāka uztvere, reakcija, runa un kustību koordinācija, bet vīrieši labāk orientējas telpā.
Parasti sievietes slimo apmēram divas reizes mazāk nekā vīrieši, lai gan ļoti uztraucas par savu veselību un bieži sūdzas par to. Sievietes dzīves ilgums ir par 7 - 15 gadiem lielāks.
Sievietēm ir mazāk iedzimtu kroplību, daudz retāk sastopams infantilisms. Arī pašnāvību sievietes izdara 3 - 4 reizes retāk nekā vīrieši.

Sievietes labāk pārcieš sāpes, labāk tiek galā ar monotonu, vienveidīgu un neinteresantu darbu.
Vīriešiem ir labāk attīstīts vestibulārais aparāts. Tādēļ sievietes transporta līdzeklī nemīl sēdēt ar muguru pret kustības virzienu un cenšas ieņemt vietu, lai varētu skatīties braukšanas virzienā.
Intereses

Sievietes smalkāk uztver savstarpējās attiecības starp cilvēkiem, precīzāk reaģē uz niansēm. Ja vīriešos ir izteikta tieksme sasniegt mērķi, gūt panākumus, tad sievietei pirmajā vietā ir attiecības ar cilvēkiem.
Viena no pievilcīgākajām sievišķīguma izpausmēm ir vērība un iejūtība pret apkārtējiem. Vīrietis var nepamanīt saraudātas acis, drebošas lūpas, sliktu ēstgribu vai neparastu klusēšanu. Sievietes acīm to nav iespējams noslēpt. Sievietes daudz labāk "lasa" sejas, precīzi uztver sarunu biedra noskaņojumu, ir iejūtīgākas.

Vīrieši ir agresīvāki, sievietes vairāk konfliktē. Tā kā sievietei attiecības ar pārējiem ir ļoti svarīgas, viņas runa ir precīzāka un sarežģītāka. Arī svešvalodu un gramatikas apgūšana viņam padodas labāk. Iemesls - vairāk attīstīta kreisā smadzeņu puslode, kas ir "atbildīga" par runu.

Savstarpējās attiecības kolektīvā

Vīriešiem ir daudz vieglāk strādāt vīriešu kolektīvā nekā sievietei - sieviešu. Arī sievastēvs ar znotu daudz ātrāk atradīs kopīgu valodu nekā vīramāte ar vedeklu.
Vismazāk konfliktu rodas jauktajos kolektīvos, kur strādā apmēram vienāds skaits vīriešu un sieviešu. Kā vieni, tā otri cenšas parādīt sevi no labākās puses, un veidojas līdzsvarotas attiecības. Viena dzimuma darbinieku kolektīvā morālais klimats ir labāks, ja priekšnieks ir pretējā dzimuma pārstāvis.

Dabiskums

Vīrieši lielākoties (izņemot izlūkus) savā uzvedībā ir tieši un viegli atšifrējami. Rakstura īpašības parādās sejas vaibstos, apģērbā, runas un klausīšanās veidā, gaitā. Daudz ko var saprast, redzot, kā viņi apsēžas, pieceļas, sakārto kaklasaiti utt. Vīrieši parasti šīm detaļām nepievērš nekādu uzmanību un uzvedas tā, kā paraduši.
Sieviete sevi nekad nenodos vai vismaz ļoti centīsies to neizrādīt. Viņa zina un cer, ka uz viņu vienmēr kāds skatās, tādēļ viss tiek pakļauts šai skatei. Protams, arī sieviete cenšas būt dabiska, bet tas nozīmē - būt labākai nekā patiesībā. Būt tik labai, cik vien iespējams. Varbūt tieši tādēļ sievietēm raksturīga zināma noslēpumainība un viltīgums? Sieviete nevēlas izpaustsavus noslēpumus. Kā teicis Labrijērs: "Vīrietis svešu noslēpumu glabās daudz uzticamāk nekā savējo; sievietes labāk glabā savus nekā svešus noslēpumus".

Vērtējums

Sieviete bieži vien novērtā sevi pārāk zemu, vīrietis - pārāk augstu. Vīrieši biežāk ir apmierināti ar sevi nekā sievietes. Bez tam - sieviete spēj vīrieti novērtēt daudz objektīvāk nekā sievieti. Šamfors ir teicis: "Lai cik slikti vīrietis nedomātu par sievietēm, jebkura sieviete par viņām domā vēl sliktāk", Labrijērs: "Sievietes nemīl cita citu, un šīs nemīlestības iemesls ir - vīrietis".

Daudzi vīrieši novērtē sievietes lietišķās īpašības zemāk, nekā viņas gaida. Savukārt sievietes zemāk novērtē vīriešu fizisko pievilcību, nekā viņi domā. Par laimi sieviešu attieksme pret vīriešu izskatu ir visai iecietīga.
Atšķirības sieviešu un vīriešu uztverē parādās arī faktā, cik bargi tiek nosodīti sava dzimuma trūkumi. Vīriešu spriedumi ir iecietīgi, jo tikai stiprs cilvēks (vai tāds, kas domā esam stiprs) var atļauties būt iecietīgs attiecībā uz vājāko. Sievietes spriedumi ir bargi, reizēm pat ļoti bargi. Vēl vairāk, sieviete ne tikai izsaka spriedumu, viņa nosoda. Tā ir dabas dota īpašība - vērtēt, tiesāt un sodīt, lai uzvarētu draudzenes - sāncenses. Un, ja vajadzīgs, nolikt pie vietas kādu stiprā dzimuma pārstāvi.
Vīrieša tiesa var izteikt apvainojumu "principa pēc", sieviete - attaisnot "simpātiju dēļ".

Aizvainojamība

Vīrietis piedod un aizmirst, sieviete piedod, bet neaizmirst. Šī īpašība padara sievietes līdzīgas kaķiem.
Kaķis nekad neaizmirsīs, ja kāds viņam ir nodarījis sāpes.

Līdzcietība

Kants ir teicis, ka sievietes ir labsirdīgas un līdzjūtīgas. Tiesa, sievietes ir līdzjūtīgākas nekā vīrieši. Daudzās valstīs šajā sakarībā ir izdarīti vairāki eksperimenti. Tika inscenēts smags satiksmes negadījums. No 100 garāmbraucošajiem vīriešiem 40 pabrauca garām, pat nesamazinot ātrumu, 40 ātrumu gan samazināja, bet tūliņ atkal to palielināja, 20 apstājās ziņkārības dēļ, un no tiem tikai 4 paziņoja par notikušo policijai un izsauca ātro palīdzību. Pa to laiku garām brauca 5 sievietes un apstājās 4.

Jūtu un darbības cilvēki

Nosacīti visus cilvēkus var iedalīt tādos, kas jūt, un tādos, kas darbojas. Tiem, kuriem galvenais ir jūtas, vissvarīgākās ir attiecības ar citiem cilvēkiem. Galvenais saskarsmē, arī laulībā ir iekšējie pārdzīvojumi un emocijas. Svarīgāk par praktiskajām lietām ir tas, kas notiek paša un tuvā cilvēka dvēselē.
Darbības cilvēkam svarīgāks ir rezultāts - kas un kādēļ jādara. Tiem, kas jūt - ar ko un kā jādara.
Protams, darbības cilvēki galvenokārt ir vīrieši, jūtu - sievietes. Vīrieši veido likumus, sievietes - tikumus.

Labais un kreisais

Cilvēka iekšējie orgāni nav izvietoti simetriski, pat katra no smadzeņu puslodēm dara savu darbu. No kreisās smadzeņu puslodes darbības ir atkarīga mūsu runa, svešvalodu apgūšana, prasme izmantot vārdud, skaitļus un simbolus. No labās puslodes - dzirde, muzikālās dotības, emocijas un intuīcija. Ārsti ir ievērojuši, ka pacientiem, kuriem ir traucējumi labās smadzeņu puslodes darbībā, bieži vien nav humora izjūtas un viņi nespēj izprast divdomības.

Vīrieša un sievietes smadzeņu puslodes attīstās atšķirīgi. Sievietēm visu uzdevumu risināšanā piedalās abas puslodes, vīriešiem - visbiežāk tikai viena. Tādēļ arī sievietes runā ātrāk, pareizāk izrunā vārdus, veiklāk darbojas ar pirkstiem un labi rēķina galvā. Vīriešiem labāk padodas abstraktu matemātisku modeļu veidošana un orientēšanās svešā vietā.

Domāšana

Pētījumi ir pierādījuši, ka sievietes smadzenes atšķiras no vīrieša smadzenēm. Vīriešiem abu pusložu darbība ir stingri nodalīta, t.i., kreisā atbild par loģisko domāšanu, labā - par abstrakto. Sievietēm abas smadzeņu puslodes darbojas gandrīz vienādi. Kad jārisina abstrakts uzdevums, vīrietim intensīvi darbojas tikai labā smadzeņu puslode, sievietei - abas. Lasot vīrietim darbojas neliels kreisās smadzeņu puslodes iecirknis, sievietei - daudz plašāki iecirkņi abās puslodēs.

Spējas un priekšroka

Pēdējā laikā izdarītie pētījumi tikai apstiprina apgalvojumu, ka sievietes un vīrieša garīgā un prāta organizācija ievērojami atšķiras. Čikāgas universitātē notika sešas lielas meiteņu un zēnu aptaujas, kas tikai apstiprināja jau agrāk pamanīto tendenci.

Meitenēm labāk padodas lasīšana, rakstīšana, svešvalodu apgūšana un estētika, zēniem - eksaktās zinātnes un matemātika. Aptaujas parādīja arī, ka talantīgu zēnu ir vairāk nekā talantīgu meiteņu. Un savukārt - dumju meiteņu in daudz mazāk nekā dumju zēnu. Meitenes agrāk un precīzāk nekā zēni atšķir krāsas, toņus, smaržas, labāk apgūst praktiskas darbības un viņu sekmes mācībās ir vienmērīgākas.

Profesijas izvēle

Vīrieša enerģija sastāv no punktiem, kas izplatījumā viens otram netraucē. Vīrietī mīt neatkarība, bet tā netraucē sadzīvot ar citiem.

Sievietes enerģija ir telpiska. Saskaroties ar citiem cilvēkiem, viņai nākas atdot daļu šīs telpas. Bez tam viņa intuitīvi baidās zaudēt sevi. Kad pļāpā divas draudzenes, viņām nav bail zaudēt sevi, jo saruna ir virspusēja, neatņem sarunu biedres telpu.

Vīrietim ar vīrieti ir vieglāk atrast kopīgu valodu, jo punkti viens otram netraucē.
Japāņi ir pierādījuši, ka vīriešiem piemīt iedzimta nepieciešamība sist, dauzīt, šaut. Tā ir sprādziena enerģija. Tādēļ arī vīrieši atšķirībā no sievietēm slikti panes ilgstošu, monotonu, vienveidīgu darbu.
Sieviete ir stabilāka un konservatīvāka, jo viņa ir cilvēces sargātāja un turpinātāja. Tādēļ viņa ir "plūstošāka", telpiskāka. Sievietes enerģētiku var salīdzināt ar ūdeni. Viņa vieglāk adaptējas, mainoties situācijai. Un rezultātā viņa ir dzīvotspējīgāka.

Abstraktais un konkrētais

Sievietes dod priekšroku konkrētajam. Vīrieši jūtas pārliecinošāk, ja viņiem ir ietaupījumi, vienalga bankā vai mājās. Sievietes dod priekšroku iegūt no šīs naudas konkrētu labumu - kaut ko iegādāties, neatliekot uz vēlāku laiku. Un katra uzskata, ka ļoti labi prot rīkoties ar naudu.
Šo dažādo attieksmi labi ilustrē šāda līdzība:
Viņš un viņa iet pa tuksnesi. Pēkšņi ierauga - smiltīs guļ lāde. Viņš : - No kurienes tā gadījusies? Viņa: - Paskaties taču, kas tur iekšā!

Darbs

Vīrietim darbs tradicionāli nozīmē realizēt un parādīt sevi, sievietei - vietu, kur justies cienītai un satikties ar cilvēkiem.
Vīrieša nepatikšanas darbā ietekmēs mājas gaisotni, sievietei - nepatikšanas mājās ietekmēs darbu, izsaucot neadekvātu reakciju uz kolēģu uzvedību.
Vīrietim priekšniekam padotie ir skrūvītes, no kurām atkarīga uzņēmuma darbība un sekmes. Sievietei priekšniecei ir cita loģika - jo labākas būs attiecības kolektīvā, jo labāk viņas izpildīs savus pienākumus, jo lielāku gandarījumu darbā gūs grāmatvede vai noliktavas pārzine.

Atšķirību saknes

Galvenais iemesls
Galvenais šo atšķirību iemesls ir vīrieša un sievietes atšķirīgā bioloģiskā sūtība. Vīrietis ir maiguma nesējs, - sieviete - iedzimtības nesēja un dzīvības turpinātāja. Ķīniešu filozofijā tam atbilst divi dzīves pirmsākumi - vīrišķais un sievišķais, iņ un jaņ.

Dzimuma bioķīmija
Bioķīmiķi ir noskaidrojuši, ka vīrieši un sievietes atšķiras pēc sava ķīmiskā sastāva. Angļu pētnieki atklājuši, ka cilvēka matos bez mangāna, vara, joda, dzīvsudraba un hlora ir arī zelts, pie kam sieviešu matos tā ir 5 - 6 reizes vairāk.

Instinkti
Salīdzinājumā ar tēva instinktu sievietēm mātes instinkts ir attīstīts daudz spēcīgāk - māte mīl visus bērnus - gan labos, gan sliktos, tēvi vairāk pieķeras labajiem bērniem.
Kad pētījuma laikā meitenēm pēkšņi tika piedāvāts seksuāls kontakts, tam nepiekrita neviena. Toties 75% jauniešu bija gatavi nekavējoties doties uz gultu ar meiteni, kas nebija izdarījusi neko vairāk, kā pamirkšķinājusi ar aci.

Izskaidrojums ir ļoti vienkāršs. Meiteņu nepieejamība nav atkarīga no kautrīguma, bet zemapziņā iedarbojas mātes Dabas liktie pamati - dzīvības turpinājumam jābūt kvalitatīvam. Sieviete nevar dzemdēt biežāk kā reizi gadā un viņai ir jābūt izvēlīgai attiecībā ar partneri. Vīrietis gada laikā var apaugļot daudzas sievietes. Viņa stratēģija ir nevis kvalitāte, bet gan kvantitāte.

Audzināšanas augļi

Kādēļ vīrietis riņķos, meklējot pareizo adresi, bet nepajautās garāmgājējam, kā to parasti dara sieviete?
Kādēļ vīrieši slēpj savas jūtas un neļauj tām izpausties uz āru?
Kādēļ sievietes ir akurātākas un centīgākas?
Tādēļ, ka bērnībā saņēmuši tieši tādu audzināšanu.

Audzinot zēnu, vecāki cenšas ieaudzināt atbildības izjūtu, neatlaidību, pašpārliecinātību un emocionālu atturību. Zēnam sakām: "Neraudi, tu taču neesi meitene!" Meitenei: "Tu taču neesi puika, meitenei jābūt kārtīgai!"
Mēs visi nākam no akmens laikmeta

Pirmatnējie instinkti ir saglabājušies vēl no tiem laikiem, kad vīrietis bija gādnieks un aizstāvis - neparādīt savu vājumu, būt koncentrētam, vienmēr gatavam aizstāvēties.
Zinot to, ir viegli izskaidrot vīriešu vēlmi telpā apstāties tā, lai būtu redzamas durvis un lielākā daļa telpas, lai aiz muguras risinātos pēc iespējas mazāk notikumu.

Sievietes ir mantojušas pavarda sargātājas un bērnu audzinātājas instinktu vēl no tiem laikiem, kad viena no viņas galvenajām funkcijām bija gādāt, lai uguns pavardā neizdziest.

Un kā ar smadzenēm?

Sievietes smadzenes ir apmēram 200 g vieglākas nekā vīrieša. Taču, salīdzinājumā ar ķermeņa masu, sievietes smadzenes ir lielākas nekā vīrietim un viņai labi sadarbojas abas smadzeņu puslodes.

Vēsturiskās saknes

Ilgajā cilvēces vēstures laikā vīrietim nācās dzīvot uz fizisko spēku robežas. Medības, kaujas, jaunu zemju apgūšana un aizstāvēšana prasīja ārkārtīgu spēku sasprindzinājumu un nepieciešamību mierīgi tos atjaunot. Tā veidojās raksturs, kur aktivitāti krasi nomainīja pasivitāte.

Sievietes, kas pieradušas pie vienmērīgākas, bet arī ilgākas slodzes, nespēj saprast, ka vīrietis, tikko pārradies no darba, stūrē uz dīvāna pusi. Bet viņš ir ieprogrammēts - pēc aktivitātes nepieciešama pilnīga atslābināšanās un miers.

Vīrieši ir mācīti:

- slēpt jūtas,
- būt stipriem un neuzvaramiem,
- cīnīties,
- būt neatkarīgiem.

Sieviete grib redzēt vīrieti:

- atklātu, tādu, kas uzticas, izrāda savas jūtas,
- tādu, kas atklāj savas vājības,
- tādu, kas sadarbojas,
- tādu, kas jūt nepieciešamību pēc sievietes, tātad zināmā mērā atkarību.

Uzvedības un spriešanas atšķirības ir veidojušās gadu gaitā.

Vīrietis:

- Aktīvs ķermenis, pasīva dvēsele.
- Prāts. Loģiskā domāšana.
- Zinātne.
- Atsvešināta domāšana: analīze, idejas, saturs.
- Spēks, neatlaidība.
- Aktīvs stāvoklis.
- Enerģija darbībā. Spiediens.
- Apziņa. Secinājumi.

Sieviete:

- Aktīva dvēsele, pasīvs ķermenis.
- Jūtas. Iztēle.
- Māksla.
- Konkrētā domāšana: sintēze, izpildījums, forma.
- Viegla uztvere.
- Pasīvs stāvoklis.
- Enerģija sasprindzinājumā. Izturība.
- Virsapziņa. Intuīcija. Atminējums.

Kontaktēšanās

Sieviešu vajadzība pēc kontaktiem ir liela - ja darba laikā neizdodas "papļāpāt", tas negatīvi iedarbojas uz garastāvokli, darba ražīgumu un kvalitāti. Dažos uzņēmumos, kuros pārsvarā strādāja sievietes, tika speciāli ieviesti 5 - 10 minūšu ilgi pārtraukumi pļāpāšanai. Citos savukārt darbagaldi tikai izvietoti tā, lai sievietes varētu sarunāties, nepārtraucot darbu. Izrādījās, ka šie pasākumi ir ekonomiski izdevīgi.

Vīrietis darba laikā lielākoties spēj apmierināt vajadzību pēc saskarsmes, sievietes - ne vienmēr. Un viņas cer šo saskarsmes deficītu likvidēt mājās. Bet nekas neiznāk. Vīrs klusē, uz jautājumiem tikai kaut ko atrūc. Neklausās, ko viņam stāsta, un pat neatraujas no televizora. Sieva, protams, ir apvainojusies: "Tu ar mani pat parunāties negribi un nekādu uzmanību nepievērs" utt.

Bet konflikta pamatā ir tas, ka nezinām viens otra psiholoģiju, un tādēļ nevaram paiet viens otram solīti pretim.
Mērķi

Sievietei ir svarīgs pats saskarsmes process, vīrietim - rezultāts. Viņi labāk spēj kontaktēties, ja zina sarunas mērķi. Un teiciens "parunāsimies" ir piemērots sarunā ar draudzeni nevis vīrieti.

Sarunā ar vīrieti nav vietas mājieniem, jārunā skaidri un tieši.
Sievietes mīl runāt par mājām, pirkumiem, pārspriest kaimiņu darīšanas. Vīrieši vairāk runā par darbu, politiku un sportu. Vīrieši mīl vairāk runāt par saviem sasniegumiem, sievietes - par neveiksmēm.

Domāšanas process

Vīriešiem patīk domāt klusējot un skaļi izteikt tikai domāšanas rezultātu. Sieviete domā skaļi, un vīrietis to uztver kā tukšu pļāpāšanu.

Sieviete retāk pārtrauc sarunu biedru, viņa labāk redz to un saprot viņa jūtas. Ja arī pārtrauc, tad pēc tam atgriežas tieši tajā vietā, kur saruna pārtraukta. Vīrieši pārtrauc sievietes 2 reizes biežāk un pie pārtrauktās domas neatgriežas.

Uzmanīgi klausīties sieviete spēj daudz ilgāk nekā vīrietis. Parasti vīrietis uzmanīgi klausās tikai 10 - 15 sekundes, pēc tam cenšas dot atbildi, nemaz neprecizējot informāciju.
Sarunājoties sievietes biežāk smaida un raugās sarunu biedra acīs. Vīrieši sarunājoties bieži raugās sāņus.

Kurš kuru māna

Sieviete vienmēr spēs apmānīt vīrieti, bet tikai ratam vīrietim izdodas apmānīt sievieti. Un tiem, kuri šim apgalvojumam netic, nav, par ko būt lepniem. Tas, ka sieviete izliekas melus nemanām, vēl nenozīmē, ka izdevies viņu apvest ap stūri. Viņa vienkārši nevēlas iedzīt vīrieti stūrī un saasināt attiecības. Atcerēsimies, ko novērojis A. Moruā:
"Vīrieši melo nedabiski. Un sievietes, kuras to dara apbrīnojami meistarīgi, tūliņ sajūt pat niecīgāko melu pieskaņu. Vainīga vīra tonī skan uzspēlēts dabiskums, un šis pārlieku lielais dabiskums nodevīgi atklāj patiesību..."

Tātad...
Atšķirību ir tik daudz, ka jāsaka - viņos atšķiras itin viss, it kā uz Zemes dzīvotu divas dažādas civilizācijas, kas ir tik nepieciešamas viena otrai - un tik dažādas!

Avots: ILJUS "Rokasgrāmata sievietēm"