Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:29, Did:0, useCase: 3


Vai gultas veļa ietekmē veselību?

Redakcija
Redakcija

Mūsu veselību ietekmē absolūti viss - runa pat neiet par globāliem dzīves sastāvdaļām, tādām, kā miegs, sports, darbs un ēšana. Mūsu veselību ietekmē katrs sīkums, katrs elements, kurš veido katru mūsu dienu.

Miegs ir ļoti svarīgs veselībai, labsajūtai un labam garastāvoklim. Miega kvalitāti veido ne tikai gulēšanas ilgums, bet arī labi izvedināta telpa, sienu krāsa, gultas veļas svaigums un kvalitāte, nepārpildīts kuņģis un vēl daudzi faktori. Un visus šos faktorus cilvēks var regulēt pats. Mēs visi zinām, ka nedrīkst ēst pirms gulētiešanas, ka sienam guļamistabā jābūt nokrāsotām gaišos toņos, bet kādai jābūt gultas veļai un kā gultas veļa ietekmē veselību?

Gultas veļas krāsas un apdruka

Krāsas noteikti ietekmē garastāvokli, emocionālo un pat fizisko stāvokli. Tāpēc jāpievērš uzmanību gultas veļas krāsai un zīmējumiem.

Lielai apdrukai ir uzbudinošs efekts, tas slikti ietekmē miegu, toties smalka apdruka ienes jūsu gulēšanā mieru.
Dabas attēli palīdzēs nomierināties un atpūsties, bet ja vēlaties pretējo efektu, izvēlējaties apdruku ar lieliem ziediem vai lielām svītrām.

Katrai krāsai ir sava ietekme uz jums un jūsu labsajūtu:
· sarkanā krāsa. Liekas absolūti nepiemērota gultas veļai, bet īstenībā šīs tonis pozitīvi noskaņo, dod mieru un pat atbrīvo no bailēm, kā arī noskaņo uz romantiku. Bet svarīgākā īpašība sarkanai krāsai - spēja pazemināt arteriālo spiedienu.
· zaļā krāsa. Palīdz tikt vaļā no stresa, nomierina.
· zilā krāsa. Arī nomierinošā krāsa, bet zilam un gaiši zilam tonim ir spēja karstās vasaras naktīs psiholoģiski ietekmēt uz temperatūras sajūtu - vizuāli zilā gultas veļa ieviesis guļamistabā patīkamu vēsumu.
· gaiši zilā krāsa. Īpaši ieteicama cilvēkiem, kuri cīnās ar murgiem.
· oranžā krāsa. Šī dzīvespriecīgā krāsa arī gulēšanas laikā palīdz cīņā ar depresiju, uzlabo garastāvokli, padara jūs pašpārliecinātāk.
· baltā krāsa. Tīrības un miera simbols, ievieš guļamistabā relaksācijas un mierināšanas atmosfēru. Palīdz ātri aizmigt.
· violetā krāsa. Spilgtie un krāsainie sapņi ir garantēti.
· melnā krāsa. Ne visi ir psiholoģiski gatavi melnai krāsai, bet izrādās melns tonis iedot lielu enerģijas un emocionālo plūsmu, pietiks visai nākamai dienai.
· brūnā krāsa. Sniedz īpašu mājīguma sajūtu.

Gultas veļas audums

Pareizā gultas veļas auduma izvēle labvēlīgi ietekmē veselīgu miegu, pareizais audums ir kvalitatīva miega garantija.
Dažos gadījumos sliktas kvalitātes gultas palagu un segas pārvalku komplekts var izraisīt dažādas alerģiskas reakcijas un izsitumus, kā arī sirds un asinsvadu sistēmas traucējumus.
Kā arī ir svarīgi atcerēties par regulāru gultas veļas maiņu, vienu reizi divās nedēļas - ir optimālākais variants, bet atkarībā no svīšanas, ir ieticams mainīt gultas veļu biežāk.
Vislabākie audumu gulēšanai - ir audumi, kurus uzdāvināja mums daba. Veikalā https://www.nostra.lv jūs atradīsiet labāko, ko iedeva tekstilizstrādājumu ražotajiem daba - kvalitāte, izturība, mīkstums un lieliskas īpašības, kuras uzlabo miega kvalitāti.
Katram “dabas” audumam ir savas īpašības:

Bambuss

Bambusa audums neiesūc sevī smakas un statisko elektrību. Auduma antibakteriālas īpašības novērš mikroorganismu vairošanās. Viegla gaisa cirkulācija - āda elpos visu nakti.

Satīns

Ļoti ādai draudzīgs audums, tas labi absorbē un izdala mitrumu. Šāda gultas veļa nelīp pie ķermeņa, neslīd.
Audumam piemīt ļoti laba siltuma cirkulācija - aukstajā laikā jums būs silti, karstajā laikā būs vēsi. Satīna audums ir hopoelerģisks - cilvēkiem ar noslieci uz alerģiju nav par ko uztraukties. Viegla gaisa cirkulācija dod iespēju ādai brīvi elpot visa nakts garumā.

Lins

Gulēt uz lina gultas veļas ir prieks - audums ir "elpojošs": vasarā lina ievieš vēsumu jūsu miegā, tomēr aukstās rudens naktīs lins sildīs. Linu šķiedra ir lielisks antiseptisks līdzeklis - cilvēkiem ar alerģiju un cilvēkiem, kas cieš no ādas slimībām, ārsti iesaka gulēt uz lina palagiem. Turklāt, pēc zinātnieku domām, veļai piemīt spēja “nodzēst” elektrosmogu dzīvoklī. Elektrosmogs ļoti slikti ietekmē miegu - bezmiega un nespēja gulēt.
Un vēl viens plus - tas kalpo daudz ilgāk nekā veļa, kas izgatavota no citiem dabīgiem audumiem.

Bjazs

Piemērots bērniem un cilvēkiem ar alerģiju. Laba auduma elpošana un augsts higroskopiskums - sasildīs aukstajās naktīs. Šīs īpašības nodrošina komfortu.