Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:15, Did:0, useCase: 0


Akumulācijas tvertnes – labākais palīgs mājas siltuma uzturēšanā

Redakcija
Redakcija

Efektīva saimniekošana sākas ar pamatlietām. Latvijas apstākļos viena no tādām nenoliedzami ir jūsu dzīvojamās platības siltums. Dienvidu zemēs šādām lietām uzmanību īsti nav jāpievērš, tomēr katram sevi cienošam latviešu saimniekam šim būtu jābūt prioritāšu sarakstā – galu galā, kurš cits rūpēsies par jūsu un ģimenes labsajūtu gada aukstajos mēnešos?

Siltums un tā uzturēšana jūsu izvēlētajās telpās var likt saķert galvu pat visrūdītākajam saimniekam, tomēr pastāv arī iespējas, kā atrisināt ar patīkamas temperatūras saglabāšanu saistītas galvassāpes samērā vienkāršā veidā. Kā? Iesakām apsvērt akumulācijas tvertnes ieviešanu savā apkures sistēmā. Akumulācijas tvertnes ir boileri, kuri glabā siltumu, to vienmērīgi izdalot laikā, kad pati apkures iekārta ir izslēgta. Nereti nākas redzēt, ka cilvēki investē tiešām labas un jaudīgas apkures iekārtas iegādē, kas, protams, ir apsveicami, tomēr šīs iekārtas pilnais potenciāls netiek izmantots, jo papildus tai nav sarūpēta akumulācijas tvertne. Šādos gadījumos mājoklis tiek ātri uzsildīts un, kamēr apkures iekārta darbojas, siltuma līmenis telpās ir lielisks, tomēr, ja nevēlaties vai kādu iemeslu dēļ nevarat to darbināt regulāri, tad visai drīz istabu temperatūra atkal pazeminās. Jasaka gan, ka temperatūras pazemināšanās ātrums būs atkarīgs no dažādiem faktoriem, to skaitā ēkas siltinājuma un siltuma zudumiem, tomēr šādu situāciju novērst ir visai vienkārši.

Akumulācijas tvertnes palīdzēs pilnībā izmantot jūsu apkures sistēmas potenciālu – kad darbojas apkures iekārta, tā nereti rada vairāk siltuma nekā nepieciešams attiecīgajās telpās, lūk, tad savu darbu uzsāk akumulācijas tvertnes. Šie boileri uzkrāj lieko siltumenerģiju, kuru saražo apkures iekārta savas darbības laikā, un pēc tam to izdala vēl ilgi pēc apkures iekārtas darba pārtraukšanas. Akumulācijas tvertnes un labas apkures iekārtas kombinācija var ļaut uzturēt siltumu jūsu mājās līdz pat vairākām dienām pēc pēdējās sildīšanas reizes. Šāda prakse derēs ne vien tiem, kuri vēlas ilgtermiņā ietaupīt naudu, jo apkures iekārta vairs nebūs jādarbina tik bieži, bet šis risinājums ļauj saimniekam arī daudz lielāku brīvību – vairs nav nepieciešams būt mājās katru dienu, lai pašrocīgi parūpētos par siltuma līmeņa uzturēšanu. Dodieties izbraucienos un paļaujieties uz akumulācijas boileri; telpas būs siltas arī bez jūsu laika ieguldījuma!

Nepieciešamais akumulācijas tvertnes tilpums būs jāpielāgo jūsu vēlmēm un iespējām, sākot ar tai atvēlētās vietas izmēriem, cenu un beidzot ar izmeklētu ražotāju. Latvijā jau gadiem ir iecienītas uzņēmuma Dražice akumulācijas tvertes. Runājot par izmēriem, jāatgādina, ka lielāks akumulācijas boileris varēs uzglabāt vairāk siltuma, tādēļ arī to izdalīt būs iespējams ievērojami ilgāk, bet pati apkures iekārta būs jādarbina ievērojami retāk. Neatkarīgi no jūsu izvēlētā akumulācijas boilera, šīs iekārtas ieviešana savā apkures sistēmā ievērojami palīdzēs uzlabot kopējo tās energoefektivitāti, kā arī sniegs jau minētos labumus: vairāk laika, mazākus izdevumus un ilgāku siltuma uzturēšanu.

https://www.drazice-shop.lv