Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:15, Did:0, useCase: 0


10 padomi, kā iekārtot mazu dzīvokli

Redakcija
Redakcija

Mazi dzīvokļi Latvijā nav retums, īpaši galvaspilsētā. Bieži vien šajos dzīvokļos dzīvo pat 3 cilvēki, un tas padara mazas dzīvojamās platības iekārtošanu par īstu izaicinājumu. Svarīgi mazu dzīvokli iekārtot tā, lai tas būtu atbilstošs katra iedzīvotāja vajadzībām, tādēļ turpinājumā sniedzam Jums 10 padomus, kā iekārtot mazas telpas:

1. Rūpīgi plānojiet – mēriet un skaitiet
Apzinoties, ka Jūsu dzīvojamā platība ir maza, ir jāplāno tās iekārtojums – jāveic telpas mērījumi un pat jāskaita mēbeles, kas tiks novietotas Jūsu dzīvoklī. Mēbelēm telpā jāiederas pēc 3 parametriem: platuma, augstuma un garuma.
2. Veiciet plānojuma skices, modelējiet dzīvokli

Palūdziet profesionāli, lai uzskicē Jūsu iedomāto dzīvokli vai iztēlojieties, kā tas varētu izskatīties, kad tas būs iekārtots. Izlemiet vissmalkākās nianses un pārliecinieties par to, ka rezultāts Jūs apmierina.

3. Transformējiet iespējamās mēbeles un priekšmetus
Transformēt iespējams, piemēram, gultu. No visām nepieciešamajām mēbelēm tieši gulta aizņem visvairāk vietas.
Ja dzīvojat kopā ar mazuli, funkcionālām mēbelēm jāpievērš īpaša uzmanība. Arī bērnu gultas, kuras var iegādāties https://220.lv/lv/preces-berniem/mebeles-mazuliem/gultas-berniem, iespējams transformēt, piemēram, izveidojot dzīvoklī paaugstinājumu, uz kura atrastos gan Jūsu, gan mazuļa gulta.

4. Noslēpiet visu lieko
Mūsdienu cilvēks bieži lieto dažādas elektroniskās ierīces – padomājiet, cik daudz vietas aizņem to vadi. Tie ir pietiekami nepraktiski, tādēļ tos ir jāslēpj, piemēram, iebūvējot tos sienā.
Ņemot vērā citus priekšmetus, kas aizņem daudz vietas – apsveriet, vai tie Jums tiešām ir nepieciešami. Dzīvojot mazā platībā, jāsaprot, kas ir lieks.

5. Pieskaņojiet krāsas un apgaismojumu
Gaišas krāsas un apgaismojums, kas neatradīsies telpas centrā, vienmēr radīs iespaidu, ka dzīvojamā platība ir plašāka, nekā tas ir patiesībā. Taču ne vienmēr jāizvēlas vienīgi gaišās krāsas - tās iespējams papildināt ar tumšiem elementiem, neradot šauruma sajūtu.

6. Veidojiet multifunkcionālu vidi
Nav nepieciešams strādāt guļamistabā vai atpūsties virtuvē tikai tādēļ, ka jūsu dzīvoklī nav pietiekami daudz vietas. Izmantojiet zonēšanas priekšrocības, piemēram, sadalot telpu ar vaļēju plauktu - tas aizņems nelielu platību.
Kā bonuss var kalpot mēbeles uz ritenīšiem, kuras būs praktiskas un ērti pārvietojamas no vienas telpas daļas uz otru.

7. Paplašiniet telpas
Ja jūsu mazajam dzīvoklim ir balkons, tad rūpīgi apsveriet, vai tas Jums maz ir nepieciešams. Iespējams, ka varat daļu balkona pievienot dzīvokļa platībai, tādējādi palielinot dzīvojamo zonu. Ja tas tomēr nav iespējams, meklējiet vietas, kuras varat pārveidot pēc saviem ieskatiem - varat paplašināt kādu palodzi tā, lai tā kalpotu kā darba galds, kuram dzīvojamās platības ietvaros nav vietas.

Ja vēlaties vēl vairāk paplašināt dzīvojamo platību, apvienojiet vannas istabu ar tualeti. Šajā gadījumā tas būtu labākais risinājums.

8. Uzglabājiet priekšmetus kompakti
Izvietojiet augstu plauktu, novietojot priekšmetus vertikāli. Augsts plaukts aizņems mazāk vietas platumā, sniedzoties augstumā, savukārt vertikāli novietotie priekšmeti sniegs iespēju plauktā novietot daudz vairāk, nekā plānots.

9. Pievērsiet uzmanību virtuvei
Tieši virtuve ietekmē visu interjeru, īpaši vienistabas dzīvoklī. Arvien populārāki mūsdienās kļūst studio tipa dzīvokļi, kuros dzīvojamā telpa apvienota ar virtuvi. To iespējams gaumīgi atdalīt, piemēram, ar nelielu virtuves iekārtu.

10. Atbrīvojieties no liekā
Pat, ja šķiet, ka Jums nav nekā lieka – pārbaudiet vēlreiz! Mazas dzīvojamās platības dēļ ir svarīgi, lai telpā neatrastos lieki priekšmeti, kas aizņem pietiekami daudz vietas.

Mazs dzīvoklis pavisam noteikti nav slikts dzīvoklis – to tikai jāprot pareizi iekārtot. Ņemiet vērā šos 10 padomus, apmeklējiet 220.lv, kur iespējams atrast visu mazam dzīvoklim nepieciešamo!