Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:376, Did:0, useCase: 3


Pozitīvo nodarbju „to do” liste jeb 30 lietas, ko ieviest savā dzīvē nekavējoties

Redakcija
Redakcija

Mācies sevi mīlēt, ticēt sev un radīt savu laimi! Dzīvo šodienā un novērtē to, kas tev ir. Meklē vienmēr un visā labo un skaisto!
Nosvini savas jaunās dzīves sākumu, jo pēc zemāk aprakstīto 30 lietu ieviešanas savā ikdienā, tava dzīve mainīsies!

1. Sāc pavadīt laiku kopā ar īstajiem cilvēkiem. Tie ir cilvēki, kuru klātbūtni tu izbaudi, kuri mīl un novērtē tevi un kuri iedrošina pavadīt dzīvi aizraujoši un veselīgā veidā. Tie ir cilvēki, kas iemieso to, ko vēlies saskatīt sevī.

2. Sāc lūkoties problēmām „sejā”. Ne jau pašas problēmas ir „problēmas”, bet gan veids, kā mēs uz tām reaģējam un kā atgūstamies pēc sastapšanās ar tām. Problēmas nezudīs, ja vien neveicināsi, lai tas notiek. Dari, ko vari lietas labā! Solīti pa solītim, centimetru pa centimetram. Tas viss kopā sasummēsies un veidos metrus.

3. Esi atklāts pret sevi. Par visu. Par to, ko vēlies sasniegt un kas vēlies kļūt. Par katru savas dzīves aspektu. Neaizbildinies. Nemelo sev. Meklē lietas, kas tevi iedvesmo, veido savu taisnību, saproti, kas esi! Saproti sevi. Identificē savus mērķus. Un ej uz tiem!

4. Nostādi par prioritāti savu laimi! Tavas vajadzības IR svarīgas. Ja nenovērtē sevi, tās parādīsies „dramatiskākos” veidos. Ir iespējams rūpēties gan par sevi, gan sev tuvajiem. Atceries to!

5. Esi lepns par sevi! Nevajag censties būt kādam citam. Esi pats! Esi oriģināls. Radi savas idejas! Tev ir tavas stiprās puses, un tās ir skaistas. Neviens cits nav tāds, kā tu – atklāj savu oriģinalitāti un tie būs citi, kas vēlēsies līdzināties TEV!

6. Sāc dzīvot tagadnē. Pašreizējais mirklis ir brīnums. Tikai šis mirklis ir patiess. Šis brīdis ir dzīve. Beidz domāt par „kā bija…” vai „kā būs, ja…”. Izbaudi to, kā ir tagad!

7. Sāc novērtēt mācību stundas, ko tev sniedz tevis pieļautās kļūdas. Misēkļi ir soļi uz progresu. Ja tos nepiedzīvo, cilvēks neattīstās. Riskē, ļauj sev zaudēt un tad mēģini atkal. Mēģini, kamēr sanāk. Ja nesanāk – mēģini, kamēr sanāk! Un mācies, audz, attīsties!

8. Esi laipnāks pret sevi. Ja tev ir draugs, kas visu laiku grib runāt tikai par sevi, cik ilgi tu ļausi, lai šī persona ir tavs draugs? Tev pirmkārt jāmīl sevi. Ja nemīlēsi sevi pats, neviens tavā vietā to nedarīs.

9. Izbaudi lietas, kas tev jau ir! Mēs gribam vairāk un vairāk, ko citu, dzīvot cita dzīvi, būt par savu priekšnieku, būt sava kolēģa vietā… To ik pa laikam grib visi. Un kad gadās iegūt to, kas kārots, izrādās – sapnis nemaz nav tik rožains. Tādēļ izbaudi mirkli klusuma ik rītu un novērtē visu, kas tev jau ir. Tev ir daudz.

10. Sāc radīt savu laimi! Ne jau tas, kas padara citus laimīgus, tādu padarīs arī tevi. Smaidi tikai tādēļ, ka tu to vari! Izvēlies savas laimītes! Redzi pasauli tādā veidā, kādu to vēlies redzēt. Esi laimīgs, kāds esi tagad, šobrīd, šinī mirklī! Laime tiek atrasta tad, kad mēs nolemjam to atrast. Ja tu izvēlēsies meklēt lietas, kas tevi iedvesmo, tu tās atradīsi. Bet ja izvēlēsies meklēt lietas, no kurām jāizvairās un kas ir negatīvas, diemžēl tu atradīsi arī tādas.

11. Dod savām idejām iespēju! Ik pa laikam tev ienāk prātā, ka būtu labi, ja šai vai tai lietai / pakalpojumam būtu kāds uzlabojums, vai ne? Dažkārt tu iedomājies kaut ko pavisam jaunu un nebijušu. Šīs idejas bieži tiek aizlaistas nebūtībā. Bet ļauj tām „iziet tautās”! izmēģini tās! Tu nekad nevari būt 100% drošs, ka tās darbosies. Bet tu vari mēģināt. Ko tu vari zaudēt? Tu vai nu būsi ieguvējs un tava ideja patiks daudziem, vai arī tu kaut ko iemācīsies. Uzvara jebkurā gadījumā.

12. Sāc ticēt, ka esi gatavs nākamajam solim. Tu esi gatavs! Padomā. Tev ir viss nepieciešamais, lai spertu mazo nākamo solīti pretim mērķim. Pieņem pārmaiņas un dāvanas, ko tās sniedz!

13. Sāc attiecības patiesu iemeslu dēļ. Esi godīgs jau no paša sākuma. Izvēlies par draugiem cilvēkus, kuri tev patīk, kurus apbrīno, kuri tev izrāda siltumu, kas ir laipni.

14. Dod iespēju nesen sastaptiem cilvēkiem! Skan nežēlīgi, bet daži cilvēki ir jāatlaiž un daži jāielaiž savā dzīvē. Cilvēki mainās. Arī prioritātes un vērtības. Ne vienmēr pusaudžu gadu draugi ir tādi arī pusmūžā. Un tas ir tikai normāli. Ļauj dabiski izirt saistībām, kas vairs nestrādā. Uzticies savām izjūtām! Sāc jaunas attiecības, nebaidīt iepazīt jaunus cilvēkus. Esi gatavs mācīties. Iespējams, būs cilvēki, kas mainīs tavu dzīvi uz ilgu laiku.

15. Esi pats. Iedvesmojies no citiem, novērtē citus, apbrīno un mācies, bet zini – sacensties ar citiem nav jēgas. Jums nav viena atskaites punkta tā iemesla dēļ, ka katrs cilvēks ir individuāls. Cīnoties ar citiem, tu sacenties tikai un vienīgi pats ar sevi. Drīzāk izaicini sevi būt vēl labākam un īsteno to!

16. Nosvini citu uzvaras! Sāc novērtēt, kas tev patīk citos cilvēkos un saki to viņiem! Esi priecīgs, ka citiem izdodas! Esi pateicīgs un atvērts. Tas nāks atpakaļ. Pozitīvismam ir bumeranga efekts – esi tāds, kādus sev apkārt vēlies redzēt citus.

17. Meklē „sudraba maliņu” grūtās situācijās. Kad jūties nomākts, dziļi ieelpo un meklē cerības „starus”. Atgādini sev, ka tikai caur grūtībām cilvēks paliek stiprāks. Esi kontaktā ar visām lietām, ar kurām dzīvē esi svētīts. Tev ir tik daudz!

18. Sāc piedot sev un citiem. Mēs visi kādreiz esam sāpināti. Dažkārt sāpes ir ilgstošas. Dažkārt ir grūti tās atlaist. Piedošana ir mierinājums. Tas nenozīmē, ka izdzēs pagātni un aizmirsti to, kas noticis. Tas nozīmē, ka tu atlaid sāpes un ļauj sev doties tālāk.

19. Sāc palīdzēt citiem. Rūpējies par cilvēkiem. Parādi viņiem iespējas. Esi laipns un mīlošs.
20. Sāc ieklausīties iekšējā balsī. Tā parādīs to, kas tev svarīgs. Seko intuīcijai! Esi atklāts pret sevi. Saki to, kas jāpasaka.

21. Sāc kļūt uzmanīgs pret stresa līmeni savā dzīvē. Piebremzē! Ieelpo. Neko nevar nokavēt. Ļauj savam prātam atjaunoties. Tā vienlaikus kāpināsi darba produktivitāti.

22. Redzi mazo mirkļu skaistumu! Negaidi, kad pienāks „lielās lietas” – kāzu diena, bērni, paaugstinājums darbā, uzvara loterijā. Atrodi laimi mazajos mirkļos ik dienu! Silti kūpoša tējas tase aukstā dienā, garšīga maltīte, roku darbs, sadošanās rokās ar draugu vai draudzeni. Mazie mirkļi ir īstā laime.

23. Sāc novērtēt lietas, kas nav perfektas. Atceries, vārds „perfekts” ir ienaidnieks vārdam „labs”. Viens no lielākajiem izaicinājumiem cilvēkiem, kas vēlas attīstīties, ir iemācīties pieņemt sevi tādus, kādi viņi ir. Dažkārt sākumā pasaule ir jāpieņem tāda, kāda tā ir, nemēģinot visu ietērpt neiespējamos „ideālos” rāmjos. Nē, tev nav jāpieņem nežēlība un naids. Bet iemācies novērtēt un iemācīties mīlēt to, kam līdz pilnībai mazliet pietrūkst.

24. Sāc ceļu uz mērķi tieši tagad! Atceries, miljons jūdžu ceļojums sākas ar vienu soli. Lai kāds ir tavs sapnis, sāc ceļu uz to. Ej un dari! Un apbalvo sevi arī par mazām uzvarām.

25. Esi atklātāks attiecībā uz to, kā jūties. Ja esi sāpināts, ļauj laikam sāpes dziedēt. Dod sev laiku. Runā ar sev tuvajiem. Pastāsti, kā tev iet. Patiešām.

26. Sāc runāt par savu dzīvi kā par kaut ko ļoti nozīmīgu. Novērtē savas izvēles un kļūdas. Ko tu būtu darījis citādi? Ko tu mainītu, ja tev dotu vēl vienu iespēju? Analizē! Tu esi vienīgais cilvēks, kas var kontrolēt tavu dzīvi! Un, nē, tas vienmēr nebūs viegli. Tevi ietekmēs apstākļi un ārējas lietas. Bet tu vari mācīties tām pielāgoties.

27. „Baro” sev nozīmīgas attiecības! Ienes tajās prieku, vienkārši pasakot, cik daudz tev nozīmē mamma, tētis, draugs vai draudzene. Tu ikvienam vari būt viss.

28. Sāc koncentrēties uz lietām, kuras tu VARI kontrolēt. Tu nevari izmainīt it visu, bet tērējot laiku un emocionālo enerģiju lietās un notikumos, kas ir aiz tavas kontroles robežas, tu saskarsies vien ar vilšanos, žēlumu un stagnāciju. Ieliec enerģiju lietās, ko vari mainīt!

29. Fokusējies uz pozitīvu iznākumu! Prātam jātic, ka tas VAR! Neļauj sevī ienākt negatīvām domām un destruktīvām emocijām. Esi atvērts. Klausies sevī un atšķiro negatīvo. Tu nevari kontrolēt to, kas noris apkārt, bet vari strādāt ar to, kā jūties saistībā ar šiem notikumiem.

30. Sāc novērtēt, cik lielā labklājībā pašlaik esi. Labklājība ir spēja pilnībā izdzīvot dzīvi. Pat, ja ir grūti, ir svarīgi novērtēt labo. Tu neesi badā vai bez pajumtes. Tu vari izvēlēties drēbes, ko vilkt mugurā. Tev ir iespēja dzert tīru, svaigu ūdeni. Tu spēj lasīt. Ir cilvēki, kas par šīm it kā parastajām lietām teiktu: „Tu esi ļoti, ļoti laimīgs.” Novērtē to. Un esi pateicīgs, ka tev šīs iespējas ir dotas.

rigabrain.com