Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:3, Did:0, useCase: 0


Rīgā pasniegs Gada balvas interešu izglītībā

Redakcija
Redakcija

Piektdien, 24.novembrī, kinoteātrī “Splendid Palace” (Elizabetes iela 61) plkst. 16.00 notiks 2017.gada Rīgas interešu izglītības pedagogu un audzēkņu nominācijas pasākums. Tajā pasniegs Gada balvas labākajiem pedagogiem, audzēkņiem un kolektīviem, kā arī suminās nominācijas “Par mūža ieguldījumu interešu izglītībā” ieguvēju.

Rīgas pašvaldība nodrošina plašāko interešu izglītības piedāvājumu valstī gan dejā, vizuālajā un vizuāli plastiskajā mākslā, mūzikā un sportā, gan teātra mākslā, tehniskajā jaunradē, vides zinībās un radošajā industrijā. Rīgas pašvaldības iestādēs strādā vairāk nekā 2000 interešu izglītības pedagogi, bet dažādos pulciņus apmeklē vairāk nekā 50 000 audzēkņu.

Gada balvas piešķir, lai novērtētu interešu izglītībā iesaistīto bērnu un jauniešu sasniegumus, kā arī, lai izteiktu atzinību audzēkņiem, kolektīviem un viņu pedagogiem par ieguldījumu interešu izglītībā. Gada balvu interešu izglītībā piešķir vairākās nominācijās: “Par sasniegumiem interešu izglītībā”, “Par ieguldījumu interešu izglītībā”, “Debija interešu izglītībā”, kā arī nominācijā “Par mūža ieguldījumu interešu izglītībā”, kurā balvu saņems pedagogs par ilglaicīgu un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu interešu izglītības attīstībā Rīgā.

Balvu par sasniegumiem interešu izglītībā piešķir audzēkņiem un kolektīviem par gūtajiem panākumiem Latvijas un starptautiska mēroga pasākumos. Savukārt, balvai par ieguldījumu interešu izglītībā tiek nominēti interešu izglītības pedagoģiskie darbinieki par radošu darbu ar bērniem un jauniešiem, kā arī par teicamiem rezultātiem pasākumu organizēšanā un metodiskajā darbā. Nominācijā par debiju interešu izglītībā apbalvo labākos jaunos pedagogus par kvalitatīvu, aktīvu līdzdalību un ievērojamiem sasniegumiem interešu izglītības jomā.

Pasākumā tiks sumināta Rīgas 86. vidusskolas mākslas vingrošanas skolotāja Valda Stūrmane, kurai pasniegs balvu nominācijā “Par mūža ieguldījumu interešu izglītībā”.

Nominācijā “Debija interešu izglītībā” balvu saņems Tehniskās jaunrades nama “Annas 2” lidmodelisma pulciņa pedagogs Oskars Raudiņš un Bērnu un jauniešu centra (turpmāk - BJC) “Kurzeme” teātra studijas skolotājs Reinis Vējiņš.

Balvu nominācijā “Par sasniegumiem interešu izglītībā” iegūs: BJC “Daugmale” stikla mākslas darbnīcas “Mozaīka” audzēknis Matīss Komļevs, BJC “Daugmale” šaha pulciņa audzēkne Agnesa Stepania Ter-Avestisjana, BJC “Daugmale” batuta lēkšanas pulciņa audzēkne Darja Ovčaruka, BJC “Daugmale” grieķu-romiešu cīņas pulciņa audzēknis Daniels Demčenko, BJC “Daugmale” kartinga konstruēšanas, izgatavošanas un vadīšanas pulciņa audzēknis Artjoms Šestakovs un Tehniskās jaunrades nama “Annas 2” lidmodelisma un raķešu modelisma pulciņa audzēknis Raivo Lupiks. Šajā nominācijā balva tiks pasniegta arī Mākslinieciskās jaunrades nama “Praktiskās estētikas skola” dejas teātrim “Grande”, BJC “Mīlgrāvis” zīmēšanas un gleznošanas pulciņam, Rīgas Jauno Tehniķu centra lidmodelisma pulciņam un Rīgas internātvidusskolas bērniem ar dzirdes traucējumiem kustību teātra melodeklamācijas grupai.

Savukārt nominācijā “Par ieguldījumu interešu izglītībā” balvu saņems: Rīgas Lietuviešu vidusskolas boksa un kikboksa pasniedzēja Linda Ābele, Āgenskalna sākumskolas vizuālās mākslas pulciņa skolotāja Iveta Cimare, Rīgas 45. vidusskolas tautas deju kolektīva “Čiekurs” skolotāja Ineta Bērziņa, BJC “Mīlgrāvis” keramikas pulciņa skolotāja Dace Timule, BJC “Kurzeme” ģitārspēles studijas un vokāli instrumentālā ansambļa “Vējš” skolotāja Sintija Grava, BJC “Zolitūde” latviešu tautas dzīvesziņas pulciņa pasniedzēja Irēna Tunika un Rīgas 89. vidusskolas teātra studijas “Teatralka” skolotāja Arina Korotčenko.

Interešu izglītības Gada balvas pasniegšanas pasākumu organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.