Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:15, Did:0, useCase: 0


Mērfija likumi attiecībā uz naudu

Redakcija
Redakcija

Mērfija likums nosaka, ka, ja kaut kas var saiet grīstē, tad tas visdrīzāk saies grīstē. Tāpat Mērfija likuma cienītāji zina, ka visnepatīkamākās lietas noteikti notiks visnepiemērotākajā brīdī, piemēram, zobu sāpes noteikti sāksies brīvdienā. Lai gan bieži vien šis likums tiek uztverts kā joks, neviens nevar noliegt, ka ir nācies saskaties ar Mērfija likuma izpausmēm ikdienas dzīvē. Īpaši izteikti tie ir jūtami tad, ja jautājumā ir iesaistīta nauda. Lūk, daži piemēri, kas liks apjaust, ka Mērfija likumi un finanses iet roku rokā – visdrīzāk kādā no šīm situācijām Tu arī atpazīsi sevi un savas dzīves notikumus!

Jo rūpīgāk izplānots budžets, jo lielākas novirzes no tā

Budžeta sastādīšana ir ļoti laba lieta – tas noder gan plānojot bērna dzimšanas dienas ballīti, gan rēķinot ceļojuma izdevumus. Tie palīdz sistematizēt, apzināt nepieciešamos ieguldījumus un atlikt nepieciešamo summu plānotajiem izdevumiem. Tomēr tie gandrīz nekad nav atbilstoš realitātei, jo dažādu apstākļu sakritību dēļ tajos radīsies novirzes – un diemžēl bieži vien ne uz to labāko pusi. Turklāt, jo lielāks darbs ielikts budžeta veidošanā, jo lielāka iespēja, ka parādīsies nekādi iepriekš neprognozējami faktori, kas liks vismaz kādā no plāna pozīcijām iztērēt vairāk nekā sākotnēji plānots. Tāpēc nākamreiz, kad sāc stādīt kāda pasākuma vai laika perioda budžetu, tver to visu vieglāk. Aptuveni apzināties izdevumus ir labi, bet precīzi tos izplānot izdodas vien retajam, jo nav iespējams izvairīties no spontāniem lēmumiem vai neplānotiem notikumiem.

Vislielākajam riskam ir pakļautas neapdrošinātas lietas

Dzīvē nereti liekas – kas gan var notikt manam mājoklim vai kam gan tā ceļojumu apdrošināšana ir vajadzīga. Bet Mērfija likums parūpēsies par to, lai bedrē iebrauktu mašīnas, kurām nav KASKO apdrošināšanas, un soma lidostā noklīstu tieši tajā reizē, kad esi nolēmis ietaupīt tos dažus eiro, kas nepieciešami, lai iegādātos ceļojuma apdrošināšanu. Bet visas simts reizes, kad iepriekš kaut kur devies ar ceļojuma apdrošināšanu, nekas tamlīdzīgs nenotika, vai ne? Šķiet apdrošināšanas kompānijas ir noslēgušas kādu līgumu ar Mērfija likuma uzturētājiem, jo tanī brīdī, kad kaut kas tiek apdrošināts, tas daudz mazāk ir pakļauts riskam un nekādi neplānoti negadījumi vairs nenotiek. Protams, ja tā nebūtu, diez vai būtu arī apdrošināšanas kompānijas.

Foto: Pexels.com

Ja esi sācis veidot uzkrājumus, parādīsies negaidīti izdevumi

Protams, ir cilvēki, kam veiksmīgi izdodas izveidot uzkrājumus, un tad ir visi pārējie – Mērfija likumiem pakļautie. Kā jau likums nosaka – ja esi nolēmis atlikt kādu summiņu nebaltai dienai, parādīsies izdevumi, kurus Tu nebūsi ne plānojis, ne gaidījis. Labi vēl, ja izdevumi ir sīki, piemēram, ciemos atbrauc sen neredzēti radinieki un ir jāuzklāj bagātīgs galds, lai parādītu, cik labi dzīvo. Tomēr nepatīkami jau brīvie līdzekļi jātērē tādās lietās, kā neplānots naudas sods par neapzinātu automašīnas atstāšanu neatļautā vietā vai mājas remonts saplīsuša jumta dēļ. Lai gan vienmēr var paskatīties uz šādām situācijām no gaišās puses – labi, ka ir brīvie līdzekļi un uzkrājumi, citādi var gadīties, ka jāmeklē, kur operatīvi pieejams bezprocenta kredīts.

Automašīnām patīk saplīst visnepiemērotākajos brīžos

Itin bieži dažādus negaidītus “pārsteigumus” sagādā tieši mūsu mīļie spēkrati, kam pamanās salūzt detaļas, par kurām pat iepriekš nenojauti tieši tajā mēnesī, kad bija plānots atlikt vairāk naudas atvaļinājuma fondā. Daudziem mašīnu īpašniekiem tādi brīži liek domāt, ka viņi būtu miljonāri, ja nebūtu jārūpējas par saviem dzelzs rumakiem. Tomēr, ja mašīna ir iegādāta, tā visdrīzāk pamatīgi atvieglo ikdienu un tās remontu nav iespējams atlikt. Tiesa, nepatīkama ir sajūta, kad automašīna salūzt ne paša vainas dēļ, bet teiksim tāpēc, ka sanācis iebraukt dziļā bedrē. Neko darīt – nāksies vien samaksāt par jaunu riepu un citam pavasarim ieviest fondu “Neparedzētiem izdevumiem” līdzīgi kā tas ir valsts budžetā. Vai vienkārši beidzot iegādāties automašīnai KASKO polisi un izmantot iepriekš aprakstīto Mērfija likuma izpausmi savā labā.

Fofo: Pexels.com

Bezprocentu kredīts – tikai aizņemoties pirmo reizi

Ja meklē veidus, kā aizņemties naudu, lai segtu kādus neparedzētus izdevumus, tad vislabākais variants, protams, ir bezprocentu kredīts. Taču tā kā aizdevēji nav ieinteresēti naudas aizdošanā bez maksas, bezprocentu kredīts ir pieejams tikai akciju ietvaros vai aizņemoties pirmo reizi. Un iespējams reiz jau esi izmantojis šo iespēju izdevīgi aizņemties, un brīdī, kad bezprocentu kredīts būtu patiešām īpaši nepieciešams, tādu vairs nevari dabūt.
Lai galīgi bez aizdevuma nepaliktu grūtā brīdi, izpēti vai pie Tevis interesējošā aizdevēja nav kāda īpaša akcija, kas ir līdzīga kā bezprocentu kredīts. Piemēram, VIAsms.lv piedāvā jauna veida kredītu ar elastīgām atmaksas iespējām. Jaunajiem klientiem ir iespējams šādu pakalpojumu pirmās 30 dienas izmantot bez maksas, kas ir līdzīgs pakalpojums kā bezprocentu kredīts uz mēnesi. Ja tomēr mēneša laikā kredītu nebūs iespējams atmaksāt pilnā apmērā, aizdevējam jāpārskaita vismaz minimālā kredīta atmaksas summa.

Tomēr, ja esi atkārtoti ķēries pie kredītiem un bezprocentu kredīts, Tev vairs nav pieejams, meklējot aizdevumu ievēro šādus principus:
● aizņemies tikai no zināmiem un uzticamiem uzņēmumiem, jo attiecībā uz nezināmiem aizdevējiem Mērfija likums par saiešanu grīstē var strādāt daudz lielākā mērā;
● uzzini, kādi ir procenti gadījumā, ja bezprocentu kredīts vairs nav pieejams, un izvēlies izdevīgāko piedāvājumu;
● izpēti atmaksas nosacījumus un pievērs uzmanību tam, vai nauda jāatmaksā vienā maksājumā vai to var darīt pakāpeniski.

Ir vērts vienmēr rūpīgi iepazīties ar aizdevuma līgumā minētajiem nosacījumiem, lai vēlāk nav jāattopas kādā Mērfija likuma cienīgā situācijā, no kuras bija iespējams izvairīties. Pat bezprocentu kredīts ir nopietnas finanšu saistības un pret tām neizturoties pietiekami atbildīgi, var tikai radīt sev vēl lielākas problēmas, nekā tās bija pirms aizņemšanās

Lai vai kā – vienmēr aizņemies apdomīgi, lai arī bezprocentu kredīts vēlāk neradītu papildu izdevumus, pagarinot tā atmaksas termiņu. Vienmēr izvērtē savu maksātspēju, lai aizdevumus varētu atmaksāt laikā un pilnā apmērā!