Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:15, Did:0, useCase: 0


Žalūzijas katrai istabai: izvēles ieteikumi

Redakcija
Redakcija

Žalūzijas katrai istabai: izvēles ieteikumi
Foto: Shutterstock.com


Logu dekors ir svarīgs ikvienas telpas noformēšanā, un mūsdienu interjera dizains piedāvā desmitiem interesantus risinājumus dzīvokļiem un privātmājām. Populāra izvēle ir žalūzijas – aizkaru lielākais konkurents, kas piešķir istabai modernāku izskatu, bet vienlaikus nodrošina omulīgu atmosfēru iekštelpās. Lasi šajā rakstā, kā piemeklēt žalūzijas katrai istabai un izveidot gaumīgu logu dekoru pašu rokām!

Kādas žalūzijas ir modē?

Jau sen ir pagājis tas laiks, kad baltas plastmasas žalūzijas logiem bija gan biroju, gan mājokļu interjera elements. Pēdējos gados žalūziju nozare tika papildināta ar vairākiem interesantiem žalūziju variantiem, un īpaši populāras ir kļuvušas:

rullo žalūzijas. Ražotas no plānākiem un biezākiem audumiem, ar un bez apdrukas, rullo žalūzijas tiek piestiprinātas pie loga rāmja. No rīta rullo žalūzijas var sarullēt uz augšu, palaižot istabā saules gaismu, bet vakara pusē nolaist lejā. Šādas žalūzijas ir laba alternatīva aizkariem, īpaši mazās un tumšās istabās, kur svarīgi ir izcelt katru brīvo kvadrātcentimetru un pēc iespējas vairāk piepildīt telpu ar dabīgo gaismu;
horizontālās žalūzijas. Dēvētas par Venēcijas žalūzijām, tās ir veidotas no savstarpēji savienotām plānām horizontālām plāksnēm. Žalūzijas ir viegli montēt, un, pateicoties neuzkrītošam dizainam, tie labi izskatās ikvienā interjerā. Interesantākam dizaina risinājumam var izvēlēties tumšas vai spilgtas žalūzijas, piemēram, antracīta vai koraļļu krāsu tonī. Par spīti tam, ka Venēcijas žalūzijas ir senākais žalūziju veids, tas īpaši labi izskatās high-tech un industriālā stila interjeros.

Foto: Shutterstock.com

Modernas žalūzijas logiem tiek ražotas no alumīnija, poliestera un PVC materiāla, bet tirgū ir pieejami arī ekoloģiskie modeļi no bambusa un koka. Dizaina ziņā interesantākas ir rullo žalūzijas, jo liels auduma gabals var būt apdrukāts ar dažādiem rakstiem, abstraktiem zīmējumiem, ainavām vai klusās dabas motīviem. Taču izvēloties žalūzijas, uzmanība jāpievērš ne tikai dizainam, bet arī konkrēta modeļa piemērotībai telpai. Kādi ir žalūziju izvēles noslēpumi?
Dažādas žalūzijas dažādām istabām

Dizaineri zina, ka vizuālais izskats ir tikai daļa no interjera veidošanas noslēpumiem. Žalūzijām jābūt arī funkcionālām, tāpēc katrai istabai ir piemērots savs žalūziju veids:

virtuvei – žalūzijas no PVC vai alumīnija, jo citi materiāli ātri uzsūc šķidrumus un smakas;
guļamistabai – horizontālās žalūzijas vai rullo žalūzijas no bieziem audumiem, kas nepalaiž gaismu;
viesistabai – žalūzijas ar interesantu dizainu, kas labi izskatās kombinācijā ar citiem dekora elementiem vai pat kalpo par galveno telpas rotājumu mierīgā interjerā;
bērnu istabai – rullo žalūzijas, kas ir visdrošākās bērnu lietošanai un prasa minimālu apkopi.

Foto: Shutterstock.com

100+ žalūziju modeļu internetā

Žalūziju dizains ir tik dažāds, ka staigājot pa veikaliem piemērotākā modeļa meklējumos var viegli sareibt galva. Kā paturēt atmiņā visu redzēto un atcerēties žalūziju svarīgākos raksturojumus? Iepērkoties internetā, par šādām problēmām nav jāuztraucas, jo visi modeļi ir apkopoti vienā lapā, tos var viegli salīdzināt un apskatīt no jauna jebkurā brīvā brīdī. Latvijā pasūtīt kvalitatīvas žalūzijas var interneta veikalā 1a.lv.

1a.lv sortimentā ir iekļautas rullo žalūzijas un dažādu tipu horizontālās žalūzijas logiem. Plašajā preču klāstā var viegli atrast piemērotas žalūzijas gan omulīgai lauku mājai, gan modernam dzīvoklim lielpilsētas centrā. Pasūtītās preces var izņemt bezmaksas vienā no desmit 1a.lv klientu apkalpošanas centriem lielākajās Latvijas pilsētās vai pasūtīt piegādi uz izņemšanas punktu vai uz mājas adresi.

Mājokļa interjera atjaunošanai ne vienmēr ir nepieciešami dārgi un laikietilpīgi remontdarbi. Reizēm pietiek nomainīt detaļas, un istaba iegūst jaunu, patīkamāku atmosfēru. Ienāc 1a.lv interneta veikalā un izvēlies piemērotas žalūzijas savai mājai!