Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:29, Did:0, useCase: 0


Bērnam droša un draudzīga mājokļa iekārtošana

Redakcija
Redakcija

Bērni ir mūsu prieks un acuraugs, tāpēc vecāki vienmēr vēlas iekārtot mājokli tā, lai bērns tajā justos ērti un patīkami. Ir ļoti rūpīgi jāapdomā tas kā iekārtot mājokli, it īpaši, ja bērns ir tajā vecumā, kad viņš vēl visu tikai iepazīst un var piekļūt ikvienai vietai. Ir jāsaprot, ka mazajiem ir milzīga vēlme izzināt mājokli, tāpēc viņi bieži vien dodas pat uz tādām dzīvokļa vietām, kurās Tu nevēlies, lai viņš dotos, jo ir iespējams savainoties. Dažādi slēdži, rozetes – to visu bērni ļoti veikli aptausta, kad pārvietotas pa dzīvokli.

Piedomājot pie tā, kā iekārtots mājoklis, noteikti ņem vērā to, lai bērnam nebūtu viegli piekļūt dažādiem slēdžiem istabās. Mūsdienās tam ir izdomāti dažādi risinājumi, piemēram, ir iespējams pievienot pie kontaktligzdas vāciņu, kas neļaus bērnam pieskarties kontaktam. Tāpat ir iespējams arī iegādāties tādus slēdžus, kuri ir izstrādāti tā, lai bērns nevarētu tajos iebāzt pirkstus – tajos var ievietot tikai atbilstošu kontaktdakšu. Mūsdienās viedās tehnoloģijas straujiem soļiem ienāk mūsu ikdienā. Piemēram, ir iespējams iegādāties tādas tehnoloģijas, kas atpazīst lietotāju pēc tā pirkstu nospiedumiem. Piemēram, ja Tu iestati, ka gludekli var ieslēgt tikai ar Taviem pirkstu nospiedumiem, tad bērns nevarēs patvaļīgi ieslēgt šādas ierīces.

Vēl viena noderīga tehnoloģija mūsdienās ir tāda, ka vecākiem ir iespējams kontrolēt, kurā brīdī dators un televizors ieslēdzas un kurā izslēdzas. Piemēram, vecāks var ieprogrammēt, ka televizors ieslēdzas tikai 18:00. Tas būs noderīgi tiem vecākiem, kuri darbā ir ilgāk nekā bērni skolā, tāpēc viņi nespēj nokontrolēt, vai bērns pilda mājasdarbus vai arī nē. Savukārt ar šādu viedo sistēmu varēsi neuztraukties, ka bērni mājasdarbu vietā dara kaut ko citu.

Mūsdienu tehnoloģiskie risinājumi ir patiešām noderīgi. Piemēram, ir iespējams slēdžos ir iespējams ievietot lampiņas, kuras darbosies ar kustību sensoru palīdzību. Ja, piemēram, bērns nakts vidū izdomās doties uz labierīcībām, tad viņš redzēs ceļu uz turieni un nepaklups. Šī iespēja ir lieliska, jo parūpēsies par bērna drošību.

Ļoti svarīgi ir padomāt arī par pārējo mājas iekārtojumu. Ir svarīgi izvēlēties piemērotākās mēbeles, kas ļaus bērnam dzīvoklī vai mājā justies ērti un droši. Noteikti nevajadzētu iegādāties mēbeles ar asiem galiem, jo maziem bērniem ļoti patīk skriet un lēkāt, tādā veidā viņi var savainoties. Ja domā par bērna istabas iekārtošanu, tad noteikti padomā par to, lai bērnam tajā būtu gana daudz vietas, kur izpausties. Bieži vien vecāki piebāž bērna istabu ar dažādām mantām un neatstāj tajā brīvu vietu, tomēr ir jāsaprot, ka bērniem patīk spēlēties un viņiem ir jādod vieta, kur izpausties. Protams, ir svarīgi, lai bērna istabā atrastos viņam visas nepieciešamās mēbeles. Ir nepieciešams atrast piemērotāko gultu, kā arī skapīti, galdiņu uz kura bērns varēs zīmēt, kā arī nepieciešamības gadījumā vēl arī citas mēbeles.

Mūsdienās mēbeles ir iespējams iegādāties dažādos draudzīgos dizainos. Piemēram, gultu vari iegādāties ar gultas veļas komplektu, kas nāk līdzi. Tos bieži vien varēsi iegādāties dažādās krāsās un tematikās. Maziem bērniem ļoti patīk gultas veļa ar dažādiem supervaroņiem, kas padarīs istabu daudz draudzīgāku. Padomā arī par piemērota apgaismojuma iegādi, kas ļaus bērnam spēlēties un, kad paliek tumšs, tad iespējams būs turpināt spēlēties, ieslēdzot atbilstošu apgaismojumu.

Tu noteikti zini, ka maziem bērniem ļoti patīk spēlēties un smērēties. Tāpēc, ja Tev mājās ir gaišas mēbeles, tad iespējams, ka labākais variants šādā situācijā ir pārklāt mēbeles ar tumšāku pārsegu, tādā veidā pasargājot mēbeles no pāri nodarījumiem. Bērniem patīk iepazīt pasauli, tāpēc viņi bieži vien ir hiperaktīvi – daudz skrien, lēkā, bļauj un viss viņiem liekas interesants – ir ļoti svarīgi radīt drošu un ērtu vidi, kurā bērns nevarēs savainoties, kā arī jutīsies ļoti ērti. Bērni ir mūsu laime un prieks, tāpēc ļoti svarīgi viņiem sniegt tādu vidi, kurā viņiem būtu patīkami uzturēties. Papildini istabas ar dažādām rotaļlietā, ierīkot spēļu stūri, kurā bērns varēs jauki pavadīt laiku!
Apskati plašo bērnu mēbeļu piedāvājumu un iegādājies jau šodien interneta veikalā 220.lv - BĒRNU MĒBELES - KVALITĀTE AR GARANTIJU | 220.lv!