Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:15, Did:0, useCase: 0


4 lietas, kas jāzina, ja vēlaties kļūt par ekspertu šūpuļtīkla izvēlē

Redakcija
Redakcija

Šūpuļtīkls ir lieta, kuru ikviens no mums nekavējoties var atpazīt. Tas iedvesmo un aicina atpūsties, un viennozīmīgi asociējas ar siltu un saulainu laiku. Iespējams, arī Jūs kādreiz esat sauļojušies, atpūtušies vai pat nakšņojuši šūpuļtīklā pārgājiena laikā. Bet, cik daudz mēs patiesībā zinām par šūpuļtīkliem, to izvēli un izmantošanu? Turpiniet lasīt, lai apgūtu visu nepieciešamo kvalitatīva un praktiska šūpuļtīkla iegādei.

1. Kur Jūs vēlaties to stiprināt?

Iespējams, Jums jau prātā ir ideālā vieta, kur plānojat uzstādīt šūpuļtīklu, piemēram, dārzs, terase vai balkons. Tiem, kuri zina, ka vēlas šūpuļtīklu, taču nav izplānojuši, kur to stiprināt, der atcerēties, ka zonām, kur šūpuļtīkli tiks stiprināti, ir jābūt pietiekoši izturīgām un drošām. Vairumā gadījumu tos uzstāda dārzā, piesienot pie koka, sienas vai cita stingra balsta. Ja šūpuļtīklu plānots izmantot iekštelpās, to parasti stiprina pie sienas vai griestiem.
Neatkarīgi, vai esat izvēlējušies šūpuļtīklu uzstādīt ārā vai telpās, atcerieties, ka tam nepieciešama atbilstoša platība – visbiežāk tie ir vismaz 2,5 līdz pat 6 metri. Tāpat nedrīkst aizmirst, ka šūpuļtīkla stiprināšanai nepieciešami speciāli āķi un citi piederumi, piemēram, statīvs, kas parūpēsies par to, lai šī atpūtas inventāra lietošana būtu droša.

2. Cik lielam jābūt šūpuļtīklam?

Ja ielūkosieties interneta veikalā 220.lv, redzēsiet, ka šeit pieejami dažādu lielumu šūpuļtīkli, kuros var atpūsties ne tikai viens, bet pat divi pieaugušie vai vairāki bērni. Vienmēr pārbaudiet to, cik liels ir šūpuļtīkls un cik personām tas paredzēts.

Ne mazāk svarīga ir arī šūpuļtīkla maksimālā slodze, proti, kādu svaru tas var izturēt. Vienmēr izvēlieties svaru ar rezervi, proti, tādu, kura maksimālā slodze ir par vairākiem kilogramiem lielāka, nekā šūpuļtīkla lietotāja svars. Nepārsniedziet ražotāja noteikto maksimālo slodzi, jo tas var novest pie šūpuļtīkla saplīšana un traumu gūšanas. Tāpat pārbaudiet, vai balsti, pie kuriem šūpuļtīklu stiprināsiet, ir pietiekami izturīgi.

3. Vai šūpuļtīkls atradīsies ārā?

Vēl viens aspekts, kas jāņem vērā šūpuļtīkla izvēlē, ir tā materiāls. Tam jābūt izturīgam ne tikai pret slodzi, bet arī arējiem apstākļiem, tai skaitā, mitrumu, saules stariem un temperatūras maiņām. Mūsdienās ražotāji piedāvā dažādu materiālu šūpuļtīklus, tai skaitā pītos, kokvilnas, ūdensizturīgos un cita veida modeļus. Lielākoties šie materiāli ir piemēroti lietošanai ārpus telpām, tādēļ tie izceļas ar UV izturību, kā arī ir ātri žūstoši.

4. Kāda stila un krāsas šūpuļtīklu vēlies iegādāties?

Arī Jūsu gaumei un personīgajām vēlmēm, protams, ir nozīme. Interneta veikals 220.lv piedāvā daudzveidīgus šūpuļtīklus, kas patiks gan bērniem, gan pieaugušajiem, sākot no vienkrāsainiem modeļiem, beidzot ar tādiem, kas laistās visās varavīksnes krāsās.

Vēl viena svarīga lieta ir šūpuļtīkla stila izvēle. Populārākie stili ir amerikāņu un brazīliešu:
Amerikāņu stila šūpuļtīkli – tos no pārējiem atšķir izteikta īpašība. Šūpuļtīklu galos ir iestiprināti šķērskoki jeb īpašas nūjas, kas padara šūpuļtīklu ērtāku gulēšanai teju ikvienā pozā. Iesēšanās tajā var prasīt nedaudz laika, jo jāiemācās, kā to pareizi izdarīt.

Brazīliešu stila šūpuļtīkli – šos var dēvēt par šūpuļtīklu “vectētiņiem”, jo tieši šī stila modeļi pasaulē parādījās pirmie. Galvenā atšķirība no amerikāņu stila ir tā, ka šiem modeļiem galos nav koka nūju, bet ir tikai virve vai cita veida stiprinājums, ar kuru to piesien pie koka vai balsta. Šādu šūpuļtīklu var viegli pārnēsāt un uzstādīt, kur vien nepieciešams.

Vai esat izlēmis, kādu šūpuļtīklu iegādāties? Ienāciet 220.lv un izvēlieties savējo!