Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:16, Did:0, useCase: 0


Dabas muzeja izstādē „Dienlilijas 2017” katru dienu skatāmas jaunas dienziedes

Redakcija
Redakcija

Aicinām svinēt pirmā dārzu centra Latvijā – Dārzu Centrs Hedera – 20 gadu jubileju, apmeklējot gaviļnieku organizēto izstādi „Dienlilijas 2017” Latvijas Dabas muzejā no 27. līdz 30. jūlijam.

Dārzu Centrs Hedera savas durvis pirmo reizi vēra 1997. gada martā. Centrs puķkopjiem un dārzkopjiem piedāvā plašu sīpolpuķu, ziemciešu, krūmu, koku, sēklu, dārzkopības inventāra sortimentu, tai skaitā arī dienlilijas.

Dienliliju jeb dienziežu zieda mūžs ir īss, bet bagāts un rītdienai daudzsološs – tās zied ne ilgāk par 24 stundām –, bet jauns ziedpumpurs atveras ik dienu pat divu mēnešu garumā. Dienziedēm kā dārza puķēm nav sena vēsture. Latvijā pamatus to selekcijā un popularizēšanā licis Jānis Vasarietis, kurš radījis vairāk nekā 100 Latvijas apstākļiem piemērotas dienliliju šķirnes. Jāņa Vasarieša iesākto darbu dienliliju selekcijā turpina vairāki oriģinatori (jaunumu radītāji un ieviesēji) – Raimonds Petrovskis, Varis Baņģieris, Guntis Grants, Dainis Plūme un citi.

Jubilejas izstādē katru dienu būs redzamas 150–200 dažādas dienlilijas (Hemerocallis). Eksponāti visā izstādes laikā tiks mainīti katru dienu, tādējādi kopumā interesentiem būs iespēja aplūkot aptuveni 500 dažādas šķirnes.

Izstādē būs skatāmi ziedi no selekcionāru Jāņa Vasarieša, Raimonda Petrovska, Ingrīdas Otlānes, Baibas Maurānes kolekcijām. Kā ierasts, izstādes laikā būs iespēja iegādāties dienziežu stādus, kā arī saņemt zinošu selekcionāru un audzētāju konsultācijas par stādīšanu un audzēšanu.

Izstādes atklāšana 27. jūlijā plkst. 14.00 muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

Izstādes darba laiks:

C. 14.00–19.00

P. 11.00–17.00

S., Sv. 11.00–17.00