Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:18, Did:0, useCase: 3


5 padomi, lai virtuves remonts izdotos veiksmīgs

Redakcija
Redakcija

Virtuve ir viena no svarīgākajām telpām ikviena cilvēka mājoklī - tā ir ikdienas dzīves centrs. Virtuvē bieži pulcējas gan mājokļa iemītnieki, gan viesi socializējoties, gatavojot un nododoties kopīgām maltītēm. Neatkarīgi no tā, kādam mērķim telpa paredzēta, ikvienam ir svarīgi, lai tā ir ērta, patīkama un arī funkcionāla.

Lai Tev izdotos realizēt šos nosacījumus, veicot virtuves remontu, sniedzam 5 padomus, lai virtuves remonts izdotos veiksmīgs.

1. Ieplāno vietu uzglabāšanai

Viens no visbiežākajiem iemesliem, kādēļ cilvēki vēlas veikt virtuves remontu, ir tas, ka pašreizējā virtuvē pietrūkst vietas. Vietu uzglabāšanai var paplašināt vairākos veidos. Daži no tiem:
• Atsevišķi pieliekamie plaukti;
• Skapji ar dziļiem nodalījumiem;
• Stūra atvilktnes.

Atceries - virtuvē nekad nevar būt pārāk daudz vietas uzglabāšanai. To ietekmē mēbeļu izkārtojums un citi ierobežojumi, tomēr pastāv zelta likums, kas būtu jāievēro ikvienas virtuves remonta laikā - ideālā gadījumā vajadzētu būt vismaz 2,7 m gariem skapjiem un aptuveni 2,4 m gariem plauktiem virs skapjiem.

2. Dod priekšroku funkcionalitātei

Neatkarīgi no tā, vai remontē lielu vai mazu virtuvi, telpa nav efektīva un ērta lietošanai, kamēr tā nav funkcionāla. Izmantojot šajā mājas lapā piedāvātās iespējas, vari iegādāties un izvietot virtuvē pašas modernākās un izcilākās virtuves tehnoloģijas un aksesuārus, tomēr, ja virtuves dizains nav funkcionāls, tas viss ir bezjēdzīgi.
Protams, arī dizains ir nozīmīgs faktors, taču, ja galvenokārt virtuvi neveidosi funkcionālu, vari aizmirst par ērtu šīs telpas lietošanu.

Daži paņēmieni, kā padarīt virtuvi funkcionālu:
• Trīs elementu likums (ledusskapis, izlietne, plīts atrodas blakus);
• Iebūvētas mēbeles (atbrīvota pēc iespējas plašāka telpa);
• Centra lete vai galds (viss atrodas rokas stiepiena attālumā).

3. Seko līdzi jaunākajām tendencēm

Virtuves dizaina pasaulē vienmēr ir kaut kas jauns. Nepārtraukti sekojot līdzi jaunākajām tendencēm, iespējams atrast lētākas, taču tajā pat laikā modernākas un funkcionālākas lietas, kas noderēs remontam. Turklāt, ja zināsi virtuves jaunākās tendences, varēsi nodrošināt, ka jaunais virtuves remonts kalpos ilglaicīgi, tūlīt pat nenovecos.

Lūk, dažas aktuālākās virtuves tendences:
• Melnbalts itin visā;
• Minimālisms;
• Koši, oriģināli akcenti;
• Pasteļtoņi;
• Iebūvējamā tehnika;
• Videi draudzīgs dizains (piemēram, mēbeles no otrreiz pārstrādātiem materiāliem)

Virtuve sevī daudz un dažādus elementus: iekārtojumu, mēbeles, darba virsmas, tehniku, aksesuārus, un katram no šiem elementiem ir savas, atšķirīgas tendences. Ievērot tās ir ļoti svarīgi, tomēr nereti tam nepieciešams daudz finanšu. Ja nonāc situācijā, kad, veicot remontu, Tev trūkst līdzekļu, taču steidzami nepieciešama nauda? Noderēt var kredīts (uzzināt vairāk). Tomēr atceries, ka tās ir nopietnas saistības un atbildība!

4. Pievērs īpašu uzmanību apgaismojumam

Ja vēlies, lai virtuves remonts izdotos veiksmīgs un Tev nenāktos piedzīvot smagu vilšanos, noteikti pievērs īpašu uzmanību virtuves apgaismojumam. Šajā gadījumā jāņem vērā, ka virtuvē jābūt labi izgaismotām darba vietām. Izvieto spilgtu gaismu virs galdiem, plīts un jebkuras citas virsmas, uz kuras pēc tam gatavosi.

Populāra izvēle ir arī apgaismojums, kas izvietot zem virtuves skapīšiem. Lai optimizētu apgaismojumu viskritiskākajās virtuves vietās, katrā darba zonā noteikti izmanto vismaz divas apgaismojuma armatūras.
Tomēr, ierīkojot apgaismojumu, ir ļoti svarīgi pārliecināties, lai tas nebūtu traucējošs. Pārliecinies, ka viss vienmēr tiek apgaismots no augšas, neradot ēnas, gaisma nav spilgta. Lai radītu pēc iespējas veiksmīgāku telpu, dod priekšroku LED spuldzēm, kas ir ne tikai funkcionālas, bet arī ergonomiskas. Atceries – nav nepieciešams pārspīlēt, Tu vienmēr varēsi ar laiku visu papildināt.

5. Mēri un salīdzini visu vismaz divreiz
Virtuves remonta procesā, kad iegādājies un ierīko jaunas lietas, itin visas mēbeles, aksesuārus, u.c. nepieciešamības mēri un salīdzini ar telpu divreiz! Nepaļaujies vien uz plānu vai noteiktajiem mēriem – ne vienmēr viss atbilst realitātei. Ne velti radies teiciens ‘’septiņas reizes nomēri – vienreiz nogriez.’’

Piemēram, virtuves stūri varētu būt šaurāki nekā pārējā siena savienojuma slāņu dēļ, tādēļ nepieciešams mērīt līdz tālākajam punktam uz sienas virs skapjiem, lai izvairītos no neglītas atstarpes starp skapjiem un sienu. Lai pārliecinātos, ka viss būs kārtībā, visu nepieciešams mērīt vismaz divreiz!