Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:376, Did:0, useCase: 0


Nākamā lapa

Tests vīriem - vai esi labs vīrs 23.04.2021 18:12

Pēc tradīcijas ģimenes galva ir vīrs. Tiesa, tagad situācija ir mainījusies un bieži vien sieviete ir tā, kas rūpējas par saimniecību, audzina bērnus un arī remontē dzīvokli.
Tests palīdzēs jums novērtēt savstarpējās attiecības savā ģimenē un padomāt, ko tajās varētu mainīt vai nostiprināt nākotnē. Šoreiz uz jautājumiem ar "jā" vai "nē" lūgsim atbildēt vīrus.

Ar ko emocijas atšķiras no jūtām? 22.04.2021 07:59

Esam pieraduši domāt, ka "emocijas" un "jūtas" ir sinonīmi. Bet tas tā nav. Uzzinājuši, kāda ir atšķirība, mēs varēsim ātrāk un skaidrāk saprast gan sevi, gan apkārtējos.

10 komunikācijas kļūdas, kas jebkuru sarunu var pārvērst strīdā 21.04.2021 21:06

Kad cilvēki ilgi dzīvo kopā, viņiem šķiet, ka viens otru pazīst tik labi, ka var vairs nekontrolēt sakāmo. Bet tas tā nav: lielākā daļa ģimenes skandālu notiek tikai tāpēc, ka partneri nezina, kā komunicēt pareizi.

Aizvainojums un kā ar to tikt galā 20.04.2021 11:41

Kas tas ir aizvainojums? Kā tas izpaužas pašos cilvēka būtības dziļumos? Kā aizvainojumu var transformēt pēc iespējas apzinātāk un nesāpīgāk? Kāda dāvana cilvēkam slēpjas zem aizvainojuma mācībstundas? Kāda tad ir aizvainojuma būtība?

Īsts vīrietis – kāds viņš ir? 18.04.2021 21:32

Noskaidrojot, kāda ir cilvēka valdošā enerģija (materiālā, intelektuālā, seksuālā vai emocionālā), vīriešus un sievietes var iedalīt četros psihoenerģētiskos tipos. Partneri izvēlamies neapzināti pēc kopējās valdošās enerģijas principa vai tā, kā tās viena otru papildina. Praktizējošā psiholoģe, personības izaugsmes semināru vadītāja Andžela Haritonova piedāvā testu, kas vīriešiem palīdzēs noteikt dominējošo enerģijas veidu.

Tests: Kas tevi dzīvē vada – prāts vai sirds? 18.04.2021 21:16

Tests palīdzēs saprast, kas vada tavu rīcību - prāts vai sirds? Katrā jautājumā izvēlies vienu no piedāvātajiem atbildes variantiem – A vai B.

Nelaimīgas mīlestības patiesie iemesli no ezotērikas viedokļa 17.04.2021 22:01

Cilvēku attiecības - veiksmīgas, neveiksmīgas, lielā mērā atspoguļo viņu vertējumu par sevi. Daudzi izmisīgi cenšas atrast mīlestību, pilnvērtīgas attiecības, bet, kamēr neapjautīs, kāpēc tiecas pēc mīlestības, nekad to neatradīs. Lūk, dažas likumsakarības, kas, iespējams, palīdzēs skaidrot nelaimīgas mīlestības patiesos iemeslus, raugoties no ezotēriskā aspekta. Izvērtējiet, vai jums piemīt līdzīgi ieradumi.

Liktenīgā sieviete – kāda viņa ir 16.04.2021 19:29

Liktenīgās sievietes piemēri sastopami ne tikai literatūrā vai kinematogrāfijā, bet arī reālajā dzīvē. Atcerēsimies kaut vai Salomi, kas salauza dzejnieka Rilkes un psihoanalītiķa Freida sirdi. Vai spiegu karalieni Matu Hari, kas bija tik valdzinoša, ka pat tad, kad stāvēja uz nošaušanu, no desmit karavīriem, kas uz viņu tēmēja, mērķī trāpīja tikai viens.

6 iemesli, kāpēc vīrieši pazūd bez paskaidrojumiem 12.04.2021 23:57

Šķiršanās gandrīz vienmēr ir sāpīgs process. Taču, ja tevi pamet, nepaskaidrojot, kas noticis, ir īpaši grūti samierināties ar nezināmo. Moka ne tikai sāpes un aizvainojums, bet arī jautājumi, kas paliek neatbildēti. Kas varēja izprovocēt situāciju un kā ar to tikt galā?

Ar mēru raudāt ir veselīgi 10.04.2021 16:54

Izrādās, raudāt cilvēkam pat nepieciešams- tās ir vienas no durtiņām, pa kurām brīvībā tiek palaista stresa izraisītā nervozitāte, uzbudinājums un trauksme

20 eksistenciālās krīzes pazīmes 05.04.2021 20:38

Eksistenciālā krīze ir kārtējais personības attīstības posms, brīdis, kad dzīve saka priekšā - ir jāsper nākamais solis uz priekšu. Kādiem signāliem jāpievērš uzmanība?

Tēmas, kuras nevajadzētu apspriest ar kolēģiem 30.03.2021 19:07

Darbā pavadām lielu daļu dzīves un ļoti pierodam pie kolēģiem. Uzskatām viņus gandrīz par otru ģimeni (protams, ja ir paveicies ar kolēģiem) un esam gatavi dalīties priekos vai problēmās. Tomēr ir tēmas, kas nav piemērotas apspriešanai darbā. Protams, daudz atkarīgs no situācijas, no sarunu biedra izcelsmes (dažādās valstīs un kultūrās var būt aizliegtas dažādas tēmas). Apkopojām dažus universālus padomus, ko devuši psihologi, darbā iekārtošanas uzņēmumu speciālisti un citi tēmas eksperti.

10 postošas domas 30.03.2021 18:57

Varbūt paveras iespēja atrisināt kādu iekšēju konfliktu, ja piefiksējam, ka mums piemīt tendence domāt kādu no postošajām domām! Nekad nav par vēlu mainīt savas domas!

7 vārdi, kas palīdzēs, dzīvojot nenoteiktībā 26.03.2021 17:46

Pat visizturīgākajiem tagad nav viegli. Vispārējā satraukuma fons un izpratnes trūkums par to, kas mūs sagaida nākotnē, mulsina un izsit no ierindas. Kā pilnvērtīgi dzīvot šajos nemierīgajos laikos, nezaudējot nevienu dzīves dienu?

Karaliene, mīļākā, meitene vai saimniece – valdošās enerģijas raksturojums 24.03.2021 22:25

Testā: Karaliene, mīļākā, meitene vai saimniece? praktizējošā psiholoģe, personības izaugsmes semināru vadītāja Andžela Haritonova piedāvāja testu sievietēm par dominējošo enerģijas veidu. Tagad sīkāk aplūkosim četru iespējamo sieviešu tipu raksturojumu.

Reversā psiholoģija. Kā to izmantot un atpazīt? 24.03.2021 15:59

Gandrīz katrs ikdienas dzīvē tirdzniecības jomā, jo īpaši reklāmā, pārdošanā utt., saskāries ar tādu parādību kā reversā psiholoģija, kura galvenokārt izmantota kā manipulatīvs paņēmiens.

Pieaugušo histērija: kāpēc mēs uzvedamies kā bērni? 20.03.2021 16:02

Ja histērijā krīt bērns, tas ir nepatīkami. Ja spiegt un svaidīt lietas sāk pieaugušais, tas samulsina un pat biedē. Kas var izraisīt šādu uzvedību un kā uz to pareizi reaģēt? Psiholoģe Kristīna Hamonda iepazīstina ar kāda sava klienta, sauksim viņu par Maksu, stāstu.

Kādi mēdz būt mūsu "nē" 18.03.2021 08:04

Atteikums ir metode, kā saglabāt distanci, norāde uz grūtībām un ierobežotajām iespējām. Tajā pašā laikā - arī aizsardzības līdzeklis un aicinājums pievērst uzmanību mūsu neapzinātajai tumšajai pusei. Ko vēl mēs domājam, sakot “nē”?

Kāpēc mēs kādam nepatīkam un kāpēc tās nav mūsu problēmas 14.03.2021 22:05

Uzzināt, ka kādam nepatīc, vienmēr ir nepatīkami. Kā tā? Es taču esmu labs, laipns un diezgan simpātisks. Kas par lietu? Dažreiz tas sāp līdz asarām. Mēs nevaram nomierināties un cenšamies saprast, kāpēc esam izpelnījušies nepatiku un vai to var kaut kā labot.

Kādi mēdz būt mūsu "jā", un kāpēc piekrītot, tomēr sakām "nē"? 12.03.2021 13:11

Pārliecināta lēmuma pieņemšana vai daļēji apšaubīta piekrišana, šaubas un gatavība nekavējoties spert soli atpakaļ... Īsajam vārdiņam “jā” ir daudz slēptu nozīmju. Kādas tās ir?

Kāpēc sievietes melo par savu seksuālo dzīvi 12.03.2021 00:18

Kuram gan nav gadījies samelot, ja kāds nevēlams ziņkārīgais pajautājis, vai viņam ir partneris? Kurš gan nav izlicies, ka guvis gultā baudu, kaut arī tā nebija taisnība?

Kā ātri palīdzēt tuviniekam, kurš atrodas smagu emocionālo pārdzīvojumu varā 06.03.2021 12:18

Atbalstīt tuviniekus nelaimē un grūtībās nav viegli, nākas būt kopā ar viņiem informatīvajā un emocionālajā laukā, kurā pārdzīvo sāpes un šoku, nesenas šausmas vai zaudējuma neatgriezeniskumu. Piemēram, ja viņi zaudējuši tuvāko cilvēku, saslimuši ar smagu slimību vai nonākuši apkaunojošā stāvoklī.

Kā sevi pasargāt nereģistrētās attiecībās 04.03.2021 15:55

Mūsdienās daudz pāru dzīvo nereģistrētās attiecībās. Arvien biežāk tiek uzskatīts, ka laulība jeb, kā saka – “zīmogs pasē” neko nemaina. Tomēr tā ir tikai puse patiesības, jo var rasties riski nodokļu, mantojuma, medicīnas aprūpē un citās jomās. Par to, kā rūpēties par savu un sava mīļotā cilvēka tiesisko drošību attiecībās, kuras nav reģistrētas laulībā, stāsta Latvijas Zvērinātu notāru padomes (LZNP) priekšsēdētāja, zvērināta notāre Sandra Stīpniece.

Kādi cilvēki par savu mīluli parasti izvēlas kaķi 01.03.2021 15:25

Pastāv pilnīgi pamatots psihologu uzskats, ka cilvēkam ne bez iemesla patīk kāds konkrēts dzīvnieks. Un, izvēloties šo dzīvnieku par savu draugu un mājas mīluli, cilvēks pirmām kārtām vadās pēc sava rakstura, uzskatiem un savas personības psiholoģiskajām īpašībām. Tieši tāpēc vieni dod priekšroku uzticīgajam draugam- sunim, bet citi, tieši pretēji- neatkarīgajam kaķim. Šodien parunāsim par tiem, kuri labprāt savā tuvumā redz kaķus.

Ko par sievieti stāsta viņas lūpukrāsa? 28.02.2021 00:26

Speciālisti, apkopojot faktus, apgalvo, ka pēc lūpukrāsas formas varot noteikt sievietes raksturu.

Kā izvairīties no tipiskām domāšanas lamatām 19.02.2021 21:21

Mūsu smadzenes nenogurstoši darbojas un nāk klajā ar visdažādākajiem scenārijiem: uztraucas, kritizē, sūdzas, šaubās, nožēlo, atspēko. Vai var piespiest tās ievērot līdzsvaru starp labām un sliktām domām?

Iekšējais miers: 8 to cilvēku iezīmes, kuriem tas piemīt 18.02.2021 21:51

Atbrīvoties no trauksmes. Pārtraukt nemitīgo monologu savā prātā. Iemācīties atslābināties. Psihoterapeiti visā pasaulē katru dienu dzird šādus lūgumus, un pēdējā gada laikā tie kļuvuši vēl biežāki. Mēģināsim tuvāk iepazīt cilvēkus, kuri visa šī haosa vidū ir iemācījušies dzīvot mierā un saskaņā ar sevi un apkārtējo realitāti.

Ko darīt, ja pašvērtējums krīt, bet liekais svars pieaug 17.02.2021 16:21

Ja jūsu pašvērtējums ir adekvāts, viss ir vislabākajā kārtībā. Tas nozīmē, ka spējat ne tikai uzstādīt reālus mērķus, bet arī tos veiksmīgi sasniegt. Pavisam cita lieta, ja pašvērtējums ir pazemināts. Tādā gadījumā jūs jūtaties nepārliecināts par sevi, jums trūkst motivācijas, līdz ar to arī neesat īsti gatavs pārmaiņām. Ko darīt? Par to lasiet šajā rakstā.

Kā kontrolēt sapņus? 14.02.2021 22:21

Vienmēr taču gribējies kontrolēt to, ko sapņojam. Izrādās, ka to var iemācīties vingrinoties.

Uzzini metodi, kas iekvēlinās partneri 14.02.2021 14:54

Jūs satiekaties vairs ne pirmo mēnesi, bet viņš nesteidzas atzīties kaislīgās jūtās. Viņš ir pieklājīgs, gādīgs, maigs, bet... ļoti mierīgs. Taču tā gribētos piedzīvot kvēlu atzīšanos jūtās, redzēt, kā mirdz viņa acis, just, cik saviļņota ir viņa sirds, valdzināt, apburt, kļūt viņam par ko vairāk nekā tikai par sievieti, ar kuru kopā pavada laiku.

Pozitīvā psiholoģija: Pretrunīgi vērtētās teorijas noderīgās metodes 07.02.2021 09:40

Pozitīvās psiholoģijas jēdzienu pirmo reizi izmantoja Abrahams Maslovs 20. gadsimta piecdesmitajos gados, bet par teorijas dibinātāju uzskata amerikāņu psihologu Martinu Seligmanu, kurš 2002. gadā tālāk izstrādāja Maslova ideju. Pēc Seligmana teiktā, psiholoģija nenodarbojas ar lietām, pie kurām tai vajadzētu strādāt. Tā vietā, lai padarītu cilvēkus laimīgus, tā pievērš uzmanību negatīvajam – senie aizvainojumi, grūtā bērnība, pagātnes traumas. Klasiskās psiholoģijas mērķis ir izārstēt traucējumus vai slimības, un, ja tas nav iespējams, tad iemācīt cilvēkam, kā ar to sadzīvot. Psihologs tiek uztverts kā speciālists, pie kura dodas, lai novērstu problēmu, nevis lai uzlabotu dzīvi vai pilnveidotu sevi. Bet gandrīz neviens nerunā par to, kā padarīt cilvēku laimīgu parastajā dzīvē.

7 lietas, kuras laimīgie dara citādāk nekā nelaimīgie 06.02.2021 09:08

Laimes formula ir pavisam vienkārša – tā slēpjas stiprā un saliedētā ģimenē – noskaidrots padziļinātajā laimes un ģimenes attiecību pētījumā Amigo laimes indekss. Kā liecina pētījuma rezultāti, laimīgie cilvēki atšķirībā no nelaimīgajiem, daudz vairāk laika un uzmanības velta ģimenei, ikdienā regulāri veicot septiņas vienkāršas darbības, kas nostiprina un uzlabo viņu attiecības ģimenē. Ja vēlaties, lai Jūsu ģimene būtu patiesi laimīga, ieviesiet savstarpējā saziņā šīs septiņas lietas!

Ko darīt, ja partneris tevi pameta? 03.02.2021 15:01

Tāds pārdzīvojums sāpina un pazemina pašapziņu. Atstāj sirdī rētas un liek justies nevajadzīgam. Geštalt-terapeite Anastasija Gurņeva palīdz paraudzīties uz situāciju no cita skatupunkta un sniedz praktiskus padomus, kā atgūt normālu pašsajūtu.

Kāpēc bērniem ir noderīgi piedzīvot vilšanos 31.01.2021 12:35

Kad lasām ierakstus forumos, kas veltīti bērnu audzināšanai, rodas iespaids, ka vecāku galvenais mērķis ir neļaut bērnam piedzīvot vilšanos, sarūgtinājumu. Mēs domājam, ka negatīvais pārdzīvojums salauzīs bērna likteni. Bet vai tā ir? Ko mēs atņemam bērniem, ja neļaujam piedzīvot vilšanos? Stāsta psiholoģe, somatiskā terapeite Rufina Kašapova.

9 viegli pieejamo sieviešu īpašības, kuras derētu ņemt vērā 28.01.2021 14:57

Pretēji izplatītajam uzskatam, ka vīrieši pēc savas dabas ir mednieki un tāpēc meklē vienīgi nepieejamas sievietes, kuras viņiem būs interesanti pakļaut, daži spēcīgā dzimuma pārstāvji atzīstas, ka viņiem ir daudz interesantāk komunicēt ar viegli pieejamām dāmām. Viņas apbur ar savu tiešumu un drosmīgiem uzskatiem par dažām lietām. Ar ko vēl vīriešus piesaista šādas sievietes un kādas viņu īpašības derētu pārņemt tām, kurām nav izdevies izveidot nopietnas attiecības, vēsta Passion.ru.

Pirmdiena – grūta diena? 24.01.2021 23:31

Daudziem cilvēkiem, kas strādā piecas dienas nedēļā, nepatīk pirmdienas. Pētījumi apstiprina, ka lielākajai daļai cilvēku nedēļas pirmajā dienā ir vissliktākais noskaņojums. Īpaši slikts tas kļūst, ja šī pirmdiena ir pirmā pēc garākām brīvdienām vai atvaļinājuma. Kāpēc tā notiek un vai to var novērst? Apkopojām neirologu, psihologu un citu speciālistu ieteikumus.

Kad "skeletus" labāk atstāt skapī 24.01.2021 23:11

Patiesība neatgriezeniski maina, bieži iznīcina, bet dažreiz, pretēji mūsu bažām, stiprina attiecības. Jautājums ir tikai par to, kā atšķirt vienu no otra un izvēlēties to, kas piemērots tieši mums.

Puišiem, kas vēlas pārsteigt savas meitenes 21.01.2021 23:34

Mēdz teikt, ka ceļš uz vīrieša sirdi iet caur vēderu. Taču šī patiesība tikpat labi attiecas arī uz sievietēm, tāpēc, gatavojot maltīti meitenei, jums jārada iespaids, ka esat dāsns, gādīgs un radošs vīrietis, nevis bezkaunīgs mačo. Ideāls puisis ir pa pusei Supermens, pa pusei Ziemassvētku vecītis. Kas nu tur sevišķs, jūs teiksiet? Omulīga atmosfēra, vakariņas divatā, vislabāk, pie jums mājās...Kas var būt vilinošāks par to?

Tests: vai protam lietderīgi izmantot savu laiku? 18.01.2021 22:32

Laiks iztek kā smiltis caur pirkstiem...Pulkstenis nemitīgi skaita mirkļus. Un par laiku var teikt tikai tā- skrien kā vējš vai arī velkas kā bruņurupucis. Vai protam laiku lietderīgi izmantot? Kur tas paliek?

Fundamentālas kļūdas priekšstatos par cilvēkiem 17.01.2021 23:21

Pirmais maldīgais uzskats - bioloģiski pieaudzis cilvēks ir arī garīgi nobriedis cilvēks. Tā var nebūt. Bioloģiski pieaugušo cilvēku psiholoģiskais vecums mēdz būt pusaudža gadi un bērnība. (skatīt arī http://epadomi.lv/kas_vertigs/psihologija/04052020-kas_ir_psihologiskais_vecums_un_vai_vajad). To apstiprina pieaugušo tipiskās reakcijas kā bērniem, piemēram, aizvainojums, vainas sajūta, bezatbildība, konflikti utt. Pats galvenais - egocentrisms, no kura veidojas visas destruktīvās reakcijas. Cilvēki nepārtraukti sūdzas, meklē attaisnojumus, noniecina un domā, ka viņiem ir taisnība, pat ja nav pietiekamas informācijas. Ir svarīgi atteikties no priekšstata, ka visi cilvēki ir pieaugušie - lielākā daļa cilvēku ir bērni. Veidojot komunikāciju, tas jāņem vērā.

Nākamā lapa