Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:15, Did:0, useCase: 0


Cīņa pret odiem un kodumu niezi. Ko izvēlēties?

Cīņa pret odiem un kodumu niezi. Ko izvēlēties?
Mazie kaitinošie kukaiņi spēj sabojāt garastāvokli un noskaņojumu.
Publicitātes foto

Šopavasar odu uzlidojums skar ne tikai lauciniekus, bet arī pilsētniekus. Laikam jau odiem zem siltas sniega segas ir klājies tik labi, ka spējuši pavairoties desmitkārtīgi un arī kļūt bezgala trekni un nekaunīgi.

Pretodu līdzekļi. Iedalījums

Uzsmidzināmi vai uzsmērējami līdzekļi uz ādas vai apģērba – aerosoli, rullīši, želejas. Tie ir dažādas koncentrācijas, var sniegt aizsardzību no 4 līdz 8 stundām. Iegādājami aptiekās, lielveikalos, ceļojumu piederumu veikalos, benzīna uzpildes stacijās.

Pretodu sveces – izmantojamas dārzā, uz terases, balkona, bet nevajadzētu tās kūpināt istabā, jo jūtīgākiem cilvēkiem var izraisīt alerģiju. Tām piemīt odiem nepatīkams aromāts, ko cilvēks nejūt. Pretodu sveces iegādājamas lielveikalos, specializētajos veikalos, arī dažās benzīna uzpildes stacijās.

Pretinsektu tīkli stiprināmi pie logu ailām no ārpuses. Tie iegādājami būvmateriālu tirdzniecības veikalos vai arī pie logu ražotājiem.

Elektriskas ierīces. Tās ir divējas: speciālas lampas pievilina odus un tie saskarē ar lampu aiziet bojā. Ir pieejamas arī nelielas elektrorozetei pievienojamas elektriskas ierīces, kuras izdala ļoti augstu ultraskaņu, kuru cilvēks nedzird, bet odus atbaida. Iegādājamas būvmateriālu tirdzniecības veikalos, lielveikalos un specializētajos veikalos.

Uzsmidzināmie vai uzsmērējamie līdzekļi

Pie gatavajiem nopērkamajiem līdzekļiem pieder „Off“, „Autan“, „Bros“, želejkrēms „Komorex“, „Neostamizāns“, „Odiņš“, „Stop“, „Sano“, OUT“, „Antisol“, krustnagliņu eļļa un citi. To iedarbība nav mūžīga, ik pa laikam jāapsmidzina drēbes no jauna, jo odu atbaidošais aromāts svaigā gaisā izgaro.

Uzsmērējamu līdzekli iespējams pagatavot arī pašu spēkiem:

1.Krustnagliņu novārījums pagatavojams, mazā ūdens daudzumā novārot vienu tējkaroti krustnagliņu. Novārījums nav uzglabājams ilgāk par 4 dienām, pēc tam jāpagatavo jauns. Ar krustnagliņu novārījumu drīkst ierīvēt ādu, tas ir ekoloģisks un dabīgs pretodu līdzeklis.

2.Ir vēl viens veids, kā pagatavot odu aizbaidīšanas līdzekli no krustnagliņām, samaļot krustnagliņas un aplejot ar nelielu daudzumu olīveļļas. Trauku ik dienu sakrata. Līdzeklis ir gatavs pēc divām nedēļām, ar to iespējams apstrādāt atsegtas ķermeņa daļas. Šādi līdzekļi nekaitē arī bērniem.

3.BBFactory iesaka viegli pagatavojamu brīnumlīdzekli cīņai pret odiem, kuram nepieciešamas tikai divas izejvielas - citronellas ēteriskā eļļa un persiku kauliņu eļļa (vai jebkura cita eļļa pēc paša izvēles). Persiku kauliņu eļļu ņem 9 daļas, citronellas ēterisko eļļu – 1 daļu, visu sajauc un labi sakrata. Odiem nepatīk citronellas asā smarža.

Cīņa ar niezi odu kodumu vietās

Kodumus var sasmērēt ar vidēji spēcīgas koncetrācijas sodas šķīdumu.

No gatavajiem līdzekļiem derīgs būs aptiekās iegādājamais „Psilobalzam“.